Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pojeździłem trochę na wersji PC, tak skopanej gry samochodowej pod względem optymalizacji nie widziałem nigdy.

 

Co z tego, że gra jest po kilku patchach, co z tego, że mam PC z najnowszym prockiem i grafiką, jak są tory gdzie jest nagle nie wiadomo dlaczego spadek ze 144 na 44 fps i jest to zupełnie nie związane z tym co się dzieje na ekranie (bo dosłownie nie dzieje się nic, a potem wyścig w deszczu z wieloma autami i wszystko stabilnie), w grach samochodowych takie coś to jest kryminał i zaburza odbiór rozgrywki. 

 

Sama gra to dla mnie graficzny krok wstecz względem Gran Turismo, a już na pewno względem Forza Horizon. Dopracowanie modeli samochodów jest na bardzo niskim poziomie, trochę lepiej oświetlenie i wygląda samych torów. 

 

Model jazdy ok, ale nic praktycznie się nie zmieniło pod tym względem. 

 

Kariera nudna jak flaki, w GT zrobili to fantastycznie, a tutaj jakieś zawody i tyle, nic więcej, żadnej miłości do motoryzacji tutaj nie uświadczysz.

 

Multi nie sprawdzałem, więc nie oceniam, dla wielu współzawodnictwo to jest sól Forzy, ale dla gracza singlowego, z co widziałem do tej pory to jest naciągane 6/10. GT7 kilka lat temu pokazało, jak się to robi, szkoda. 

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

Model jazdy ok, ale nic praktycznie się nie zmieniło pod tym względem. 

grałeś w poprzednie części?

33 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

Kariera nudna jak flaki, w GT zrobili to fantastycznie

co jest fantastycznego w karierze GT, czym się różni od tej w Forzy? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, ASX napisał:

grałeś w poprzednie części?

co jest fantastycznego w karierze GT, czym się różni od tej w Forzy? 

Nie wiem np. to, że jest stworzona z miłości do motoryzacji i przy każdej serii wyścigów masz o nich film, jakieś galerie, same wyścigi różnorodne, wszystko jest dopięte na ostatni guzik, nic się nie zacina, nie resetuje, piękne menusy. Takie tournee po historii motoryzacji, a w Forzie wygląda jak stworzone wyścigi z generatora? Zagraj, to zobaczysz, o czym mowa. 

 

Forza to gra wyścigowa, GT7 to gra o miłości do motoryzacji. 

 

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • This 4
  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Czyli ta fantastyczność kariera polega na tym że są cutcenki, galeria zdjęć i menusy które się nie zacinają?

 

Nie jest przypadkiem tak, że każdy wyścig w karierze w GT7 wygląda tak że startuje się ze startu lotnego z końca stawki i polega na tym że trzeba zając 3 miejsce lub wyżej? 

Odnośnik do komentarza

Polega między innymi na klimacie. Forza jest zrobiona jak każda kolejna gra wyscigowa, a GT jak gra od pasjonatów dla pasjonatów motoryzacji. 

Nie każdemu jest to potrzebne i nie każdy zwraca na to uwagę.

Są tacy, którzy twierdzą że w grze o samochodach ważniejsza jest ilość detali w modelu drzewa niż w w samochodach. Ot różne priorytety. 

Edytowane przez Emet
  • Plusik 5
  • Lubię! 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Tego farmazona o miłości i pasji do motoryzacji w GT czytam przez odklejone osoby już od czasów PS3 :)

Później gram i kolejny raz wyścigi kartonów i archaizmy a gra gdzie dobrze wygląda i się sprawdza to photomode i wklejanie samochodów na statyczne tła.

 

Żeby nie było nowa FM to dla mnie jedno z większych rozczarowań roku, T10 mając tyle czasu nie dowiozło pod każdym względem ale to później więcej napisze bo nareszcie sporo czasu na gry :)

Edytowane przez Daddy
  • Plusik 2
  • beka z typa 3
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

Co z tego, że gra jest po kilku patchach, co z tego, że mam PC z najnowszym prockiem i grafiką, jak są tory gdzie jest nagle nie wiadomo dlaczego spadek ze 144 na 44 fps i jest to zupełnie nie związane z tym co się dzieje na ekranie (bo dosłownie nie dzieje się nic, a potem wyścig w deszczu z wieloma autami i wszystko stabilnie), w grach samochodowych takie coś to jest kryminał i zaburza odbiór rozgrywki. 

Brzmi jak "just Radeon Things". 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Masakra, nie można napisać rzetelnie co nie działa, bo jeden pisze ciągle o porównaniach z GT i o tym, ze Forza lepsza, a drugi, że na pewno problemy są tylko na Radoenach (akurat na jednym torze i w 3 miejscach gdzie na forach 999 postów o tym na kazdym sprzęcie) :). I akurat w tej grze to napewno Radeon Things mimo 24 GB VRAMu xD. 

 

2 godziny temu, Emet napisał:

Polega między innymi na klimacie. Forza jest zrobiona jak każda kolejna gra wyscigowa, a GT jak gra od pasjonatów dla pasjonatów motoryzacji. 

Nie każdemu jest to potrzebne i nie każdy zwraca na to uwagę.

Są tacy, którzy twierdzą że w grze o samochodach ważniejsza jest ilość detali w modelu drzewa niż w w samochodach. Ot różne priorytety. 

No nic dodać nic ująć, GT7 to specjalna gra i po tej klapie Forzy jeszcze bardziej ją cenią. 

 

A jeszcze jedno nie napisałem, gra ma totalnie skopany system menusów, nie wspierają Ultrawide, a tak się chwalili PC supportem, do tego, żeby wejść w wyścigu, to przez te treningi trzeba się przebijać zawsze, nie ma opcji pominięcia obrazu, przecież to poważny błąd UX. Dramat. 

 

Zupełnie tych 3 patchy tutaj nie widać, aż strach co było przedtem. 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...