Skocz do zawartości

Mafia: Trilogy


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też kilka dni temu skończyłem pierwszą część, a przedwczoraj drugą. Ogólnie moje odczucia, co do pierwszej części się poprawiły, bo im dalej w las tym było lepiej. Zwłaszcza jak porówna się ją z drugą częścią. Nie wiem czemu ale wydawało mi się, że druga część wypadnie lepiej pod względem gameplayu, jakoś ją tak dobrze wspominałem z czasów x360. Jednak druga część się znacznie zestarzała względem dzisiejszych standardów i aż szkoda, że nie pokuszono się o większe zmiany... Dzięki temu udało mi się bardziej docenić pracę włożoną w remake pierwszej części ;) 

Kilka wprowadzonych zmian w poprowadzeniu fabuły i mechanice gry wyszło jej na dobre. Kilka innych jak postacie czy ww. kwestie dotyczące AI, życia miasta czy innych szczegółów wypadły już gorzej. Wielka szkoda, że nie pokuszono się aby zrobić tą część lepiej - wycisnąć z jej więcej bo na pewno by się dało. Momentami miałem mieszane odczucia więc było "wow, tu się przyłożyli, fajnie jest to zrobione", a zaraz potem "meh, niewykorzystany potencjał, szkoda".

Drugą część ogrywałem prawie dekadę temu i jednak lepiej ją zapamiętałem niż to czego teraz doświadczyłem. Fajnie, że do wydania są dodawane wydane dodatki w postaci nowych misji. Wcześniej nie miałem okazji w nie zagrać. Po ukończeniu fabuły II części zacząłem od pierwszego DLC: "zdrada Jimmiego". Jakoś specjalnie mi się to nie podoba. Mechanika i wykonanie pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza względem dzisiejszych standardów. Ten element mógł być w drugiej części poprawiony ale z drugiej strony może lepiej, że nie ingerowano za bardzo w kod gry. Pamiętam, że po premierze były problemy ze spadaniem postaci w otchłań i innymi rewelacjami, a przecież developer miał tylko podrasować grafikę... Sam spotkałem się z czymś co miało potencjał do wyłączenia się konsoli albo jej przegrzania ;) Gram na XSX i czasami zdarzały się spadki animacji podczas normalnej rozgrywki. Hitem była pojawiająca się "mgła" czy jakaś inna biała albo kolorowa poświata, która raz, że zasłaniała cały obraz to dwa, że gra chodziła wtedy tylko w kilku klatkach na sekundę. Nie wiedziałem czy mam wyłączyć konsolę czy zaraz sama się wyłączy. Coś ewidentnie poszło nie tak... Zrobiłem kilka zdjęć tego cuda ale telefonem.

 

Moja ocena pierwszej części:  8- (z dużym minusem).

Druga część: jak na dzisiejsze standardy to 6, no może 7. Jednak oceniając ją na moment wydania i porównując z tym co było dostępne to 8, a nawet 9! ;)

Trzecia część: nie grałem z tej edycji ale kończyłem ją z dodatkami rok albo dwa lata temu na PS4 - daję 8.

Poniżej zdjęcia tych rewelacji z II części.

 

Spoiler


IMG_20201219_231451.jpg

IMG_20201219_231253.jpg

 

 

Edytowane przez Elitesse
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, oFi napisał:

dwójka to ogólnie był średni sequel. Takie 7+/10 całościowo przy premierze.

Ale był mocny hype wtedy, bo kontynuacja legendarnej mafii, jakiś tam zajebisty silnik fizyczny, a ogólnie to tak dosyć poprawnie było i tyle. Dosyć krótka, miasto jakieś małe, misję już nie takie zajebiste jak w jedynce itd. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie dwójka zyskała po latach. Pamiętam jak ludzie psioczyli, że otwarty świat, w którym nie ma co robić, ale właśnie to była siła tej gry. Miasto nie było piaskownicą a po prostu miejscem akcji. Od premiery grę ograłem ze 4 razy i za każdym razem wracam do niej z uśmiechem na twarzy. Dla mnie jest to jedna z najlepszych gier 7. generacji. 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem Mafię DE. Kiedyś miałem styczność z oryginałem, ale tylko pobieżny. Bardzo odpowiada mi to ograniczenie się do wątku głównym. Brak tu przestojów, nudy i niepotrzebnych rozpraszaczy. Jak dla mnie każda gra z otwartym światem powinna oferować wybór między swobodnym podejmowaniem zadań, a czymś na wzór Mafii. 

No i gangsterska z dawnych lat, to jest coś co lepiej trafia w moje gusta niż czasy współczesne. Ciekawe czy jest jakakolwiek szansa na Mafia IV. Jeśli tak, to ja chętnie zobaczyłbym prequel i lata 20.

Wracając do Mafia DE. Bardzo spodobały mi się audycje radiowe. Wiadomości dotyczące wydarzeń z gry, odnoszenia do prawdziwych wydarzeń historycznych, czy relacje sportu 'na żywo' - było to klimatyczne.

 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie ten remake pierwszej mafii to taki trochę niewykorzystany potencjał. Chciałbym aby jeszcze więcej wyciśnięto z tej gry ale może to lekka przesada z mojej strony. Ostatnio wyjechałem poza miasto pozwiedzać okolicę - ładnie to wygląda ale wszędzie brakuje ludzi. Pandemia albo jakiś inny lockdown ;) Choć z drugiej strony gdyby znacząco rozbudowali warstwę fabularną pierwszej części to mogłoby wtedy być za dużo i nie koniecznie trzymałoby ten sam poziom... Może lepiej zamiast robienie gry u schyłku życia generacji konsol lepiej skupić się na kontynuacji. Myślę, że jest szansa na kolejną część mafii i sam na to liczę. W końcu pojawiła się nowa generacja konsol oferująca nowe możliwości, a deweloper ma już coraz większe doświadczenie w kreowaniu tego typu gier. Zapotrzebowanie pewnie też jest nie małe.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ta Mafia pierwsza część nie ma 60 fps na XSX, żadnego next genowego patcha? Dodatkowej grafiki? Kurła, bo mam wrażenie, że jak grałbym na PS4, grafika taka jakaś nie za ostra i momentami rozmazana jest.

 

No, ale gierka cymesik, póki co 3 rozdziały zrobione i przypominają mi się te misje w pierwotnej, oryginalnej Mafii. Tylko te mordy tych wszystkich ludzi, takie jakieś dziwnie zrobione.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie ma żadnego patcha pod nową generację. Na początku bylem zawiedziony taką grafiką ale później zacząłem ją doceniać. Zwłaszcza po powrocie do drugiej części ;) Mordy jak mordy ale te głosy to jakaś pomyłka. Odbija się to negatywnie na klimacie kiedy postać gada głosem Chrisa z Family Guy ;)

Odnośnik do komentarza

To samo powiedziałbym o II. Dawno ogrywałam, ale wspominam bardzo dobrze.

Szkoda, że trzecia część, nie dostarczyła. Czy naprawdę te powtarzalne misje, to jest droga przez mękę? Zastanawiam się czy nie dać szansy Mafia III - po jedynce ograłbym jeszcze jakieś gangsterskie klimaty z dawnych latach. Trzecia część ukazała się w Trylogii, jako Edycja Ostateczna i wydanie premierowe - czy te wersje różnią się wizualnie?

Odnośnik do komentarza

Podobno niczym się nie różnią. W 3 część pomimo powtarzalnych misji całkiem dobrze mi się grało. Nawet wkręciłem się w przejmowanie dzielnic, a myślałem, że mi to nie podejdzie. Wydano do tej części dodatki, które fabularnie są o poziom wyżej od podstawki. Sam jak grałem to najpierw skończyłem podstawkę, a potem grałem w DLC ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby mieszać misje. Jeżeli chodzi o drugą część to po przesiadce z remaku Mafii czuć, że się zestarzała. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Aleks napisał:

To samo powiedziałbym o II. Dawno ogrywałam, ale wspominam bardzo dobrze.

Szkoda, że trzecia część, nie dostarczyła. Czy naprawdę te powtarzalne misje, to jest droga przez mękę? Zastanawiam się czy nie dać szansy Mafia III - po jedynce ograłbym jeszcze jakieś gangsterskie klimaty z dawnych latach. Trzecia część ukazała się w Trylogii, jako Edycja Ostateczna i wydanie premierowe - czy te wersje różnią się wizualnie?


No dwójka mi też bardzo podeszła, w tą odświeżoną wersję jak coś nie grałem, ale po Mafii DE nabieram smaka.

 

Co do trójki to miała momenty i fajne elementy (muza, bohater, npc, dialogi, mocny klimat, fajny design, końcówka!). Niestety poszła za mocno w tzw raka z jego najgorszym przerzutem czyli musowym odbijaniem dzielnic/terenów. Bożesz ty môj jakby zrobili trzecią cześć w mechanice jedynki, ew. dwójki (okey mogłoby być trochę więcej akcji, bo Lincoln to był fucking czołg i maszyna do zabijania) to byłaby to mega gra, spokojnie na 9.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Aleks napisał:

To samo powiedziałbym o II. Dawno ogrywałam, ale wspominam bardzo dobrze.

Szkoda, że trzecia część, nie dostarczyła. Czy naprawdę te powtarzalne misje, to jest droga przez mękę? Zastanawiam się czy nie dać szansy Mafia III - po jedynce ograłbym jeszcze jakieś gangsterskie klimaty z dawnych latach. Trzecia część ukazała się w Trylogii, jako Edycja Ostateczna i wydanie premierowe - czy te wersje różnią się wizualnie?

Był patch pod wersję pro z wyższą rozdziałką. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.12.2020 o 23:42, Aleks napisał:

Szkoda, że trzecia część, nie dostarczyła. Czy naprawdę te powtarzalne misje, to jest droga przez mękę? Zastanawiam się czy nie dać szansy Mafia III - po jedynce ograłbym jeszcze jakieś gangsterskie klimaty z dawnych latach. Trzecia część ukazała się w Trylogii, jako Edycja Ostateczna i wydanie premierowe - czy te wersje różnią się wizualnie?

Bierz nie pyrdol! 

 

O trzeciej części zwykło się mawiać, że powtarzalna, ale z mega klimatem. Dla mnie to drugie to wystarczający argument aby samemu sprawdzić. Do tego gra ma trzy duże DLC, gdzie dwa dzieją się na zupełnie nowych mapach. Jak sam nie spróbujesz to nigdy się nie dowiesz jaka ta gra naprawdę była. A według mnie hejt, który na nią spadł jest nieproporcjonalny do tego, co ta gra tak naprawdę oferuje. Ja bawiłem się przy niej znakomicie a dodam, że Mafia 2 to jedna z moich ulubionych gier. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, LukeSpidey napisał:

Bierz nie pyrdol! 

 

O trzeciej części zwykło się mawiać, że powtarzalna, ale z mega klimatem. Dla mnie to drugie to wystarczający argument aby samemu sprawdzić. Do tego gra ma trzy duże DLC, gdzie dwa dzieją się na zupełnie nowych mapach. Jak sam nie spróbujesz to nigdy się nie dowiesz jaka ta gra naprawdę była. A według mnie hejt, który na nią spadł jest nieproporcjonalny do tego, co ta gra tak naprawdę oferuje. Ja bawiłem się przy niej znakomicie a dodam, że Mafia 2 to jedna z moich ulubionych gier. 

Jakich nowych mapach? Nie pamiętam, żadnych nowych map. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, LukeSpidey napisał:

O trzeciej części zwykło się mawiać, że powtarzalna, ale z mega klimatem. Dla mnie to drugie to wystarczający argument aby samemu sprawdzić.

brzmi jak the godfather: the game, klimat rekompensował wszystko

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, LukeSpidey napisał:

Stones Unturned - dzieje się w Wietnamie.

 

Faster, Baby! - otwiera zupełnie nowy rejon Sinclair Parish oraz poszerza tereny Bayou Fantom.

Grałem w te dodatki bo były darmowe ale za cholerę nie pamiętam tego Wietnamu, w faster to faktycznie była jeszcze ta wiocha. 

Odnośnik do komentarza

Były też płatne dodatki. Jakiś czas temu, chyba w ramach promocji wydania edycji definitywnej, udostępniono za darmo dodatki do trzeciej części. Nie wiem czy nadal są do pobrania za free. Mimo to tego Vietnamu też nie pamiętam, a miałem jakieś wydanie z kodem na dodatki na PS4.

 

Dużo się narzeka na tą powtarzalność w trzeciej części ale naprawdę gra się w to dobrze. Nawet jak nie musiałem jakiś dzielnic odbić to je odbijałem dla zabawy. Jak skończę tlous2 to chyba ponownie zagram w trzecią część. Sama muzyka robi dobry klimat ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...