Skocz do zawartości

Returnal


Square

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, _Red_ napisał:

Nadal uważam, ze za duzo zalezy od farta. Wylosowalem fajny karabin maszynowy ze skillem precyzyjnego strzalu i przyspieszajacy wraz z trzymaniem spustu. Bez tego to mógłbym rownie dobrze zresetować.

Jak sie juz wyrobisz w gierce to pewnie zmienisz zdanie, cala masa graczy robi speedruny i bosow bez żadnych upgredow, ja gram prawie wszystkimi broniami i uważam, ze każda można spokojnie grę przejść - jasne są te które lubię bardziej jak Rzutnik Termogeniczny, Rzutnik tych czerwonych lin, Karabin, ale prawda jest taka, że każdą pukawką jesteś w stanie przejść cala grę. 

Po 30h stwierdzam, że fart pomaga jedynie w znajdkach dla osob, ktore chca platynować grę - bosze ile razy ja powtarzałem ten 1 biom w by w końcu wypadł mi ostatni glif.

Później starałem się znowu przejść do 4 biomu, bo nie ogarnąłem, że mogę się bezustannie miedzy nimi przenosić - ba na początku to nawet do bossów biegałem xD

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No fakt, że po biomie trzecim robi się fajniej i grę skończyłem (pierwszy ending) bez wiekszego bólu po ok 3-4h, Ophiom padł za pierwszym podejściem. Mając elektryczne pręty wszystko praktycznie ginie od strzała, włącznie z dronami i tymi meduzami w Biomie podwodnym. Raz tylko mnie obcy zasiekali we dwójkę w killroomie, ale miałem save w replikatorze :obama:

 

To jak rozumiem czeka mnie jeszcze backtracking po jakies znajdzki do true endingu i za 2h mam finito.

 

Szkoda, ze takie nierowne są poziomy trudności, bo osiwialem w biomie 3. Jakbym mial tam ten pylon driver to sprawa bylaby inna.

 

Ogólnie poza totalnym demotem w połowie gry, to mega doceniam produkcję za klimat i chęć poznawania lore, nagran z dzienników, czytania glifow, wizyt w domu. Gameplay jest responsywny, bronie nowatorskie, sterowanie wygodne. 

 

No tylko to bieganie kilometrów z powrotem gdy coś się nie uda - nie na mój charakter, gdzie chcę szybkiego progresu a nie powtarzania w kółko. E Cupheadzie walki z bossami były rownie trudne, ale przynajmniej można było od razu je resetować a nie biec do nich :)

Patrząc ile tego wysypało na olx pewnie za 170 nawet nie zejdzie xD Oby tak bylo z raczetem 3 tyg po premierze.

Odnośnik do komentarza

W biomie 4-6 znajdujesz bardziej dopakowane bronie, gdzie aby mieć coś z trzema bonusami w B3 musisz się pobawić w czyszczenie aby mieć 15 poziom. Pewnie przez to też może wydawać się łatwiej, no i drony nie sa aż tak uciążliwe jak w B3.

Ale sami bossowie jak dla mnie łatwiejsi niż pierwsza dwójka. Taki Nemesis to teraz wydaje mi się mega banalny, testuje na nim różne bronie (na Ophiomie też), gdzie przy pierwszym przejściu się męczyłem i panikowałem. Natomiast Ixion to dalej potrafi napsuć krwi i jak dla mnie jest to najcięższy moment w grze.

 

Wpadł wczoraj ostatni cipher w B3, i zostały dwa w B2. Mam tylko nadzieję, że nie mam tego bugga co potrafi zablokować trofeum.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, _Red_ napisał:

No fakt, że po biomie trzecim grę skończyłem (pierwszy ending) bez wiekszego bólu po ok 3-4h, Ophiom padł za pierwszym podejściem. Mając elektryczne pręty wszystko praktycznie ginie od strzała, włącznie z dronami i tymi meduzami w Biomie podwodnym. Raz tylko mnie obcy zasiekali we dwójkę w killroomie, ale miałem save w replikatorze :obama:

 

To jak rozumiem czeka mnie jeszcze backtracking po jakies znajdzki do true endingu i za 2h mam finito.

 

Szkoda, ze takie nierowne są poziomy trudności, bo osiwialem w biomie 3. Jakbym mial tam ten pylon driver to sprawa bylaby inna.

Od pierwszego posta ciągle tylko narzekasz na tę grę :D, aż smutno że tak dobra gra przyniosła tyle bólu i problemów jednemu człowiekowi :(

Odnośnik do komentarza

Nieprawda, wpierw chwaliłem mechanikę, potem wkurwialem się na spike trudności i brak fair play ze strony gry xD A teraz znowu chwalilem, ze druga połowa gry byla przyjemna, mimo że długa (zebranie 3 kluczy na jednym runie z ryzykiem zaczecia od nowa? uuch). Temat jest od wyrażania roznych opinii, zeby osoby z równie słabym sercem wiedzialy na co się piszą :D

 

Odnośnik do komentarza

Drugi caly obszedlem i tez nic. Wystarczylo pokonac ostatniego bossa chyba, nie trzeba wpierw wrocic do biomu 4 by jeszcze jakas cut scenke w domu rozegrac? Bo w biomie 3 mialem wszystkie możliwe.

 

Brak pojawiania sie Sunface ludzie opisuja jako bug bo to obligatoryjny przedmiot do fabuły ;/

Odnośnik do komentarza

5 scenek musisz mieć zrobionych w domu żeby fragmenty słońca się zrespiły się po biomach.

Collect 6 Sunface Fragments (1 per Biome) for the last House Sequence & Finish Act 3

After defeating the 5th boss “Ophion” (the endboss), you will enter Act 3 in free roam. The main story is practically done at this point but there’s a secret third act. You can now go back to all areas.

Make sure you’ve watched the first 5 house sequences, see :silver: Sins of the Mother.

https://www.powerpyx.com/returnal-trophy-guide-roadmap/

Odnośnik do komentarza

Ja jebie xD Nie wiedzialem, ale zaczalem cos przeczuwac. Niepotrzebnie sie cofnalem do B1 zaraz po zakonczeniu. I tak sobie kosze teraz B3 jak przez masło, szkoda tylko ze troche na darmo. Zeby wrocic do B1 to muszę zrestartowac cykl pewnie od zera? To dokończę dom w B4  potem poszukam Sunfragment az do B6 skoro jestem juz dopakowany.

 

A chyba ze z B3 do B4 nie przejde ot tak tylko musze zmienic przestrzen ze statku.

Odnośnik do komentarza

Czaje. Bede musiał skoczyc do biomu 4 po scenkę z domem, znalezc suny i potem ponownie wrócić do 1-3. Chwile mi zajal pełen run na jednym zyciu od B1-B3 ale mieliście racje, ze przy dokoksowanym buildzie tnie się jak przez ciasto. Raczej skill mi nie urósł od wczoraj tylko dobry ekwipunek się pojawił.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...