Skocz do zawartości

Mafia: Trilogy


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj miałem trochę czasu pocisnąć (na razie jestem po misji Saints & Sinners)i kurcze dobre to jest. Oczywiście są bugi, głównie wizualne (pierwsza misja, auto z ruchu ulicznego 2drzwiowe coupe, babka kierowca siedziała w bagażniku i wystawała przez pokrywę bagażnika :kaz:), tesktury się czasem nie łączą ze sobą i jest efekt rodem z psxa. Ale nowe postacie mi pasują (najmniej jednak Paulie), grafika spoko, model jazdy na classicu wymagający. Sam gameplay chodzony jest dość prosty, ale to bym powiedział zgodnie z duchem oryginału, feeling ze strzelania podobny. Legendarny wyścig na classicu opędzlowany w ok poł godziny (6 czy 7 restartów, głównie przez brak wyczucia auta), nigdy nie miałem z nim większych problemów nawet przed patchem w oryginale, ale to może przez granie głównie w samochodówi? Nie wiem. tutaj za tym 7 podejściem na koniec pierwszego okrążenia byłem pierwszy i tak zostało. A najlepsze misje dopiero przede mną :) 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Rozi napisał:

Które to te 'epickie' momenty? Jestem ciekawy, bo żadnego nie widziałem.

 

Widocznie co innego cię jara, normalna sprawa. Nie to ładne co ładne, a co się komu podoba.

To, że nie grałeś w oryginał też na pewno ma wpływ na wrażenia, bo odgrzewane kotlety mocno jadą na nostalgii u takich starych pryków jak ja, którzy oryginał z tego czy innego powodu polubili.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Powiem wam jak to z ta mafia jest. 

Ten remake byl jej potrzebny- dla kolekcjonerow i tych ktorzy w nia grali i czekali az ktos tchnie w nia drugie zycie. Nie zmienia to jednak faktu, ze sposob opowiadania historii, gameplay, to wszystko za(pipi)iscie odstaje i bedzie odstawac od konkretnych pozycji z 2020. I dziekujmy bogu, ze to nie jest pelny openworld bo gra tylko na tym zyskuje. W radiu brakuje utworow z wokalem a na ulicach mimo wielkiego bezrobocia (pipi) sie dzieje. No ale fajnie jest miec wszystkie trzy czesci tej badz co badz klimatycznej opowiastki na jednej konsoli bedac takim starym pierdem jak ja i mogac to sobie jeszcze raz przezywac.

Odnośnik do komentarza

Wyścig na klasycznym zajął mi 5 dni i pewnie ze 100 podjeść ale wygrałem w końcu. Kilka rad: nie dopuszczać do blokowania kół, nie przesadzać z gazem tak aby nie było poślizgów, pierwszy nawrót bardzo wolno i zachowawczo (jakies 40 na liczniku) następne 3 zakręty mocno po trawie (przed lewym zakrętem będziemy już 6), szykanę robimy pełna prędkością przy samej lewej krawędzi i tym sposobem na drugim okrążeniu powinnismy być 2. Na ostatnim po szykanie będziemy już 1, tylko uważajmy na wóz strażacki.

Odnośnik do komentarza
11 minutes ago, kislawa said:

Wyścig na klasycznym zajął mi 5 dni i pewnie ze 100 podjeść ale wygrałem w końcu. Kilka rad: nie dopuszczać do blokowania kół, nie przesadzać z gazem tak aby nie było poślizgów, pierwszy nawrót bardzo wolno i zachowawczo (jakies 40 na liczniku) następne 3 zakręty mocno po trawie (przed lewym zakrętem będziemy już 6), szykanę robimy pełna prędkością przy samej lewej krawędzi i tym sposobem na drugim okrążeniu powinnismy być 2. Na ostatnim po szykanie będziemy już 1, tylko uważajmy na wóz strażacki.

 

Podstawa to używać przed największymi hamowaniami najpierw ogranicznika predkosci (nie zablokuje kół), a dopiero potem hamulca ;) Na ostrych wirazach wystarczy pomoc sobie 1-2 razy spychaniem czyli A+kierunek i jestes w stanie wyjsc na prowadzenie na koniec pierwszego okrazania. Oczywiscie mowa o classic difficulty.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bartg napisał:

 

Podstawa to używać przed największymi hamowaniami najpierw ogranicznika predkosci (nie zablokuje kół), a dopiero potem hamulca ;) Na ostrych wirazach wystarczy pomoc sobie 1-2 razy spychaniem czyli A+kierunek i jestes w stanie wyjsc na prowadzenie na koniec pierwszego okrazania. Oczywiscie mowa o classic difficulty.


Ze tez nie pomyślałem o ograniczniku i się uczyłem delikatnie spustem działać :D. Super patent. 

Odnośnik do komentarza

Pierwsze duże rozczarowanie to misja

Spoiler

Omerta

Kurde az odpalilem na jutubie oryginał, czy tam tez emocje jak na grzybach. No i nie. Po części sam sobie winien jestem idac 100% stealth, ale nie spodziewałam sie, ze po tym jak

Spoiler

pozwoliłem Frankowi odleciec gra po prostu przeniesie mnie pod bank. Jeszcze pytanie Franka co sie stalo z ludźmi Morello na zewnątrz - zajalem sie nimi xD Taaa jak nikogo nie zabilem. 

Jedna z ważniejszych fabularnie misji, a gameplayowo porażka. Szkoda wielka. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Czyli co Panowie? Można stwierdzić, że remake potrzebny, ale zrobiony słabo i generalnie świat mógłby się kręcić dalej i bez niego? 
Po części tak. Brakuje końcowego szlifu wg mnie. Trochę więcej czasu i wyszło by znakomicie ale mimo wszystko i tak warto sprawdzić. Bawiłem się dobrze ale jak to już inni zauważyli interpretacja misji w pewnych momentach pozostawia do życzenia.
Odnośnik do komentarza

Kusi powrót do Mafii po latach jednak wiele opinii wskazuje to aby jeszcze poczekać aż stanieje. Może przy okazji premiery nowych konsol wydadzą grę jeszcze raz albo za jakiś czas będzie dodawana do PS+ albo GPU ;) Oglądam filmik z porównaniem sprzętów Sony I M$, bo mam dwie konsole i myślałem już o zakupie pod next gena ;) 

Spoiler



 

 

Świat wygląda pięknie ale jest pusty. Brakuje tutaj życia ulicy. Szkoda, że nikt nie miał ambicji zrobienia z tego tytułu nowego konkurenta GTA. Mam wrażenie, że zmarnowano potencjał i jest to trochę skok na kasę graczy. Ładna grafika ale zostały archaizmy... można było to zrobić lepiej, może nawet za większą cenę produktu, a pierwszą część dodawać jako bonusowe DLC dla tych, którzy chcą mieć pełnoprawny tryb classic ;) Zastanawiam się czy wersja na PC "obsługuje" więcej ruchu miasta w tle - ludzie, samochody albo czy można to ustawić tak jak w GTA na PC. Ciekaw jestem też czy jest szansa na jakieś mody na PC mogące poprawić wrażenia płynące z gry. Byłaby to dobra wiadomość. 

Odnośnik do komentarza

Za obecną cenę, szczególnie jeśli ktoś nie grał w oryginał, warto zagrać.

 

Moja ocena to takie 7, może 7.5/10. Udany remake ze świetnie zrealizowanym miastem i cutscenkami, bardzo dobrym voice actingiem i tą samą fajną historią. Nie podobały mi się jednak pewne zmiany w misjach i to, że w niektórych przesadzono z akcją. Ciągłe pościgi, strzelanie, uciekanie przed zastępami policji nie wyszły na dobre. W Mafii z 2002 roku było to bardziej z umiarem zrobione.

 

Na jakieś większe bugi nie natrafiłem. Właściwie pamiętam tylko, że po zakończeniu jednej misji i obejrzeniu cutscenki wyskoczyło mi Mission Failed i musiałem wrócić do ostatniego checkpointu. Optymalizacja też ok, z wyjątkiem nagłych spadków klatek z 60 na 30 spowodowanych przez wbudowany w grze v-sync i tryb pełnoekranowy. Na szczęście udało się z tym uporać.

 

Mimo wszystko jestem zadowolony, że gra powstała i w wielu aspektach (z pewnymi archaizmami włącznie) pozostała wierna oryginałowi.

 

@up To nigdy nie miał być konkurent GTA i chwała za to. Skokiem na kasę też bym tego nie nazwał - na to miano zasługują remastery, w których jedynie podbito rozdzielczość i poprawiono tekstury. Tutaj rzeczywiście twórcy się napracowali i wykonali kawał dobrej roboty, choć do osiągnięcia pełni potencjału pewnie zabrakło kasy i czasu. O brak talentu ich nie podejrzewam.

 

Mam nadzieje, że remake sprzeda się na tyle dobrze, że zagwarantuje powstanie wysokobudżetowej Mafii 4.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam cichą nadzieję, że wydanie tej gry po raz kolejny po tylu latach, w lepszej oprawie jest właśnie czymś co ma nas wprowadzić w nową Mafię ;) Wiem, że nie miał to być konkurent GTA jednak teraz trochę boli, że nie wykorzystano tego potencjału i nie dodano do miasta więcej atrakcji. Tego brakowało już w oryginalnej wersji. Choć wtedy też miałem mniejszy dostęp do gier więc katowało się do granic możliwości to co akurat było pod ręką.

 

@Bigby Ty grasz na PC? Są tam możliwości zwiększania tłoku w mieście etc?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...