Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

Gra wygląda nieziemsko i wydaje mi się że z każdym patchem coraz lepiej, 60 FPS wygląda przezajebiscie, w Ratcheta grałem w tym trybie 40 ale tu jednak 60 wygrywa ze wszystkim. No ale tak jak piszecie sama fabuła, postacie, dialogi to lekkie WTF, na siłę już tego nie przerywam ale żadnych pobocznych zagadnień nie wybieram i w sumie nie wiem już o co w tej grze chodzi xD wszystkie npc wyglądają jak z generatora i jak ktoś wyżej napisał w jednej cutscence z kimś gadam za 5 minut nie pamiętam jak wyglądał a też właśnie jestem świeżo po Cyberpunku. Do tego w drzewku rozwoju też jest strasznie najebane i przed chwilą się zorientowałam że mam 20 ptk do wydania i zacząłem to wydawać na pałe w sumie na normalu i tak pewnie nie ma to znaczenia.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

12 godzin temu, balon napisał:

Ja może nie o graficzce, ale też tak macie, że za uj walą was te postacie w bazie (i nie tylko tam) i to co oni gadają? To jest takie denne i miałkie. Dobrze, że dialog na potencjalną misję poboczną ma zielony wykrzyknik. Jak widzę białe to nawet nie zaczynam już z nimi rozmów. 
Żeby nie było sam wątek główny jest ok, ekspresja i feeling dialogów dużo lepsza, ale główni NPCe dalej straszne bezjajeczni, niczym kapitan :asax:

Tak, też tak mam. Jak wbiegam do bazy to trzymam się od nich z daleka. A jeśli chodzi o drzewka dialogowe, to tylko w misjach fabularnych sprawdzam opcjonalne dialogi, bo w side-questach nie mam cierpliwości do tych dyrdymałów.

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, Moldar said:

40 klatek śmiga fajnie, ale przyznam, że nie widzę za dużych różnic względem 60 klatek. Co by nie było, liczę, że trybów na 40 klatek będzie tylko więcej. Przejście z 60 na 30 jest już dla mnie bolesne, ale na 40 jest elegancko.

 

Ja odpaliłem sobie tryb „zrównoważony” i od razu zmieniłem na wdyajnosc. Rzeźbi tak samo ku@&wsko jak w 30fps. Zawrotów głowy można dostać przy bardziej dynamiczniejszych walkach. A czy te obiecane 120fps daje jakaś różnice? W moim odczuciu żadna. Rusza sie to tak samo jak w 60fps. 

Odnośnik do komentarza

Dobra miałem czas sprawdzić i jest tak jak myślałem. Tryb Balanced obniża na HDMI 2.0 rozdzielczość do 1080p, a VRR nie działa w ogóle, bo próbuje puścić sygnał 4k i TV wywala komunikat, że nie jest obsługiwany. Muszę ręcznie w konsoli albo wyłączyć obsługę VRR albo 120fps wtedy mam stary tryb wydajności w 60fps 4k i tryb Balanced w 40fps (120) 1080p. Dziwnie to zaimportowali bo powinno rozpoznać, że to HDMI 2.0 i nie puszczać 120fps i 4k naraz.

Myślałem, że szybko to nie nastąpi zanim pojawi się gra która sprawi, że HDMI 2.0 zacznie mnie ograniczać, bo gdzie 120fps i 4k na PS5, a tu wyjechali z VRR... No przecież nie kupie nowego telewizora w czasie kryzysu....

Odnośnik do komentarza
Jeden że chyba max 120 wyciąga wtedy w tym trybie performance jak ktoś ma kompatybilny tv.
U mnie game optimizer w tym balanced pokazuje też 120fps xd ale wiadomo błędnie. 


Jak pokazuje 120, tzn ze działa w stałych 40 klatkach.

Pająk np. ma tryb 40 klatek ale z vrr, dzięki czemu wyciąga nawet 50.
Odnośnik do komentarza

Dzieki. Widzę niezła chuj.nia. Szkoda bo się trochę wyebalem w tego TV dając za niego 3 lata temu 10k nie sprawdzając czy ma HDMI 2.1 i 120hz matryce. :sapek: I teraz szybko go nie wymienię bo obraz ogólnie jest lux torpeda. 
 

Inna sprawa czemu tak to jest ustawione? Skoro można w (prawie) 4k mieć 40fps co jest w zakresie matrycy to nie rozumiem warunkowania tego taką matryca skoro, tylko jedna trzecia odświeżania jest potrzebna. 

Odnośnik do komentarza

Bo to działa na zasadzie multiplikacji klatek. Jak masz grę w 30 FPS to matryca i tak pracuje w 60/120hz bo albo dubluje klatki albo je potraja i wyświetlane jest 120 klatek tylko w większości takich samych. 40 klatek wymaga odświeżania 80hz(dwie takie same klatki) albo 120hz(trzy takie same klatki), a istnieją matryce albo 60hz albo 120hz. Na matrycy 60hz nie odtworzysz wielokrotności 40fpa po prostu, na 120hz już tak.

Czy tam matryce też mogą działać albo w 60 albo 120, nie pamiętam już dokładnie w każdy razie chodzi o te magiczne dzielenie.


  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...