Skocz do zawartości

Mafia: Trilogy


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

9 hours ago, _Red_ said:

Wyscig na trudnym/symulacji to przeginka, cały dzień będę powtarzał :( Na prostej drodze mnie wyprzedzają to nie wiem ile trzeba mieć farta na zakretach.

 

edit

ok easy załatwia sprawę i da się ścigać w miarę na równi. Przed samą metą podbiłem trudność na maxa i dostałem trofik za skończenie wyścigu na classic xD

 

Ale trofeum jest za wygranie wyscigu. Trofeum za ukonczenie gry na classic jest osobne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Matriks_1111 napisał:

Wyścig pękł przy trzecim podejściu na classicu. Szczerze to czuję się zawiedziony, bo pamiętam że w oryginale meczylem się z tym chyba że dwa dni, a tu jakoś tak łatwo poszło. :sapek:

 

Zależy, w którą wersję oryginału grałeś, bo do oryginału wydano patch, który zmniejszał poziom trudności wyścigu. Też pamiętam, że miałem z tym duże problemy, bo to było przegięcie. Lata później jak grałem ponownie w pierwszą Mafię to już z tym patchem było o wiele łatwiej.

 

Z zakupem swojego egzemplarza/kopii jeszcze się wstrzymuję i nie wiem czy nie wybiorę wersji na PC. Graficznie będzie chyba trochę lepiej niż na konsolach i może będzie można ustawić większy poziom ruchu ulicznego itp. Może pojawi się jeszcze kilka patchy poprawiających to i owo choć z tego co czytam to nie jest źle tak jak np. z Mafią II.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, messer88 napisał:

W sumie ciekawe że tytuł tak zniknął z sieciówek. 

Bo to dobra gra jest. Paradoksalnie taka porcja oldschoolu jest powiewem świeżości. :) Gracze starszej daty kupują pedzeni nostalgią do oryginału (tak jak ja), a młodsi chcą sprawdzić o co cały ten hajp. 

 

Jest też inne rozwiązanie - mało sztuk rzucili na Polskę, bo jesteśmy słabym rynkiem. :yao:

Odnośnik do komentarza

Na allegro przecież pelno jest, paczkomat dojdzie w 2 dni.

 

Zostały mi 3 misje więc pewnie będę puszczał jak ktoś chce. W komplecie z Wasteland 3 najchetniej :yao: No co tu mówić, oldschool jak wspomniano, ale idealny. Gęsta akcja, rozwałka, gra aktorska. Pewnie, że moze byc lepiej (jak ten brak mocy broni i strzelanie pestkami), ale gra nie pretenduje na tytuł AAA tylko odświeżenie oryginału. 

 

ps

aha to co myślałem, że jest odrapane na górze pudelka to celowy wzorek. Każdy tak ma :uff:

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Elitesse napisał:

Zależy, w którą wersję oryginału grałeś, bo do oryginału wydano patch, który zmniejszał poziom trudności wyścigu. Też pamiętam, że miałem z tym duże problemy, bo to było przegięcie. Lata później jak grałem ponownie w pierwszą Mafię to już z tym patchem było o wiele łatwiej.

A to nawet nie wiedziałem, że taka akcja miała miejsce. Ja prawilnie ograłem wtedy gierkę na premierę, a dostęp do neta był jedynie na modemie także chyba nie mam wątpliwości co do tego w jaką wersję grałem :D

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, XM. napisał:

Ja jeszcze nie odebralem, dopiero jutro, ale cos mi się obiło że gra jest skrócona? Wycięte są jakieś misje?

 

Wlasnie skonczylem.

 

Moze nie tyle wyciete, co np niektore misje sa polaczone w calosc, np w 1nce pewna misja sklada sie z 3 czesci ktore zajmowaly wiecej czasu, tutaj caly ten segment zostal zlaczony w jedna plynna calosc.

 

Ogolnie bez szalu remake, za duzo pozmieniali w dialogach, charakterach postaci i odrobine fabularny kontekst wydarzen. Dobrze sie bawilem, ale ta gra sprawila ze mam tylko ochote obejrzec scenki z OG jedynki.

 

Tommy Gun to scierwo, eh.

Odnośnik do komentarza

Dopiero teraz przeczytałem, że wycięto w ogóle misję dla Lucasa Bertone między misjami głównymi, mosz (pipi)a mac (pipi)ane Hangar13!!! Te misję były świetne, odblokowywaly świetne auta i były bardzo fajnymi przerywnikami wątku głównego. Co za leniwe patalachy. A obejrzałem z 4 wideorecenzje, kolejnych z 5 w papierze, łącznie z tą w nowym psxextreme i nigdzie o tym mowy nie było... Ot współczesne recenzje na od(pipi)

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza
19 minutes ago, Bigby said:

Nie wycięli. Po prostu są dostępne we Free Ride.

 

 

Z tego co widzę (ale mogę się mylić) we freeride są w garazu lokacje tych fajnych aut. Pytanie czy są też misję dla Bertone. W oryginale było tak, że zajezdzales do warsztatu przed powrotem do baru Salierego po misji, Lucas dawał ci jakąś robotę (np. Odwiezienie rannego kumpla do lekarza), wracałes i w ramach podziękowania Lucas zdradzał Ci lokalizację fajnej fury oraz jak ja otworzyć i odpalić. Z tego patentu w ogóle chyba zrezygnowali? Bo czytalem, że Ralph raz pokazuje jak odpalać auta i Tommy od razu umie każdy wóz ukraść. W oryginale tak nie było i to też był jeden z wielu unikalnych smaczków. 

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

Myślałem ze uda sie skończyć w weekend, ale dotarłem chyba ledwo do połowy, o ile dobrze pamiętam oryginalny scenariusz.

 

Ogolnie rzecz biorąc jest to pierwsza gra od paru lat, która mnie przyciągnęła do singla. :D

 

Miasto wygląda pięknie i super jest odwiedzić stare miejscówki w takim wydaniu. Do tego przecudne są SAMOCHODY. Spędziłem już chyba z godzinę oglądając różne modele z bliska. Zreszta podobnie bylo w trójce- tez było tam na czym oko zawiesić. Sympatycy starej motoryzacji znajdą w Mafii cos dla siebie. :)

 

Dla mnie jako hardkorowego fana oryginału nie do przeskoczenia sa jednak aktorzy wcielający się w Pauliego, Sama i Toma... To sa na moje oko inni bohaterowie, trochę tylko podobni do tych ktorych znam sprzed 18 lat.

 

Tom w remaku jest takim trochę pospolitym zbirem prawie od samego początku- slabo widac proces jego przemiany, który w oryginale byl super zarysowany. 

 

Paulie w nowej wersji to taka karykaturalna postać porywczego gangstera, krzykliwy i agresywny. W oryginale był bardziej stonowany i elegancki.

 

Najbardziej różni się moim zdaniem Sam. W oryginale spokojny, elegancki, wycofany, taka cicha woda. Fajny kontrast dla Pauliego. Tymczasem w remaku każdy z nich jest pospolitym gangsterem, znikła gdzieś ta aura tajemniczości, elegancji.

 

Za to na duży plus don Salieri - w nowej wersji lepszy niz w oryginale. Troche mlodszy, bardziej aktywny, bardziej charyzmatyczny. Dobry jest tez Morello. Na plus tez Frank, bardziej wyrazisty.

 

Ogólnie jestem zadowolony, cały czas chce się wrócić do tej historii i pchnac ja do przodu, choć wiadomo jak wszystko sie potoczy. :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja tylko dodam ze strasznie splycona została misja z napadem na bank. To co w oryginale zajmowalo duzo czasu (wejście do tramwaju, sama podroz, obczajanie banku, powrot do domu itp.) tutaj zredukowano do cutscenek. W ogole tutaj prawie wszystko przerobili do cutscenek, oryginal pamietam jak przez mgle ale wydaje mi sie ze bylo cos takiego jak "wroc do baru Salieri" po prawie kazdej misji a tu kazda jedna konczy sie cutscenką.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Skonczone. Szczerze mowiac jak ktos nie ma nostalgii tak jak ja to nie ma w tej gierce nic szczegolnego. Tzn. faktycznie opowiedziana historia jest niezla, chociaz taka troche generyczna opowiastka o mafii. Gdyby dostala lepsze strzelanie to polecalbym kazdemu bez zastanowienia.

Takie pytanie odnosnie epilogu:

Spoiler

ten Vito co przyszedl to byl Scaletta? To bylo w oryginale?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...