Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, MaZZeo said:

Tych torów w miastach o których mówisz w ogóle nie będzie i nie wrócą. W updateach dodane zostaną te oczywiste braki jak Monza, Sebring i Bathurst

 

z reszta te tory fikcyjne typu Rio albo Alpy były czerstwe. Wolałbym powrót Fujimi Kaido.


niekoniecznie. Jeśli gra będzie apdejtowana w stylu Horizona to myśle ze będą dodawane singlowe eventy na nowych torach. Podobnie jest w GT7

 

Pewnie będą singlowe eventy, ale wątpie, że wielu graczy odpali główną karierę od zera z dodatkowymi torami. 

 

A co robili devowie nie wiem, pewnie tak jak piszecie w trakcie pandemii oglądali netflixa albo grali w Warzone. Na pewno nie robili nowych samochodów, bo to robiło Playground do Horizona.

Odnośnik do komentarza

Bez żadnej wojenki znowu konsolowej tu widać o co chodzi z modelami ewidentnie siedzącymi 2 generacje wstecz (nie to, żeby w GT nie siedziały, ale pewnie wiecie o co chodzi)

 

CDN media

 

Tu jeszcze porównanie FH5 vs prawdziwe, też widać jak niektórym modelom siedzącym 2 generacje wstecz daleko im brakuje do realizmu i prawidłowego odwzorowania detali

upxdof4ahilb1.gif

h5nz2spchilb1.gif

43ppul9jhilb1.gif

Odnośnik do komentarza

Bo to są modele dosłownie wzięte z  Forzy Motorsport 2 z X360 o ile nie nawet z pierwszej części. Wtedy modele były robione ręcznie a nie skanowane. Każde inne auto modelowane na potrzeby FM5 i nowszych części (chyba w tej grze po raz pierwszy pojawiła się autovista) nie ma takiego problemu i wyglada zajebiscie.

 

Czytam ze od wielu lat na forach community wskazuje które auta odstają, ale Turn 10 oczywiście ma to gdzieś. Przecież nawet tu wystarczyłby jakiś skan 3D z CADa który producent na bank by się podzielił z nimi.

 

Lenistwo 100%, a jakieś jebane debile bez ogaru wrzucają jeszcze coś takiego do trailera promującego grę :jim:

 

Jako ze GT7 to japońska gra to oni te klasyki japońskie dopieszczają maksymalnie i różnica względem FM jest olbrzymia. Dobrze ze akurat tymi japońskimi starociami jestem mało zainteresowany

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Generalnie przygotować model 3d można stosunkowo szybko i prostu, problememem jest optymalizacja, bo topologie trzeba już poprawić ręcznie. 

 

Widać to dobrze po tym jak moderzy robią własne modele do symulatorow na PC, które wyglądają naprawdę zajebiście i niczym nie odstają od topowych modeli z GT i Forzy, ale wystarczy że w trakcie gry pojawi się kilka takich modeli na ekranie i grę wywala do pulpitu

Odnośnik do komentarza

Jak modelujesz to robisz topologie ręcznie bo skany są bezużyteczne w grach (przerabiałem swego czasu kamienie mające po 5mln trisów na takie do użytku w grach),  tym bardziej samochodów gdzie są 'elementy w elementach' (np. lampy) co już całkowicie się gryzie ze skanami, i zrobienie samochodu z wnętrzem to masa roboty bo jest dużo elementów (fotele, kierownica, deska rozdzielcza itd.). A z resztą ilość trójkącików to jest coraz mniejszy problem. Na tych porównaniach bardziej rzuca mi się w oczy średnia jakość materiałów, karoseria nie ma specyficznego błysku i wszelkie siatki/grille czy jak to nazwać to są czarne plamy. W GT też był ten problem i chyba dopiero w Sport wywalili słabo wykonane samochody ale wiązało się to ze startem z 'tylko' 168 samochodami (a dobili do 338).

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, łom said:

Jak modelujesz to robisz topologie ręcznie bo skany są bezużyteczne w grach (przerabiałem swego czasu kamienie mające po 5mln trisów na takie do użytku w grach),  tym bardziej samochodów gdzie są 'elementy w elementach' (np. lampy) co już całkowicie się gryzie ze skanami, i zrobienie samochodu z wnętrzem to masa roboty bo jest dużo elementów (fotele, kierownica, deska rozdzielcza itd.). A z resztą ilość trójkącików to jest coraz mniejszy problem. Na tych porównaniach bardziej rzuca mi się w oczy średnia jakość materiałów, karoseria nie ma specyficznego błysku i wszelkie siatki/grille czy jak to nazwać to są czarne plamy. W GT też był ten problem i chyba dopiero w Sport wywalili słabo wykonane samochody ale wiązało się to ze startem z 'tylko' 168 samochodami (a dobili do 338).

 

Ja już chyba wolałbym na start 200 faktycznie od nowa przygotowanych samochodów, z lepiej odwzorowanymi wnętrzami itd niż pięknie wyglądające na papierze 500+ w jakości jak to niesławne już Evo. W FH5 mam chyba 670 samochodów w garażu, z czego jestem przekonany, że ponad połową nawet metra nie przejechałem nigdy, niektórymi jeździłem tylko dlatego, że zmuszało mnie do tego jakieś wyzwanie sezonowe.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, łom napisał:

Jak modelujesz to robisz topologie ręcznie bo skany są bezużyteczne w grach (przerabiałem swego czasu kamienie mające po 5mln trisów na takie do użytku w grach),  tym bardziej samochodów gdzie są 'elementy w elementach' (np. lampy) co już całkowicie się gryzie ze skanami, i zrobienie samochodu z wnętrzem to masa roboty bo jest dużo elementów (fotele, kierownica, deska rozdzielcza itd.). A z resztą ilość trójkącików to jest coraz mniejszy problem. Na tych porównaniach bardziej rzuca mi się w oczy średnia jakość materiałów, karoseria nie ma specyficznego błysku i wszelkie siatki/grille czy jak to nazwać to są czarne plamy. W GT też był ten problem i chyba dopiero w Sport wywalili słabo wykonane samochody ale wiązało się to ze startem z 'tylko' 168 samochodami (a dobili do 338).

też przerabiłem modele z fotogrametrii, ale nie zgodzę są bezużyteczne, bo stanowią właśnie doskonałą bazę pod ręczne modelowanie z uproszczoną topologią

 

tutaj modele ze skanów jakie zrobiłem

Dezember Palast[

a tu już uproszczone modele:

Dezember Palast

 

Odnośnik do komentarza

@ASX Ale widzisz tu masz w jednej bryle, a jak byś miał skan samochodu to też by Ci to przerobiło na jeden połączony 'bełt' (bo tak czasem to wygląda) i o ile zewnętrzną skorupę mógł byś wyprowadzić tak wszelkie elementy gdzie musisz najpierw zrobić jakieś wcięcia to robota ręczna, na lampie na górze masz zresztą przykład na tych łukach a w samochodach jest dużo takich elementów. Skan trochę by pomógł na początku ale nadal praktycznie całą topologię robisz ręcznie od zera a nie poprawiasz (co z resztą sam zrobiłeś na screenach).

 

@Bartg Mi to nawet 50+ samochodów starczało w PGR, Driveclubie czy NFS HP. W GT Sport nie licząc wyzwań gdzie pakowali do konkretnego samochodu to może z 50 samochodów użyłem.

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, łom said:

@Bartg Mi to nawet 50+ samochodów starczało w PGR, Driveclubie czy NFS HP. W GT Sport nie licząc wyzwań gdzie pakowali do konkretnego samochodu to może z 50 samochodów użyłem.

 

Dlatego nadzieja w karierze, że będzie w stanie wykorzystać chociaż 20-30% listy aut sensownie, podejście Horizonowe w dowolności wyboru aut do wyścigu mnie mocno zmęczyło, bo kończy się to i tak w wielu przypadkach graniem 10cioma samochodami na krzyż.

Odnośnik do komentarza

Sami się zapędzili w kozi róg stawiając na to, że z każdą częścią muszą się pochwalić większą liczbą aut na start. Teraz jeżeli FM ma być bardziej dla zapaleńców wyścigów, bo casuale biorą FH, to mogliby to sobie darować i robić z 250-300 aut ale poprawionych.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, SnoD said:

Sami się zapędzili w kozi róg stawiając na to, że z każdą częścią muszą się pochwalić większą liczbą aut na start. Teraz jeżeli FM ma być bardziej dla zapaleńców wyścigów, bo casuale biorą FH, to mogliby to sobie darować i robić z 250-300 aut ale poprawionych.

 

Tam to mają chyba mocno wyjebane, nie wiem czy przez preordery, game passa czy co. Premiera za miesiąc a mimo wszystko materiałów jak na lekarstwo, w trailerach wrzucają najbardziej paździerzowe modele jakie mają, w ostatnim filmiku z multi pokazali moment zjeżdżania do boksów to :kekw: Wszystkie auta w trybie ghost ustawiły się w jednym miejscu, ujęcie kamery pokazało, że niby auto się podnosi i potem bez absolutnie żadnej animacji robienia czegokolwiek przy samochodzie opuściło się i pojechało dalej.

Stawiam, że jeszcze przed premierą wyjdą jakieś kwiatki czego w grze nie będzie.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, MaZZeo napisał:

Jako ze GT7 to japońska gra to oni te klasyki japońskie dopieszczają maksymalnie i różnica względem FM jest olbrzymia. Dobrze ze akurat tymi japońskimi starociami jestem mało zainteresowany

 Właśnie chujnia bo uwielbiałem zaczynać grę w civicu który darł morde na wysokich obrotach bo forza jako jedyna zawsze miałą sound na najwyższym poziomie. Średnio jestem zainteresowany jakimiś śmieciami ze świecidełkami ala hujdaj czy inne wynalazki z europy i usa. Powiedzmy sobie szczerze nawet Yaris GR ani Corrola Gr tak nie brzmią, nawet nie wiem czy bedą w grze :kekw:

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, MaZZeo napisał:

Bo to są modele dosłownie wzięte z  Forzy Motorsport 2 z X360 o ile nie nawet z pierwszej części. Wtedy modele były robione ręcznie a nie skanowane. Każde inne auto modelowane na potrzeby FM5 i nowszych części (chyba w tej grze po raz pierwszy pojawiła się autovista) nie ma takiego problemu i wyglada zajebiscie.

 

Czytam ze od wielu lat na forach community wskazuje które auta odstają, ale Turn 10 oczywiście ma to gdzieś. Przecież nawet tu wystarczyłby jakiś skan 3D z CADa który producent na bank by się podzielił z nimi.

 

Lenistwo 100%, a jakieś jebane debile bez ogaru wrzucają jeszcze coś takiego do trailera promującego grę 

Najstarsze modele są z FM3, tam gdzie samochody już musiały mieć wymodelowane wnętrze. Żeby było śmieszniej to stare modele wymagają drobnych poprawek przy niskim nakładzie pracy, głównie do poprawy są reflektory, tylne i boczne światła i już jest bardzo dobrze. Co tam w T10 leniwe uje robią nie mam pojęcia.

 

 

5 godzin temu, SnoD napisał:

No tam musi się też już kierownictwo zmienić żeby za 5 lat nie było za późno jak z 343i.

Zmieniło się już dawno po FM7, zamiast Dana Greenwalta jest Chris Esaki czy jak mu tam.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.08.2023 o 23:18, PiPoLiNiO napisał:

Mi bardziej chodziło o tych krzykaczy co to w każdym temacie marudzą, że po co dawać RT skoro nic nie daje, a gdy się okazuje, że może w Forza nie będzie, to jest lament w drugą stronę. 

Biadolenie o RT na konsoli tańszej od chińskiego smartfona? :leo: 

Krzykaczy zapraszam do jakiegoś Xkoma po PC za 12 koła bez monitorka i klawiatury. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...