Skocz do zawartości

Mafia: Trilogy


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, BrandonLee_z_TheCrow napisał:

Nie no, racja. Tyle że do pewnych opowieści lepiej po prostu nie wracać. Niech sobie siedzą gdzieś tam, w głowie, jako wspomnienie.

 

Swoją drogą to Czesi mogliby zrobić grę o praskiej mafii. Albo Polacy o warszawskiej, takiej w stylu "Ślepnąc od świateł". To byłyby oryginalne gierki. Szkoda, że Red w to nie poszli, tym bardziej że środkowoeuropejski mafiozo w XXI w. stał się memem.

 

Nie wiem jak to wyglądało w Czechach ale jeżeli chodzi o nasz lokalny rynek to jest potencjał. "Ślepnąc od świateł" nie widziałem ale "Jak zostałem gangsterem" fajnie ukazały nasze realia okresu narodzin polskiej mafii. Problematyczne i kapitałochłonne na pewno jest stworzenie takiego świata jak w GTA czy Mafii, a jeżeli dotyka wydarzeń mających miejsce w europie środkowowschodniej to nie koniecznie musi zainteresować tym zachodniego gracza. Nasz rynek jest za mały aby odnieść komercyjny sukces choć teraz w dobie internetu i ogromnych nakładów na marketing mógłby zrobić swoje - zwłaszcza wtedy gdyby za grę zabrał się CDP albo Techland. 

 

Pamiętam, że w pierwowzorze lubiłem jeździć po mieście i ganiać się z policją albo robić inne akcje. Niestety gra ne miała rozbudowanych atrakcji pobocznych na styl GTA. Czy tutaj jest podobnie?

 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Elitesse napisał:

Pamiętam, że w pierwowzorze lubiłem jeździć po mieście i ganiać się z policją albo robić inne akcje. Niestety gra ne miała rozbudowanych atrakcji pobocznych na styl GTA. Czy tutaj jest podobnie?

Możesz jeszcze sobie porobić kilka misji w budkach telefonicznych. 

Odnośnik do komentarza

No, po kilkunastu godzinach historia zamknięta, napisy końcowe obejrzane. Nadal utrzymuję, że remake jest dobry. Na pewno nie idealny, ale zdecydowanie warty zagrania. Na pewno jeszcze kilka godzin pojezdze po mieście i poza miastem, bo jest pięknie, a do tego samochody to majstersztyk.

 

Wydźwięk lekko zmienionego epilogu mnie trochę zdziwił. Podejrzewam, że chodzi o dopasowanie historii pod współczesnego odbiorcę, ale wydaje mi się, ze w oryginale zakończenie robiło wieksze wrażenie, choć zmiany sa tak naprawde natury "reżyserskiej", scenariusz jest ten sam.

 

Niestety aż do końca nie przekonałem się jednak do nowego Pauliego i Sama (zwlaszcza Pauliego). Zrobili z nich zwykłych gangusów, do tego Paulie jest lekko świrniety. A nowy Sam nie wyglada i nie zachowuje sie jak prawdziwy Sam, tylko brat tego nowego Pauliego - czasem trudno ich odróżnić. A w oryginale to były dwie zdecydowanie różne postacie, pełne klasy i elegancji, a nie takie rozwrzeszcane typki...

 

Tak czy owak- zagrać trzeba. Jak sie Mafię zna, to po to, zeby porównać remake z oryginalem, a jak sie nie zna, to żeby poznać, bo to klasyk jakich mało. 

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Voytec napisał:

Ocenie po ograniu, ale mam podobne odczucia jak Ty po skończeniu. Gdzie ten elegancki gangster w smokingu Sam i stary! i doświadczony gangster Paulie? 

No właśnie... mam wrażenie, że poszli w stronę GTA, gdzie każda postać jest bardzo wyrazista i rozkrzyczana, tymczasem w oryginale chodzilo o taką "tajemniczość", która nie jest zbyt efektowna, ale buduje odpowiedni klimat. Może współczesny odbiorca tego właśnie oczekuje. :)

Odnośnik do komentarza

Może i gra jest fajna, ale historia w ogóle nie przyciąga na dłużej jak się zna pierwowzór :( Zostało mi jakieś 5 misji do końca gry i jakoś nie mogę się zmusić do przejścia. Może to też poziom klasyczny powoduje, że powtórki misji wywołują u mnie frustrację i dlatego nie mogę jej skończyć. No cóż - byle do końca, a potem jeszcze tylko znajdzki i może się przekonam do calaczka ;)

Odnośnik do komentarza

No ja właśnie wbiłem ostatnio calaczka.

 

IdpvoHim.png

 

Fajnie było wrócić do tej gierki po kilkunastu latach. Fabuła może już nie jest tak wyszukana jak kiedyś, ale klimat, muzyka i cała gangsterska otoczka dalej robią. No i tryb klasyczny to niezły hołd dla starych gierek. Jak ktoś skończy główny wątek fabularny, to polecam zrobić poboczne misje w budkach telefonicznych.

Spoiler

pościg za UFO :obama: 

Spoko nagrody za nie są.

 

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rozi napisał:

Zmiana poziomu trudności ze średniego na klasyczny przed metą wyścigu, pozwala zdobyć trofka :obama: Ciekawe, czy tak samo będzie w ostatniej misji. 

Ale przecież trofeum(Supercharged) nie jest za przejście wyścigu na klasycznym, tylko za samo wygranie wyścigu xD Już w tym momencie na 100% nie dostaniesz aczika(Made Man) za przejście fabuły na classicu :lapka:  

Edytowane przez sprite
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, sprite napisał:

Na czym się zaciąłeś?

 

Na niczym sie nie zacialem konkretnie (choc poziom trudnosci zmienilem w misji przed wyscigiem) - gre kupilem po prostu z mysla by poznac fabule i dla klimatu. Jakos nie sprawialo mi przyjemnosci powtarzanie tych sekwencji strzelania i walki wrecz, wiec nie ma sensu sobie psuc rozgrywki. W takim Tlou 2 chłone Grounded z ogromna przyjemnosci, ale tam gra ma dopracowana mechanike pod skradanie i kombinowanie i jest precyzyjna w sterowaniu. Moze gdybym gral na myszce to by bylo inaczej. 

 

Niektore gry dla mnie nie nadaja sie na wysokie poziomy trudnosci jak np GTA. 

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...