Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze wytłumaczone:) Ale idąc tym tropem teoretycznie odpalam 60 fps, na przykład w trybie wydajność a z tego co piszesz żeby 60 fps poszło to do multiplikacji potrzeba 120 Hz których nie mam. Tym samym przy 60hz matrycy powinno być max 30fps bo multiplikacja nie może się odbyć. 
No chyba ze tu ma znaczenie rozdzielność wyświetlania i tym samym nigdy na tym TV nie osiągnę 4k/60fps

 

Sorry za offtop.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

22 godziny temu, bartiz napisał:

Gra wygląda nieziemsko i wydaje mi się że z każdym patchem coraz lepiej, 60 FPS wygląda przezajebiscie, w Ratcheta grałem w tym trybie 40 ale tu jednak 60 wygrywa ze wszystkim. No ale tak jak piszecie sama fabuła, postacie, dialogi to lekkie WTF, na siłę już tego nie przerywam ale żadnych pobocznych zagadnień nie wybieram i w sumie nie wiem już o co w tej grze chodzi xD wszystkie npc wyglądają jak z generatora i jak ktoś wyżej napisał w jednej cutscence z kimś gadam za 5 minut nie pamiętam jak wyglądał a też właśnie jestem świeżo po Cyberpunku. Do tego w drzewku rozwoju też jest strasznie najebane i przed chwilą się zorientowałam że mam 20 ptk do wydania i zacząłem to wydawać na pałe w sumie na normalu i tak pewnie nie ma to znaczenia.

L1+R1 = Specjal! 

Polecam wybrać ten, w którym Aloy ładuje dzidę i razi wszystkich dookoła prądem, a co do postaci - zgadzam się w 100%. Ta banda randomów zebrana do finałowej misji jest od czapy do tego stopnia, że każde opcjonalną rozmowę z nimi pomijałem xD  sama gra zaś całkiem przyjemna, a doznania audio-wizualne na najwyższym poziomie!

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.07.2022 o 17:04, balon napisał:

Żeby nie było sam wątek główny jest ok, ekspresja i feeling dialogów dużo lepsza, ale główni NPCe dalej straszne bezjajeczni, niczym kapitan :asax:

po co ta prywata w randomowych postach? aż tak zniszczyłem ci na psyche, że musisz mnie przy każdej okazji wspominać? Jesteś dorosłym facetem, ojcem, a zachowujesz się jak dziecko...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Czyli gdybym mial matryce obsługująca również 40hz to by wtedy było Ok? Bo by było to również naturalną jej wartością? 
 
Jesli na przykład będzie 50fps/4k to wtedy zadziała? Poniższa grafika pokazuje ze taki tryb w mojej matrycy jest możliwy.
3AA4F32D-2DA5-41D4-825C-C35B97320FC0.thumb.jpeg.0b2f93b8afc1cc49a4eaeb1f9d504a50.jpeg
I tak i nie. To trochę zawiły temat i nie mam aż takiej wiedzy żeby się dalej wypowiadać. Po prostu dopóki 60/120 można podzielić przez daną liczbę FPS to będzie działać ;) A co właściwie masz za TV, bo może po prostu musisz pogrzebać w ustawieniach. HDMI 2.0 obsługuje do 120fps przy maksymalnej rozdzielczości 1440p. Co prawda w Horizonie to się nie przyda bo lepiej mieć 60fps i 4k niż ten balanced w Full HD.
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, easye napisał:

L1+R1 = Specjal! 

Polecam wybrać ten, w którym Aloy ładuje dzidę i razi wszystkich dookoła prądem, a co do postaci - zgadzam się w 100%. Ta banda randomów zebrana do finałowej misji jest od czapy do tego stopnia, że każde opcjonalną rozmowę z nimi pomijałem xD  sama gra zaś całkiem przyjemna, a doznania audio-wizualne na najwyższym poziomie!

 

Ja korzystam z wymaksowanego  specjala 5 mega mocnych kolejnych strzałów. Dzidą po 500 dmg pojedynczy strzał potrafi zabrać. 
 

Widzę, że z tymi dialogami to praktycznie wszyscy tak mają. No nie wyszło im to. 

Odnośnik do komentarza

Odpaliłem niedawno gierkę. Patrzę, trza strzelić w jakąś pierdołe przy drabinie, by ją zsunąć. Początek gry, taki tutorial. 
Dwie minuty później znowu ten sam motyw - strzel w jakąś pierdołe obok drabiny, by ta zsunęła się. I już wiem że przez całą grę będzie ten motyw się powtarzał. Nie tego oczekiwałem po wielkim, głośnym tytule AAA :/

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, messer88 napisał:

 Wydaje mi się czy czasami materiały do ulepszeń potrafią zniknąć w trakcie walki? Odstrzelone części z maszyn mam na myśli. 

Bacznie obserwuj pole bitwy, bo maszkary lubia cos kopnac w dal czy powietrze podczas potyczek. Jezeli nie zebrales surowca  od razu to juz po walce zostaje  tylko eksploracja i skanowanie gdzie to polecialo :notbad: czasem nawet w hu.j daleko, ale watpie zeby znikalo. Dobrze zbadaj obszar.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

Odpaliłem niedawno gierkę. Patrzę, trza strzelić w jakąś pierdołe przy drabinie, by ją zsunąć. Początek gry, taki tutorial. 
Dwie minuty później znowu ten sam motyw - strzel w jakąś pierdołe obok drabiny, by ta zsunęła się. I już wiem że przez całą grę będzie ten motyw się powtarzał. Nie tego oczekiwałem po wielkim, głośnym tytule AAA :/

Grzybi spokojnie, ja obecnie mam 40h i łącznie z 5 razy strzelałem, w tym te dwa na początku. Zapomnij o takich pierdołach, nie warto tym sobie fajnej gierki psuć :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ulepszam sobie legendarne itemki na maxa żeby być gotowym na dlc i może spróbować ng+ na ultra hardzie i widzę że jest z tym dużo roboty chociaż części nawet szybko się zdobywa. Square Ty pewnie masz wszystko na full zrobione, ile Ci z tym zeszło? Jest coś czego na przykład nie warto ulepszać? 

Odnośnik do komentarza

No ja ulepszyłem wszystkie przedmioty w normalnej grze od zielonych po pomarańczowe. Jak z czegoś nie korzystasz to może być nie warto. Jeżeli przestawisz poziom na Story to szybko się z tym uwiniesz, a jak zaczniesz NG+ na Ultra to pamiętaj, ze nie da się zmienić poziomu wtedy ani włączyć łatwego łupu. Niby pierwotnie miało się dać po przejściu gry, ale ostatecznie stwierdzili, że to był błąd w opisie i się nie da.

Możesz też od razu zebrać wymagane przedmioty do ulepszenia broni NG+, na necie jest lista co jest potrzebne. Bo na UH to może być ciężko z niektórymi jak serca alf.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To żaden spoiler, bo wszystkie nowe bronie masz od razu widoczne u pierwszego kupca w Złomiankach.

Tutaj masz listę https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GJ3EaB0eu8OhN2seUtsJa7qk4iG40fpvQp51tIoVAz8/edit#gid=842986386 co jest potrzebne.

32 minuty temu, messer88 napisał:

Czyli że jak nawet skończę ng+ na ultra to kolejne ++ i np dlc też będę musiał grać na tym poziomie?

Jak zaczniesz nowe NG+ to możesz wybrać inny poziom tylko wtedy UH jest niedostępny, więc albo UH, albo niżej z możliwością mieszania.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@messer88 zostaw sobie save w chmurze pod DLC z końcówki gry na dowolnym poziomie (nie UH). 
Wtedy zacznij Ultra Hard na ng+ i tu podpowiedź - fabułę idzie bez problemu ogarnąć na 2-3 bronie legendarne z upami na maxa. Ja używałem łuku myśliwskiego, procy hukowej i oszczepu. Powtórzyłem jedynie odtatniego bossa dwa razy ze względu na dużą ilość jego hp. 
No chyba, że chcesz robić więcej na UH tobędzie trudniej. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...