Skocz do zawartości

Mafia: Trilogy


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ogrywam, w sumie to kończę wersję definitywna na Ps5 i...ta gra nadal fabuła,klimatem,scenariuszem,prowadzeniem akcji, postaciami i soczystym strzelaniem nadal stoi. Ponownie wzbudziły się moje emocje. Graficzka mi już na x360 się podobała, nadal mi się podoba. Miasto też jest klimatyczne mocno,feeling lat 50 Ameryki wylewa się z każdego szyldu sklepowego,z każdego zakamarka i uliczek,stref fabrycznych i pojazdów, a raczej POJAZDÓW. Zacny model jazdy,ładny ich wygląd (ładna grafika). No kurde dobra gra 8/10 bite.

 

Edit: @Colin jakie spojlery w dziesięcioletniej grze?

 

 

Edytowane przez Szajka
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem, gdzie o tym pisać, tutaj, czy w temacie Mafii III, ale niech będzie tu, a jakby co, można przenieść:

Z racji tego, że nie skompresowali, czy nie chciało im się rozbijać Mafii 3 na dwie płyty, to z okazji trylogii na płycie była pewnie przepakowana podstawka trójki, a trzy dodatki udostępnili za DARMO do ściągnięcia.

Dawno nie grałem w trójkę, ale przy okazji dodatków od razu sobie przypomniałem, że narracja i gra aktorska w tej grze, to ścisła czołówka gierkowa. Do tego te różnorodne, brutalne egzekucje Lincolnem, można się poczuć jak w jakimś slaszerze grając Jasonem, czy tym od Teksańskiej Masakry. Czuć tego chłopa, jakby dziwnie to nie brzmiało.

Jeśli chodzi o muzykę, niby trzy stacje, ale to jest taki rozpierdol idealnie pasujący do epoki, że praktycznie nie ma słabych kawałków. Chciałbym mieć ten soundtrack na fizyku.

Najgorszej było z grafiką, stroną techniczną. Paskudnie wygląda padający deszcz, czy odbicia na ulicy, czy połyskujących fur. Mam uczucie jakby ta gra po ledwie 6 latach mogła dostać remake, między nią z 2016, a rimejkiem jedynki - cztery lata później - jest ogromna różnica pod tym względem.

 

No, ale ja nie o tym, głównie chodzi o dodatki, no i te są zadziwiająco solidne. Każdy z trzech różni się znacznie między sobą, ale też zestawiając z podstawką. Tematycznie(pięknie wpisanych w tamtejsze realia) i gameplayowo chociaż czasami ma się wrażenie, że coś jest to naciągane, żeby tylko pochwalić się jakimś nowym patentem, którego nie wykonasz poza grą właściwą(wyłącznie w dodatkach), jak np. rzucanie granatami/c4 prowadząc furę.

 

Pierwszy - Gaz do dechy - skupiony jest na bardzo efektownych pościgach na nowej mapie(peryferia fikcyjnego Orleanu),  bardzo fajnym, redneckim wipizdowie, gdzie bijo mudinów. Doszło parę patentów, jak wspomniany wcześniej, czy np. możliwość strzelania podczas jazdy w kłody drewna, żeby blokować drogę pościgowi. Początek i końcówka zdecydowanie najlepsze, po wszystkim jeszcze można zajmować opcjonalnie plantacją marysi, ale to wymaga sporej kasy i chorego grindowania, więc nie polecam tego robić. Chyba, że koniecznie chcesz hipisowski busik.

 

Drugi - Niezakończone Sprawy - Zupełnie nowa miejscówka, której raczej nikt by się nie spodziewał tj.

Spoiler

dżungla

 Momentami można się poczuć jak w

Spoiler

Forzy. Tak, to nie żart.

Klimaty szpiegowskie(CIA), wymieszane z kryzysem kubańskim ze znanym i lubianym Donovanem. Z nowości, obsługa działek na jeepie, czy bez jeepa i  trochę czegoś w stylu celowniczków na szynach, ale nie tylko. Naprawdę dobra rzecz. Na koniec opcjonalnie można urządzić sobie kilka przyjemnych polowań m.in ze strzałką do usypiania.

 

Trzeci - Znaki czasów - no tutaj, to już pojechali po całości, tego tym bardziej nikt by nawet nie był w stanie oczekiwać. Poszli w detektywistyczno(LA Noire/Sherlock)-sekciarsko(mansonowe)-horrorowe klimaty. Momentami zajeżdża nawet The Evil Within, czy SH. Można się wzdrygnąć parę razu. Jest tam trochę uproszczonego szukania poszlak, fabularnie jest dotykany temat, który w grach raczej jest mocnym tabu, a tutaj robią to dosyć bezpośrednio, ale też nie hardkorowo, bo musieliby sprzedawać grę z oznaczeniem PEGI30. Branża po tylu latach nadal niedojrzała do poziomów książek, czy filmów.

Na koniec też zupełnie nowa miejscówka podczas burzy - wyspa nieopodal New Bordeux. Po wszystkim można się opcjonalnie zająć odbudową pewnej miejscówki, ale wymaga to w kurwę kasy, więc jak jej nie macie, to będzie wymagało to sporo czasu(zbieranie działki u pułkowników), więc też niekoniecznie polecam to robić.

 

Także co, dodatki są skondensowane, jakieś 1/3 podstawki(zakładając parcie do celu), no i na pewno warto zagrać jeśli ktoś nadal ma przy sobie, albo podstawkę trójki, albo wydanie z trylogii.

Tak jak podstawka najlepsza było na początku i końcu(z okazjonalnymi smakołykami w środku podczas odbijanie tych zjebanych dzielnic), tak tutaj jest podobnie, ale wypełniaczy nie wyczujesz, bo są ich śladowe ilości, i raczej dostajesz samo mięsko

Najgorzej jest pod względem technikaliów i bugów, widać, że mało kto, w ogóle je kupił/odpalił, więc pewnie nie zależało im na odrobaczaniu jak przy standardowej kampanii. Nie, żeby tam było jakoś dużo lepiej, ale momentami jest pokaz slajdów, ale raczej nie podczas misji fabularnych.

 

Normalnie takie rzeczy z reguły wyglądają na wycięte z podstawki, ale tutaj na tyle się wyróżniają, że ciężko to wychwycić, no chyba, że celowo się postarali, żeby tak to wyglądało, tylko w tym momencie nie ma się, co zastanawiać jeżeli nic to nie kosztuje, a jak ktoś lubił Mafię 3, to tutaj dostanie najlepsze rzeczy stamtąd z pominięciem tych najgorszych.

 

Aż się nakręciłem na kolejną odsłonę, chronologicznie były lata 30-40/50-60, więc teraz mogłyby wjechać lata 70. z budowaniem przez mafię Las Vegas od zera(tak jak w rzeczywistości). Ewentualnie prequel w latach prohibicji na pełnej, czyli 20, z jakimiś epizodami we Włoszech, na Sycylii, w klimacie takiej starej, tradycyjnej mafii, jak z Godfathera.

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Że też chciało Ci się tak rozpisać :pawel: Gdyby nie akapit o technikaliach to może bym odpalił ale Mafia III i Watch Dogs 2 to dwie gry które dostałem wraz z PS4 Pro, no i różnica między nimi pod względem technicznym to była przepaść i jak sobie przypomnę masę błędów i co tam się wyprawiało to od razu się odechciewa w to grać, nawet za darmo...

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio przeszedłem na PC, całkiem dobra gra, gdyby powycinać te wszystkie dłużyzny i zostawić tylko główne misje otarłaby się nawet o świetną. Różnicę robi też grafika, bo zupełnie inne odczucia niż Slim, gra wygląda świetnie, no ale wiadomo, 4K, 60 fps i wyższe ustawienia robią robotę. Bugi techniczne niestety też są, ale na szczęście dosyć rzadko, czasem jakoś dziwnie zmienią się chmury na niebie itp., ale to raczej pierdoły.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, tjery napisał:

Ja ostatnio przeszedłem na PC, całkiem dobra gra, gdyby powycinać te wszystkie dłużyzny i zostawić tylko główne misje otarłaby się nawet o świetną. Różnicę robi też grafika, bo zupełnie inne odczucia niż Slim, gra wygląda świetnie, no ale wiadomo, 4K, 60 fps i wyższe ustawienia robią robotę. Bugi techniczne niestety też są, ale na szczęście dosyć rzadko, czasem jakoś dziwnie zmienią się chmury na niebie itp., ale to raczej pierdoły.

Jakie tam były dłużyzny?

Odnośnik do komentarza

Po przejściu pierwszej albo trzeciej części grafika w drugiej wygląda słabo, inaczej to zapamiętałem ale można się przyzwyczaić. Fabularnie jest spoko, gameplayowo też daje radę jednak skaszanili ten remaster. Grając na XSX pojawiały mi się straszne artefakty graficzne - na cały ekran, fps wtedy spadały a konsola była o krok od wyłączenia. Kilka stron wcześniej wrzucałem grafiki jak to wyglądało. Może kiedyś pokuszą się o jej remake choć teraz klepią nową część.

Gdyby ktoś był zainteresowany to na humble games można po taniości dostać cyfrę pierwszej części w wersji definitywnej razem z innymi gierkami: https://www.humblebundle.com/games?hmb_source=navbar

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, standby napisał:

Jakie tam były dłużyzny?

 

Obowiązkowe nudne i powtarzalne przynieś/zabij/pozamiataj, żeby przejmować dzielnice.

 

Edit: a teraz widzę, że mogłem wprowadzić w błąd, bo to temat o całej trylogii, a ja odpowiedziałem pod postem dotyczącym remaku dwójki ;) oczywiście chodziło mi o wcześniejszy post Slima i Mafię 3

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.01.2022 o 01:27, Zwyrodnialec napisał:

Bugów to tam jest masa, niektóre krytyczne przez co ukończenie gry może być problematyczne. Np w dodatku Joe po misji w supermarkecie psy rozstawiały blokadę na ulicach, która  w ogóle nie znikała. Robię potem misję dla Rocco, gdzie trzeba śledzić typa aż do parku i przez blokadę policji on nie mógł przejechać. Nie pomagało nic, a czas uciekał. W końcu odpaliłem jeszcze raz misję supermarket i od razu dałem się zabić, a potem znowu odpaliłem tą dla Rocco i dopiero wtedy blokada policyjna zniknęła. W wersjach na stare konsole nie było takich błędów. Tutaj np po scenkach CGI zapętla się muzyka i pomaga dopiero wczytanie misji jeszcze raz. Widać, że nikt tego nie testował. 

 

Z poprzedniej strony. Dotyczy to wersji na XOX. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, LukeSpidey napisał:

@Szajkajak gra działa we wstecznej na PS5? Bugi, spadki klatek?

Nie wiem jak dwójka, ale jedynka nie miała żadnych problemów we wstecznej na PS5, jeżeli na natywnym sprzęcie jakieś spadki bywały tak na PS5 powinno być to zrekompensowane i chodzić sztywniutko

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...