Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

3 minuty temu, Moldar napisał:

Nuda bywa wadą ;)

Nuda w tej grze jest na własne życzenie jak już, główny wątek można zrobić bez odbijania w poboczne i bez znacznego backtrackingu. Chyba że kogoś nudzi walka w tej grze, która jest niespotykanie dopracowana i każdy pojedynek można rozegrać inaczej.

 

5 minut temu, Donatello1991 napisał:

E no mnie wspinaczka po czasie zaczęła irytować czasami. Szczególnie w kotłach. 

Tak to gra niesamowita.

Nie bycie Zeldą nie można traktować jako wadę ;]

Odnośnik do komentarza

Każda gra, książka, film może być w ten sposób opisana. Ale spoko, ja pomimo że części bohaterów nie specjalnie polubiłem, a dialogi klikałem czasami z obowiązku, to w życiu bym nie wspomniał o nudzie.

Spoiler

Ambasada, Sylens, odbijanie SI, własna baza, nowi przeciwnicy z kosmosu, kotły, skłócone plemiona i Regalla, plemię zza oceanu

- mnóstwo rzeczy się dzieje cały czas. I to tu jest, niezależnie od oceny.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że tak, a to, ze natrzaskają duży świat, nie znaczy, że każdemu podejdzie, no mi nie podeszło, bo uważam, że dużo rzeczy jest zrobionych tak sobie pod względem świata, fabuły i postaci. Kiedyś się wróci, ale nie mam parcia, bo po 20 godzinach zwyczajnie zrezygnowałem, ciut lepszy assasin, więc znudziło.

Odnośnik do komentarza

Ej, robie coś źle? Potrzebuje serce gromoszczęka alfa i chyba od godziny teleportuje się od siedliska do siedliska w jego poszukiwaniu i nic. Mam jakieś specjalne warunki zrobić żeby go spotkać? czy respawn maszyn i farma ich części jest tak skaszaniona i mam już pakować gówno w karton i nadawać do Amsterdamu?

 

Edit:

Znalazłem kutasa.. wychodziłem do menu przy siedlisku i wracałem do gry, za drugim razem respawnował sie

Edytowane przez grabipl
Odnośnik do komentarza

Polecam przy zbieraniu co większej ilości części do legendarnych broni obniżyć sobie tymczasowo poziom trudności, gra potrafi na hardzie i wyżej stanowić wyzwanie z większymi przeciwnikami, a czasami nagrody można nie dostać, albo zniszczyć część w trakcie (ognisty i lodowy pazur). Ja czułem że tracę godziny na te powtarzalne jednak walki i ulżyłem sobie. Taka walka z ognistym na very hard to czasami nawet śmierć po 10 minutach potyczki.

Odnośnik do komentarza

Dopiero dziś o 5 rano udało mi się skończyć giereczke , pewnie kiedyś wróce dobić trofiki ale narazie czas ogarnąć reszte gier z kupki wstydu. Ogólnie gra już nie robi tak wrażenia jak swego czasu pierwsza część ale nie mam do czego się tutaj przyczepić , drażnił mnie jedynie fakt przywoływania wierzchowca bo dość często mi umierał(gubił się?) i musiałem szukać od kolejnego. Gra świetnie wykorzystuje dualsense co zwiększa immersje a graficznie momentami totalny opad szczęki , mimo posiadania mocnego kompa z 3080 i i12 na pokładzie nie widziałem nigdzie indziej tak pięknego tytułu jak na konsolce sony . Moment dojścia do plaż i to jak fenomenalnie rozbijają się fale to mały opad szczęki tak samo jak podziwianie świata z lotu ptaka .

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dopiero wczoraj dowiedziałem się po co był ten update i przełączyłem grę z trybu jakości do wydajności i muszę powiedzieć, że to jest coś niesamowitego, co udało im się wyciągnąć z tej konsoli :blink:

Sam w tym temacie jechałem po trybie 60 klatek, że wygląda to jak gra z PS4, tymczasem aktualnie nie ma praktycznie różnicy między jednym a drugim trybem, a przynajmniej nie ma takiej, która rzucałaby się w oczy bez jakiejś dokładnej analizy. 

 

Niemniej jestem na ostatniej misji i choć gameplayowo jest całkiem spoko, tak fabularnie jest tragicznie i jest to pierwsza gra w życiu, w której od połowy gry przewinąłem wszystkie cutscenki :unknown:

Odnośnik do komentarza

Ej, bo ja grałem przed tym patchem na telewizorze 1080p i nie widziałem żadnych baboli w trybie 60 FPS. Czy to kwestia ślepoty, czy problem był zauważalny dopiero na lepszych telewizorach?

 

Jestem po 43 godzinach gry. Po 40 dotarłem dopiero na wybrzeże, choć spodziewałem się, że szybciej mi to pójdzie (i tak zostawiłem sobie Vegas na sam koniec). W zeszłym roku ograłem jedynkę i całkiem wsiąkłem, jednak tutaj już nie ma tego powiewu świeżości, co trochę mnie nużyło na początku gry. Jednak lotnia robi swoje i nadal fajnie się przemierza ten świat, a walka z robotami wciąż sprawia radochę. Szczególnie lubię postawić sobie jakiś daleki cel i przemierzać mapkę nie oglądając się na inne pytajniki. Historię traktowałem po macoszemu w poprzedniej części i tutaj jest podobnie, chociaż są tu fajne motywy, których rozwinięcia jestem ciekaw. Na minus gry zaliczam przesyt rodzajów łuków i innych broni. Byłoby dobrze, gdyby to było bardziej ujednolicone i intuicyjne, i nie zmuszało gracza do żąglowania łukami, jeśli tylko chce wyposażyć się w konkretny rodzaj strzały. Generalnie jednak jest to po prostu dopieszczony Horizon, z którego twórcy wynieśli odpowiednie wnioski.

Odnośnik do komentarza

No lecę, ale powoli bo robię wszystko. Jak nie masz ulepszonych rzeczy to skup się na tym najpierw, bo na UH nie możesz zmienić poziomu trudności, tym samym nie można odpalić łatwego lootu, więc pozyskiwanie części do ulepszeń jest czasochłonne. Niby powinno się dać zmienić poziom po przejściu gry, ale na chwilę obecną to nie działa.

Odnośnik do komentarza

No za drugim razem skupiałem się bardziej na fabule, teraz robię wszystko jak przy pierwszym przejściu. Plus bawię się rzeczami, których nie używałem w ogóle wcześniej, jak różne odwagi czy pułapki, albo specjalne ataki. Np strzału po łuku nie użyłem ani razu w pierwszym przejściu, a teraz to jeden z moich ulubionych ataków.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...