Skocz do zawartości

The Medium


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Medium ukończone, jeden z lepszych i ciekawszych symulatorów chodzenia :claptrap:

 

Na plus

- świetny klimat

- audio, od muzyki po szum drzew w lesie

- fabuła daje radę 

- Tomasz

- design lokacji

- sporo smaczków dla biało-czerwonych 

- są momenty że czuć nextgena

- wzorowanie się na residencie, silent hill, syberii czy alan wake

 

Na minus

- wku.wiające gadanie głównej bohaterki

- drętwe animacje i mimika postaci

- fragmenty skradankowe/uciekane meh

- nierówna oprawa graficzna

- skopany kontrast

- czasami problem z nacelowaniem postacią na interaktywny element

- akcja dzieje się w Krakowie i okolicach, szkoda tylko że Bloober prawie wszystko w grze dał w języku angielskim (plakaty, książki, itd.) w Metro to dobrze rozwiązali 

- kwestie techniczne (doczytywanie tekstur po loadingach, dropy)

 

7+/10  

Odnośnik do komentarza

Też skończyłem nawet opinie im napisałem na sklepie (pisanie padem ponad 300 znaków :yao:). Nie miałem wygórowanych oczekiwań ponieważ Layers czy Blair Witch były dla mnie mocno średnie ale przyznam że byłem jak każdy i tak zaciekawiony tą produkcją zważywszy na jej hypowanie na current genowych xboxach. Wyszło świetnie, grafika jest dobra, jest klimat, fabuła dobrze się rozkręca. Nie jest to oczywiście żaden triple A z najwyżej półki ale ze względu na moje zamiłowanie do gatunku przygodówek bardzo spodobało mi się to, co dostałem. Jest kilka bolączek, ze względu na różne ujęcia kamerą czasami sterowanie Marianną wariuje i trzeba zrobić korektę analogiem, boli brak PL dubbingu i te angielskie nazwy na gazetach odbierają jednak trochę wiarygodność, zdarzały się tu i ówdzie pewne graficzne glitche ale najpewniej to sprawka VRR i nie do końca dopracowanego HDR no i zagadki jednak w większości same się przechodzą, mało tu kombinowania z itemami i zawsze używamy je na bieżąco. Podejrzewam, że chcieli zrobić grę dla casuali żeby każdy mógł zagrać a dziennikarze nie dali 2/10 chociaż oceny i tak są różnorodne. Daje w mojej szkolnej 4/6 i czekam na ich następne jeszcze ambitniejsze (mam nadzieję) tytuły.

Odnośnik do komentarza

Skończone. Gra spokojnie zasługuje na oceny z przedziału 7-8. Najwięcej zastrzeżeń miałem tylko do kwestii technicznych, bo czy to na PC czy na XSS zdarzały się upierdliwe spadki klatek. Na początku zdarzały się też jakieś graficzne glitche.

 

Historia wciągnęła mnie do samego końca. Muzyka z początku niemrawa, ale jak się rozkręciła to o panie. :obama:

Patent z podwójnym światem spoko, szczególnie w finale bardzo fajnie wykorzystany.

 

Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...