Skocz do zawartości

Mafia: Trilogy


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamówiłem preorder wersji fizycznej i dostałem już wczoraj. :) Na plus bardzo ładne wydanie jak na cenę 150 zł - pudełko jest w mieniącej się kolorami, lakierowanej i tłoczonej obwolucie, w środku plakat i jakieś cyfrowe dodatki - jak na dzisiejsze czasy to takie "prawie premium" wydanie, także zachęcam. ;) 


W grze zdążyłem dopiero przejść pierwszą misję, także opinia póki co szczątkowa.

Jak podczas intro zaczął grać wiadomy motyw muzyczny, to ciary przeleciały po plecach - po prostu magia, nostalgia na maxa.

Wrażenie robi na pewno grafika - fajnie zobaczyć Lost Heaven w takiej oprawie - jest baaardzo klimatycznie.

Nie mogę jednak kompletnie przyzwyczaić się do twarzy i głosów głównych bohaterów! Oryginalne facjaty i głosy Toma, Pauliego, Sama czy Salieriego mam tak silnie wyryte w pamięci, że jak widzę/słyszę te nowe, to mam wrażenie, że to jacyś przebierańcy. :) No ale trzeba się jakoś przyzwyczaić. W weekend zamierzam zaliczyć całą historię. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, LeifErikson said:

Ja zamówiłem preorder wersji fizycznej i dostałem już wczoraj. :)Na plus bardzo ładne wydanie jak na cenę 150 zł - pudełko jest w mieniącej się kolorami, lakierowanej i tłoczonej obwolucie, w środku plakat i jakieś cyfrowe dodatki - jak na dzisiejsze czasy to takie "prawie premium" wydanie, także zachęcam. ;)


W grze zdążyłem dopiero przejść pierwszą misję, także opinia póki co szczątkowa.

Jak podczas intro zaczął grać wiadomy motyw muzyczny, to ciary przeleciały po plecach - po prostu magia, nostalgia na maxa.

Wrażenie robi na pewno grafika - fajnie zobaczyć Lost Heaven w takiej oprawie - jest baaardzo klimatycznie.

Nie mogę jednak kompletnie przyzwyczaić się do twarzy i głosów głównych bohaterów! Oryginalne facjaty i głosy Toma, Pauliego, Sama czy Salieriego mam tak silnie wyryte w pamięci, że jak widzę/słyszę te nowe, to mam wrażenie, że to jacyś przebierańcy. :) No ale trzeba się jakoś przyzwyczaić. W weekend zamierzam zaliczyć całą historię. 

 

Miałem to samo w trailerach, ciągle głos starych postaci w głowie 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, _Red_ napisał:

Jak dobrze, ze nie pamiętam wiele z jedynki. Na starym PC sprzed kilkunastu lat zkończyłem chyba na jakimś wyścigu samochodowym, więc w zasadzie jakbym grał na świeżo.

 

No to na pewno na plus. Ja oryginał zaliczyłem kilkanaście razy (swego czasu co najmniej raz w roku w okolicy świąt przechodziłem - był klimacik) i dość dziwnie się teraz wraca do tej historii z postaciami, które są niby te same, ale jednak inne. :D Mam nadzieję, że to wrażenie minie z czasem.

2 minuty temu, lpcl napisał:

Podziwiam, że pamiętacie te głosy bo ja w to grałem wieki temu.

 

W moim przypadku to jest kwestia częstotliwości tak naprawdę, bo też nie grałem już baaardzo dawno (ostatni raz jakoś w okolicach 2012 roku - później już mechanika się na tyle zestarzała, że nie potrafiłem komfortowo grać w oryginał). Ale wcześniej to było srogie młócenie, więc się wyryło. :D W dawnych czasach nawet współprowadziłem kącik o Mafii w Games Cornerze w CDA (w Action Magu, czyli takim "magazynie" dodawanym na płycie). :D

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, LeifErikson napisał:

 

W moim przypadku to jest kwestia częstotliwości tak naprawdę, bo też nie grałem już baaardzo dawno (ostatni raz jakoś w okolicach 2012 roku - później już mechanika się na tyle zestarzała, że nie potrafiłem komfortowo grać w oryginał). 

Właśnie stare gry, nawet takie klasyki mają w sobie tę w(pipi)iającą niewybaczalność błędów, która uniemożliwia komfortowe granie w nie obecnie (no chyba, że jest quick save). 

Odnośnik do komentarza

Ja dziś pograłem z 4 godziny i tylko raz miałem jakiś glitch (gram na ps4 pro) w postaci zanikającego dźwięku. Poza tym doczytywanie tekstur trawy za miastem, jednak poważniejszych problemów nie doświadczyłem. Gra się przyjemnie. Zapomniałem jeszcze wspomnieć o dropach FPS takich chwilowych przy szybszych ruchach kamerą. Ostatni raz grałem w jedyneczkę z.... 12 lat temu?? Bardzo fajny powrót, mimo wszystko polecam.

Odnośnik do komentarza

Jak juz wspomniano, bardzo ładne opakowanie, mapka w srodku. Ściągam pacza, uśpie smroda i będę grau w grę za 2h.

 

Jak ktoś ma klub Media Markt to sprawdźcie czy nie wpadł jakis sezonowy kupon "5% rabatu na gry". Zużyłem go na miejscu bo i tak traci ważność zaraz - zawsze te 8zl (na dwa browarki miodowe) mniej wyszlo.

 

edyta:

na samej górze etui od gry mam troche fabrycznie podrapany lakier, jakby mikro odpryski na niebieskim tle. To wzorek czy jakieś niedomalowanie fabryczne? :f Gra nowa w folii ofkors.

 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Wlasnie sie sciaga u mnie, nie chce mi sie czekac na jakies patche i mysle ze jakichs wiekszych bugow nie bedzie. Mam ten komfort ze nigdy nie gralem w 1 czesc ktora jest kultowa wedlug wielu graczy. Ja zaczynalem od 2, nawet 3 mi sie podobala fabularnie. Zreszta za 39 na premiere to jak za darmo, za 2 miechy bede 2x tyle placil :potter:

Odnośnik do komentarza

Doszedłem do misji z wyścigiem. Póki co bardzo pozytywnie, zero bugów czy problemów technicznych. Wszystko działa jak należy i wygląda przy tym świetnie. Największy plus za cutscenki, voice acting (szczególnie Salieriego) i oddanie klimatu lat 30tych. Brakuje jedynie pamiętnych utworów z pierwowzoru, choć to co mamy tutaj jest również niczego sobie. ;)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...