Skocz do zawartości

Mafia: Trilogy


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra. Skończyłem 2. Nadal fabularnie uważam ja za lepsza od jedynki. Takie dosłownie goodfellas tylko że gra. Zresztą misja z zakopywaniem trupa wydaje się nawiązaniem do tego świetnego filmu. Historia, muzyka, gameplay- nic tu się nie zestarzalo. Gunplay to nadal miód i mnóstwo dzisiejszych shooterow, Mafii 2 do piet nie dorasta w tej materii, rozwałka otoczenia to nadal najwyższa klasa. Model jazdy jest cudowny i chyba nic lepszego w tej kategorii nie powstanie. Jeżeli chodzi o grafikę to oczywiście remake więc zostala podbita rozdziałka oraz zaimpletowano lepsze tekstury. Natomiast rwaca animacja, bugi czy zwyczajne glitche zdarzają się tu za często i nie powinny mieć absolutnie miejsca. Żeby ta gra chodziła tak na ps 4 to jest skandal. 

Jako że nie jestem graficznym narwańcem to jakoś przymknąłem na to oko ale już rozumiem hejt w recenzjach. Na pewno sprzedawanie tego jako pełnowartościowy produkt to trochę xd ale wziąłem trylogię więc 33 zł  za 12 godz świetnej zabawy(dlc jeszcze przede mna).

A na koniec oczywiście dorzucam ta piosenkę

 

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Bugów to tam jest masa, niektóre krytyczne przez co ukończenie gry może być problematyczne. Np w dodatku Joe po misji w supermarkecie psy rozstawiały blokadę na ulicach, która  w ogóle nie znikała. Robię potem misję dla Rocco, gdzie trzeba śledzić typa aż do parku i przez blokadę policji on nie mógł przejechać. Nie pomagało nic, a czas uciekał. W końcu odpaliłem jeszcze raz misję supermarket i od razu dałem się zabić, a potem znowu odpaliłem tą dla Rocco i dopiero wtedy blokada policyjna zniknęła. W wersjach na stare konsole nie było takich błędów. Tutaj np po scenkach CGI zapętla się muzyka i pomaga dopiero wczytanie misji jeszcze raz. Widać, że nikt tego nie testował. 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dla mnie największy minus remastera to główni bohaterowie... Tom, Paulie i Sam stracili charakter moim zdaniem. Zrobili z nich takich kopiuj-wklej gangusow, których trudno rozpoznać na pierwszy rzut oka który jest który. Za to Salieri lepszy niż w oryginale, młodszy jakby i bardziej dynamiczny.

Ogólnie w miarę mi się ten remaster podobał, ale myślę, że można to było zrobić lepiej. 

Odnośnik do komentarza

Jest dosyć wierna, w paru miejscach rozszerzona, ale pójście w cutscenki kosztem gameplayu i przyspieszeniu paru misji, żeby nie było "nudnych podróży", to błąd. Nawet te pościgi, to bardziej QTE, dla i tak słabej efektowności. Mafia tego nie potrzebuje, tak samo w oryginale miałeś mniej strzelanin i przeciwników, ale tak samo mogłeś łatwo zabić, jak zginąć od jednego strzału, więc było ciężko, ale bardziej taktycznie.

W sumie głosy i mordy Sama i Pauliego też mnie wkurwiały, nie mogłem nawiązać z nimi więzi i myliłem ich ze sobą, co w oryginale się nie zdarzyło. Ogólnie wyszło ok, tym bardziej, że musieli zrobić całe, szczegółowe miasto, co przy rimejkach się nie zdarza, ale wybitna robota, to nie jest.

P.S. To jest remake, a nie remaster.

Odnośnik do komentarza

Remake oczywiście, nie remaster, pokręciło mi się od upału. ;)

To prawda że setting bardzo im się udał. Spędziłem sporo czasu jeżdżąc sobie po okolicy i oglądając widoczki. Tereny wiejskie są super, tak jak swego czasu w oryginale, miasto też bardzo klimatyczne. No i samochody są wspaniałe, ale to norma w każdej części. :)

Co do fabuły... znacznie większe wrażenie zrobiła na mnie te 20 lat temu. Teraz jak grałem w remake to się pary razy zastanawiałem nad czym się tak zachwycałem w przeszłości. :D No ale inne czasy, człowiek się zmienił. 

Tak czy owak uważam że każdy powinien poznać te historie a remake jest do tego świetna okazja. 

Odnośnik do komentarza

Ja dziś wróciłem właśnie w tym celu (:platinum:) i zbierałem znajdźki oraz samochody.

Zostały mi tylko te yebane lisy, trochę ich poniosło z ilością, ale już głupio tak zostawić, skoro tylko tego brakuje.

Fabularnie bardzo mi się podobało, bardziej chyba niż trójka, ale nadal wolę dwójkę.

Fajne postacie (choć Sam za bardzo kojarzy mi się ze Snoop Doggiem), zajebisty klimat i jeden z lepszych modeli jazdy w open worldach.

Super tytuł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...