Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tu jest porównanie HFW pomiędzy konsolami:

 

 

Jak ja pisałem, że na PC w 4K na max ustawieniach i koło 100 kls God of War to jest miazga i wygląda dużo lepiej niż wersja z PS4/PS5 to zostałem zlinczowany, bo różnic to się trzeba dopatrywać z lupą, bo to prawie to samo, bo to w ruchu nie widać, bo kto to tam się przygląda szczegółom w czasie gry itd. itp. Tymczasem HFW w wersji na PS5 różni się w stosunku do PS4 Pro dokładnie tymi samymi aspektami co wersja GOWa na PC w stosunku do konsol, a więc wyższa rozdzielczość, ostrość, lepsze cieniowanie, lepsze efekty, lepsze cienie, geometria, draw distance, odbicia, LOD (w GOW w stosunku do konsol jest przejście z konsolowego medium na Ultra na PC). I pomimo, że różnice praktycznie te same to HFW na PS5 (nawet w wersji performance w 1440p i gorszą grafiką niż w quality) to NEXT GEN i kosmos, ale już GOW na PC z takim samym przeskokiem jakościowym to praktycznie to samo co na konsolach.

 

No musiałem wylać swoje żale nierozumianego PCtowca.

 

Wracając do tematu to po tym patchu wygląda to naprawdę dobrze i rusza się cudnie. Mają jebańcy talent do kreacji świata i widoczków.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Shieeeet:shieeet: nareszcie wyzwanie pękło, dobry jest też poradnik do niego z gry online

Cytat
  1. Wyzwanie 3: Nieprzerwane przełamanie (Sustained Breaker): Uderzajcie wroga wielokrotnie (R1, R1, R2), następnie przytrzymajcie R1, aby uderzyć, po czym od razu przytczymajcie R2. W ten sposób podskoczycie, dzięki temu możecie trafić przeciwnika z łuku.

 

Odnośnik do komentarza

Arcydzieło ? Oj zdecydowanie nie, chyba, że jedynym kryterium jest grafika. 

Gra to po prostu rozwinięcie pierwszego horizona, jednemu się podobało drugiemu mniej, ja osobiście jestem w tej drugiej grupie.

Doceniam nowe roboty, reżyserię rozmów, które w końcu nie wyglądają mega sztywnie czy nowe ficzery typu lotnia.

Szkoda, że po 10h gry fabuła jest mało angażująca, a sama Ayloy stała się nie do zniesienia :[ to czysta brudna prawda, że baba bez bolca dostaje pierdolca.

Zbieractwa jest tu chyba jeszcze więcej niż w porzedniczce, na szczęście jest opcja wyłączenia animacji podnoszenia kijaszków. 

Wracając do grafiki, flora wygląda pięknie, ale jak się wchodzi do jaskiń czy obozów to robi się znacznie gorzej, nie wiem czy tylko u mnie wszystko się dziwnie świeci w zamkniętych lokacjach bez światła słonecznego. 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Bielik napisał:

Arcydzieło ? Oj zdecydowanie nie, chyba, że jedynym kryterium jest grafika. 

Gra to po prostu rozwinięcie pierwszego horizona, jednemu się podobało drugiemu mniej, ja osobiście jestem w tej drugiej grupie.

Doceniam nowe roboty, reżyserię rozmów, które w końcu nie wyglądają mega sztywnie czy nowe ficzery typu lotnia.

Szkoda, że po 10h gry fabuła jest mało angażująca, a sama Ayloy stała się nie do zniesienia :[ to czysta brudna prawda, że baba bez bolca dostaje pierdolca.

Zbieractwa jest tu chyba jeszcze więcej niż w porzedniczce, na szczęście jest opcja wyłączenia animacji podnoszenia kijaszków. 

Wracając do grafiki, flora wygląda pięknie, ale jak się wchodzi do jaskiń czy obozów to robi się znacznie gorzej, nie wiem czy tylko u mnie wszystko się dziwnie świeci w zamkniętych lokacjach bez światła słonecznego. 

 

Tylko grafika i walka z robotami ciągną tę grę, bo fabularnie to ziewalem podczas dialogów i już chciałem żeby się skończyło. I niestety nie dotrwałem do końca. Zbieractwo i eksploracja też z dupy bo zero nagradzania. A żeby odblokować wszystkie dominację to dodatkowo trzeba popierdalac za dinusiami.

 

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.06.2022 o 00:07, Square napisał:

Bossa pokonałeś? Ja dzisiaj zrobiłem w NG+ na UH i poszło o wiele szybciej (została mi sekunda do końca :D ) niż starcie w Bastionie ale Wytrwałą to będzie ciężko pokonać.

Sorki, że dopiero odpisuje..

 

Areny i upgrade legendarnych broni jechałem na najniższym bo już nie chciało mi sie męczyć z tym na very hardzie. 

2 trofiki zostały a potem leci new game+ i tym razem jade w 60 klatkach

 

Odnośnik do komentarza

Po kolejnej przerwie wróciłem do gry i teraz na trybie wydajności w końcu wygląda spoko, a w 60fps gra się o wiele lepiej. 

Rodem z AC też mamy oddzielną zmianę wyglądu a noszone wdzianko- szkoda tylko, że nie ma fajnych "lekkich" strojów (nie licząc Sobeck), więc latam w standardowym. 

Wczoraj też zaliczyłem pierwszy wyścig- na początku chaos bo wszyscy blisko, ale jak się ich wyprzedzi to idzie łatwo. 

 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.06.2022 o 11:26, Bielik napisał:

Arcydzieło ? Oj zdecydowanie nie, chyba, że jedynym kryterium jest grafika. 

Gra to po prostu rozwinięcie pierwszego horizona, jednemu się podobało drugiemu mniej, ja osobiście jestem w tej drugiej grupie.

Sequel jest lepszy prawie pod każdym względem, już wiele osób pisało że chcialo ograć np. dlc do HZD no ale nie da się " grać" po Zakazanym Zachodzie.

Odnośnik do komentarza

Forumki, jak najszybciej odblokuję drzewko Wojownika? Z jego opisu wynika, że związane jest ono z jakąś zdolnością, ale nie widzę żadnych poszlak w innych kategoriach. Czy to wypadnie mimochodem z ogrywania fabuły? 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Square napisał:

Nie bardzo wiem o co ci chodzi. Drzewko Wojowniczki jest dostępne razem z innymi i skupia się ono na walce w zwarciu. W każdym drzewku są dodatkowo do odblokowania techniki broni, w drzewku Wojowniczki są techniki dla Łuku Wojownika (ten na krótki dystans).

 

No chodzi mi o drzewko Warrior, pierwsze od lewej. Chce Alojkę od początku poprowadzić pod walkę wręcz + kontrola zwierzaków, ale opcja na maksa pod lewej była na drugim poziomie jedyną zablokowaną.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...