Skocz do zawartości

The Medium


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, balon napisał:

Ja wiem, że bloobersi to nie są mistrzowie kodu, ale beka że w gierce ze statyczną kamerą, w spadających 30ks pisaną z pominięciem starych konsol nie dociągnęli ray traycingu :/ 

 

 

Nie ma RT na konsolach? Pomyśl też o tym, że ta gra przez renderowanie dwóch oddzielnych obrazów mocno obciąża sprzęt jednak, takie Gears 5 na splicie gdzie obraz jest generowany ten sam trzyma tylko 30 fps również 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, bluber napisał:

 

Nie ma RT na konsolach? Pomyśl też o tym, że ta gra przez renderowanie dwóch oddzielnych obrazów mocno obciąża sprzęt jednak, takie Gears 5 na splicie gdzie obraz jest generowany ten sam trzyma tylko 30 fps również 

No nie ma :/ Myślałem, że w ogóle nie zaimplementowali, ale na PC jednak widzę że jest. 
Ja tam nie mam problemów z 30ks w takiej statycznej gierce. Pisze jedynie w kontekście optymalizacji i dodania RT.

Co do Gearsow to wiesz jednak nie ma tam statycznych ujęć, grafa jest dużo lepsza, no i była tworzona pod mega stare sprzęty. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, balon napisał:

No nie ma :/ Myślałem, że w ogóle nie zaimplementowali, ale na PC jednak widzę że jest. 
Ja tam nie mam problemów z 30ks w takiej statycznej gierce. Pisze jedynie w kontekście optymalizacji i dodania RT.

Co do Gearsow to wiesz jednak nie ma tam statycznych ujęć, grafa jest dużo lepsza, no i była tworzona pod mega stare sprzęty. 

Co wy gadacie, jest tam szczątkowy rt ale tylko w niektórych lokacjach. Zobaczcie sobie filmik df nt. analizy na xsx, początek. 

Odnośnik do komentarza

Przycebulili. Od początku mi się to nie podobało, a zasłanianie się covidem to słaba wymówka. Z drugiej strony jakimś "pocieszeniem" może być to, że nie ma dubingu także w innych wersjach językowych niż angielska. Przynajmniej tak mówił Steam. Nie wiem kim jest autor tego kanału ale widzę, że ma materiał który mnie zainteresował - o polskich lokalizacjach.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Ryszard założył firmę Albion Localisations jakieś 26 lat temu i zajmuje się tłumaczeniem gier wideo oraz planszówek. To jego firma jest odpowiedzialna za dubbingi do gier Blizzarda ale poza nimi jest jeszcze wiele, wiele innych które przetłumaczyli. Zdecydowanie osoba w branży którą warto śledzić chociaż czasem potrafi się nieźle zamotać jeżeli chodzi o prawdziwość informacji na temat niektórych gier/firm. Nie jestem pewien ale jak mnie pamięć nie myli to nasz forumowy pinger tam pracował lub dalej pracuje. 

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Tak, z tego co pamiętam to jego pierwsze tłumaczenia były dla CD Projekt w latach 90 a potem pracował tam przy pierwszym Wiedźminie i prezentował grę na targach E3 przy stoisku BioWare. Warto obejrzeć jego prezentację na temat lokalizacji gier bo masa ciekawostek. No ale to nie temat o tym. :) 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przedwczoraj ukończyłem. Trochę żałuję że zaraz po premierze odłożyłem grę na później (za dużo ściągnąłem tytułów z Passa i EA Play) ponieważ zaraz obok Deliever Us the Moon są to dwa najlepsze tytuły jakie ostatnio miałem przyjemność ogrywać. Większość z nowości jakoś nie ma dla mnie tego czegoś, bardzo rzadko zdarza się że do czegoś wróciłbym ponownie, albo potrafi przyciągnąć na dłużej. Na prawdę czapki z głów dla twórców i powiem szczerze że są to teraz moi faworyci jeśli chodzi o najlepszych twórców gier z naszego kraju :) Stworzyli świetny klimat, atmosferę, bardzo dojrzałą i angażującą fabułę. Audio w tej grze również rewelacyjne. Mimo że gra jest prosta i dość zamknięta, co dla mnie jest akurat na plus, to jednak odwiedzanie zakamarków w poszukiwaniu znajdziek dawało mi masę frajdy i z chęcią czytałem notatki. Podobał mi się wątek z Tomaszem, zagadki na duży plus. Jedynie przyczepić się mogę warstwy wizualnej która jest dosyć nierówna. Momentami gra wygląda świetnie żeby w ciągu dłuższego posiedzenia (na przykład w świecie duchów) doczytać nam gnieniegdzie tekstury. Nie są to na szczęście częste problemy, ale oprawa wizualna mogłaby być odrobinkę lepsza. Gameplay bardzo kojarzy mi się z Syberią którą uwielbiam, co sprawiło że idealnie wpasowało się wszystko w moje klimaty. Bardzo mocne 8,5/10 ode mnie i trzymam mocno kciuki za dalsze projekty. Brawo :banderas:

 

Odnośnik do komentarza

Ja jestem pewnie jakos w połowie. Powiem wam, ze jestem miło zaskoczony, bo gardze walking simami, ale jest cos w tej grze, ze nie ziewam przy niej. Naprawde super klimat prl w hotelu, Beksinski wylewa sie z ekranu w alternatywnej rzeczywistosci, a i jestem ciekaw co wydarzy sie dalej. Technicznie to kupsztal. Mimika nie istnieje i te maski chyba jedynie istnieja po to, zeby nie widziec ust postaci. Nie wiem tez o co chodzi z tymi kolorowymi migajacymi kolkami, ktore czasem sie pojawiaja. Hdr tez niezbyt skalibrowany. Czytanie bialego tekstu az boli.

Odnośnik do komentarza

Fajnie się w to gra, a walking simy to nie moja broszka, ale tutaj im się udało i wciąga Mnie to granie i chłonę fabułę, bo to jest mocny punkt tej gry i jestem ciekawy, co się dalej wydarzy. Na minus to te wszystkie napisy po angielsku w całym otoczeniu Niwa, no trochę wybija to z immersji zwiedzania ośrodka, raz masz tam po polsku, a raz tam wszystko po angielsku, no nie wiem, po co to taki zabieg zrobili, tak samo nie rozumiem czemu nie zrobili polskiego dubbingu (no wiem, rozbiło się o kwestie finansowe, że drogo i postawili na angielski, ale mimo wszystko język polski to dla tej gry, miałby 2 oczka w górę w ocenach).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...