Skocz do zawartości

The Medium


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Ucieczki i stealth były bardzo spoko i nawet jak się komuś nie podobały to w sumie w 8h grze było ich może z 15 minut.

 

Gra imo mocno zalatuje silent hill shattred memories sposobem prowadzenia rozgrywki i scenkami gdzie np w retrospekcjach ktoś siedzi i rozmawia z kimś nieznanym graczowi. No i ucieczki.

 

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Ta gra to zdecydowanie horror ;) Jakieś 15 minut przed skończeniem gry musiałem na chwile zrobić sobie przerwę i wyłączyłem konsole. Po włączeniu wyświetliło mi się „nowa gra” i „ustawienia”. Save’y zaginęły w akcji. Mikrozawał prawie. Na szczęście po reboocie wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza

Jak pisałem wcześniej w temacie gra była mi obojętna ale zachęciły mnie te pozytywne wrażenia i jaranie się tą polskością w samej grze. Ściągnąłem skoro jest w XGP, pograłem dosłownie 20 minut i bardzo mi się podoba jak na razie. Najbardziej uderzył we mnie ten niesamowicie mroczny klimat, pierwsza sekcja w mieszkaniu gdzie za oknem pada deszcz, a wszystkie pomieszczenia są spowite w półmroku. Znakomicie zaprojektowane pomieszczenia które w 100% odzwierciedlają wystrój mieszkań sprzed 20 czy nawet więcej lat, a który osobiście uwielbiam. Nie przeszkadza mi na razie że to jest symulator chodzenia, wręcz przeciwnie. No i historia wygląda na razie na bardzo interesującą, znacznie bardziej niż to co widziałem w Layers of Fear czy Observerze. Będę zdecydowanie grał dalej. 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem dziś i bardzo mi się podobało. 8 jak najbardziej się należy za całokształt. Grafika, muzyka i story no i KLIMAT miejscówek bdb, gameplay i statyczna kamerka bardzo fajnie tutaj się wpasowały. Minus za fragmenty grane

Spoiler

Tomaszem, imo odbiegają od reszty gry, wydają się wręcz robione na szybko

Technicznie raz mi Marianka straciła głos, raz przy końcu gry musiałem wczytać sejwa bo scenka się nie odpaliła. 

Mam nadzieję że dostaną bloobery dobry $ od MS.

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A mi z kolei fragmenty z

Spoiler

Tomaszem bardzo się podobały. Były odświeżające, z nieźle zaznaczoną odmiennością od medium Marianki

 

Ogólnie bardzo pozytywne zaskoczenie. Gotów byłem bardziej na kolejny walking sim by Bloober, a wyszedł z tego... no właśnie - ni to walking sim, ni to staroszkolna przygodówka w stylu Syberii czy innego Still Life. Coś pomiędzy. Inspiracje Cichym Wzgórzem są więcej niż oczywiste, choć z kolei ciężki klimat jak najbardziej jest tu obecny i robi on niesamowicie, ale według mnie gra nawet nie próbuje być horrorem. Do ideału (czyt. współczesnego Silent Hilla pełną gębą) zabrakło mi pójścia bardziej w stronę survival horroru - dorzucić jakikolwiek combat system, może pomniejszych przeciwników, przedmioty leczące... generalnie cokolwiek, co wzmogłoby poczucie zagrożenia, bo po prostu niemalże w ogóle go tu nie ma.

 

Karny kutas należy się też za dość macosze potraktowanie kwestii polskiej wersji językowej. Już pal licho dubbing, wiadomo że to koszta, które być może warto było lepiej ulokować w czymś innym, ale te wszystkie czytadła które podnosimy, tabliczki, plakaty... Z jakiej paki są w języku Szekspira? Bardzo długo zupełnie wybijało mnie to z klimatu, uniemożliwiając głębsze zanurzenie się w opowieści. A było się w czym zanurzać, od pewnego momentu fabuła wessała i nie puściła już do samej konćówki, która  nota bene troszkę rozczarowała. Podobnie, jak niektórzy przedmówcy, spodziewałem się tu nieco mocniejszego akcentu.

Reasumując: Niespodziewanie solidny hołd dla horrorów z ery PS2, z Silent Hillem na czele. Rozwinąć jeszcze bardziej gameplay, popracować nad optymalizacją, bo obecnie to to niemalże pali nawet najmocniejsze komputery, a nie widzę ku temu uzasadnienia... i będzie sztos.

A tak to tylko solidne 8/10 ode mnie

PS: Pan Yamaoka dowiózł OST zgodnie z oczekiwaniami. A nawet ponad nie :fsg:

 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Skończone i nie będę się rozpisywał bo Frantik idealnie opisał moje odczucia po ukończeniu tytułu.

 

Błędów, żadnych nie uświadczyłem, ale blubery zdecydowanie muszą popracować nad optymalizacją bo to 900p na TV 4k jest widoczne i to bardzo, na starym TV 1080p pewnie tak by się nie rzucało w oczy.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Figuś napisał:

Skończone i nie będę się rozpisywał bo Frantik idealnie opisał moje odczucia po ukończeniu tytułu.

 

Błędów, żadnych nie uświadczyłem, ale blubery zdecydowanie muszą popracować nad optymalizacją bo to 900p na TV 4k jest widoczne i to bardzo, na starym TV 1080p pewnie tak by się nie rzucało w oczy.

Jest ale przez to, że ekran podzielony na dwie części to tak mocno tego nie widać więc nie jest tak źle. Gorzej z tymi doczutującymi się teksturami, wygląda jak w poprzedniej generacji no ale brzemię cybera do czegoś zobowiązuje. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, devilbot napisał:

Na konsolach zawsze była albo za niska rozdziałka albo fpsy leciały. Kupując konsole wiem o tym i to akceptuje. Taki nas los biednych konsolarzy.

Tu się nie zgodzę bo jak grałem teraz w morales to tryb 60 fps i rt to cudo. Swoją drogą dwa pozostałe tryby tez wygladaja wspaniale. Biorąc pod uwagę, że xsx ma trochę więcej graficznej mocy to bloober się nie popisał patrząc na cyferki które wykręcili.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, devilbot napisał:

Na konsolach zawsze była albo za niska rozdziałka albo fpsy leciały. Kupując konsole wiem o tym i to akceptuje. Taki nas los biednych konsolarzy.

 

na kompie przecież trzeba DLSS włączyć żeby jakoś to wyglądało płynnie, takie metro ciągle strasznie rozmazane, chyba wolę dynamiczą rozdzielczość

Odnośnik do komentarza

W odpowiednim momencie wyląduje w dziale ogólnym.

 

 

osiem gwiazd i bestia z wadowic po aktualizacji zniknie z gry

 

Cytat

Większość z nas w firmie dowiedziała się o tym fakcie z internetu. W Bloober Team pracuje ponad 100 osób - o różnych poglądach politycznych czy religijnych. Jako firma mamy zasadę tolerancji w stosunku do wszystkich bez względu na ich spojrzenie na świat i nie bawimy się w politykę. Błąd zostanie naprawiony w kolejnym updacie.

 

Podobno samowolka czyjaś XD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dobra przeszedlem. Jak dla mnie takie 6+ i nic wiecej. Grafa nawet fajna,muzyka oczywiscie swietna.Co do fabuly to dla mnie srednio plus beznadziejni bohaterowie. Te cale dzielenie swiatow to taka sztuka dla sztuki i spokojnie obeszlo by sie bez tego, jednak sekcje z Tomaszem i poznawanie psychiki denatow naprawde udane.Brakuje tez jednak jakiejs walki bo ta cala gra to dopiero samograj gdzie przez wiekszosc czasu idzie sie do przodu.Co do glownego hmm bossa? to ta cala paszcza to juz mnie na koniec zaczynala wkurwiac tym swoim pierdzieleniem.Ogolnie to moja pierwsza gra od bluberow i gralo sie calkiem spoko. Odpalam teraz Blair witcha

Edytowane przez Ma_niek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...