Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, ASX napisał:

te dwie gry to też koszt łącznie jakiś 700 zł czyli przynajmniej rok Game Passa Ultimate. 

 

No ale wiadomo, niech każdy kalkuluje sam co mu się bardziej opłaca. 

 

Niby tak, ale rok zleci jak z bicza strzelił i forza zniknie. 

Ja też nie mam tyle czasu na granie żeby abonament w pełnej cenie mi się opłacił. Jak znajdę godzinę w tygodniu na grę to jest święto. 

 

Odnośnik do komentarza

to jest mój największy zarzut do nowej Forzy. Rozumiem skupienie się na aspekcie motorsportu, ale jak już wspomniałem jestem januszem wyścigowym i w każdej Forzie najbardziej lubiłem te fikcyjne widowiskowe trasy jak Rio, Pragę czy Dubaj tu mi tego będzie bardzo brakować. No i zobaczyłbym te trasy w nowej nextgenowej oprawie. 

Odnośnik do komentarza

Ale Wy jesteście marudy. Tak samo wcześniej ktoś jęczał, że dodali auta które były w Horizon 5. A niby co mieli zrobić? Wymyślić 50 nowych aut które nie istnieją, jak gówno vision w GT? Przecież to logiczne, że nowe auta to będą między innymi te z Horizon 5. Ja tam akurat z aut jestem mega zadowolony 

 

Mają jeszcze 3 tory to pokazania. Więc może będzie Praga i Rio. Akurat Dubaj to dla mnie najgorszy tor w historii serii. 

Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, PiPoLiNiO said:

Ale Wy jesteście marudy. Tak samo wcześniej ktoś jęczał, że dodali auta które były w Horizon 5. A niby co mieli zrobić? Wymyślić 50 nowych aut które nie istnieją, jak gówno vision w GT? Przecież to logiczne, że nowe auta to będą między innymi te z Horizon 5. Ja tam akurat z aut jestem mega zadowolony 

 

Te same zarzuty są w Horizon 5, gdzie 90% aut to powroty z FH4, a naprawdę nowych to wychodzi w porywach 1 na miesiąc. Wystarczy wrzucić nowe auta, które istnieją, ale to trzebaby je zrobić od nowa. OT nie wiem na szybko patrząc z listy to chociażby czy Audi z linii RS, czy Mercedesy AMG wszystko będą poprzednie modele, które już dawno mają następców. 

Oczywiście zgadzam się, że to czepianie się, ale wybaczyłbym jakby FM7 wyszła tak ze 3 lata temu maks, ale lista aut z recyklingu i brak wielu oczekiwanych tras to słabiutko na tyle lat.

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, PiPoLiNiO said:

Na profilu Forza na FB podają listy aut. Wklejam jedną z nich. Na żółto nowe w Forza, no nie sądzę aby były wszystkie w Horizon. 

 

 

Tak są 2 nowe na tej liście, 2 Corvetty będące de facto nowymi wersjami istniejącego już auta, czyli 2020 Chevrolet Corvette Stingray Coupe, niech każdy sam oceni czy to super, czy nie do końca.

 

image.png.e9161401460b48a6ae7572586f5f7c57.png

image.png

Odnośnik do komentarza

99% aut jest nowymi wersjami starych. Przecież chciałeś następcę AMG GT, więc czym on by był? Mi to brakuje aut takich zwykłych dla biedaków. I tak jest lepiej niż w GT, bo tam 80% to jakieś wyścigowe potwory, ale no chciałbym jakieś takie zwykłe tanie fury. 

Odnośnik do komentarza
12 minutes ago, PiPoLiNiO said:

99% aut jest nowymi wersjami starych. Przecież chciałeś następcę AMG GT, więc czym on by był? 

 

Nie o to chodzi, nowa wersja to nie to samo co nowy model. Taka Corvetta Z06 czy E-ray wyglądem różni się minimalnie od obecnej już wersji, więc dla twórców to minimalny nakład pracy wprowadzić takie auto do gry, bo nie muszą modelować całości od zera. Tak jak mamy milion Huracanów i Gallardo w Horizon, a w trakcie jazdy, zwłaszcza po tuningu różnice są absolutnie minimalne, ale liczy się jako 20 aut, a nie 2. No ale to nie zarzut tylko do Forzy, w GT też to samo jest od jedynki. 

 

Mnie też brakuje dużo słabszych i zwykłych aut, ja rozumiem pójście w Motorsport, ale skoro i tak kopiują auta z Horizona, to niech skopiują te zwykle też.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Ale Wy jesteście marudy. Tak samo wcześniej ktoś jęczał, że dodali auta które były w Horizon 5. A niby co mieli zrobić? Wymyślić 50 nowych aut które nie istnieją, jak gówno vision w GT? Przecież to logiczne, że nowe auta to będą między innymi te z Horizon 5. Ja tam akurat z aut jestem mega zadowolony 

 

Mają jeszcze 3 tory to pokazania. Więc może będzie Praga i Rio. Akurat Dubaj to dla mnie najgorszy tor w historii serii. 

Każdą FM robili w 2 lata, tutaj dostali 6 lat, więc yebanie T10 za małą ilość lokacji jest jak najbardziej słuszne, zwłaszcza że studio się mega rozrosło. 

Nie sądzę żeby były trasy które wymieniłeś, już by się tym pochwalili. 

Odnośnik do komentarza

Myśle ze fakt, ze przez 2 lata była pandemia mogła mieć wpływ na to ze chociażby nie mogli dotrzeć na tor i go zeskanować w odpowiednim czasie

 

W dniu 25.08.2023 o 09:53, Bartg napisał:

OT nie wiem na szybko patrząc z listy to chociażby czy Audi z linii RS, czy Mercedesy AMG wszystko będą poprzednie modele, które już dawno mają następców. 


przeciez to nieprawda… masz już w FH5 odpowiednio najnowsze RS5, RS6 i RS7 oraz eod BMW najnowsze M4, M5 a w plikach FH5 znaleziono wzmianki o nowy M3 wiec kwestia czasu i się pojawi. Akurat dzięki apdejtom do FH5 jest o wiele więcej nowych aut ktore tez wpadną do FM. Brakuje naprawdę nieduzo żeby był full roster, na przykład Maserati MC20, Bentley Continental, nowe 911 GT3 RS, AM Valkyrie. Pewnie dojdą w darmowych aktualizacjach. Wieksze braki widzę w autach wyścigowych typu GT3 albo LMP.

Odnośnik do komentarza

@PiPoLiNiO ja też grałem z kamery zza auta. ;) Nie mam czasu na uczenie się każdego cm toru, aby w ciemno pokonywać zakręty optymalnie. Kamera zza auta pozwala widzieć zakręt wcześniej i dużo lepiej, dzięki czemu łatwiej oszacować maksymalną prędkość i optymalny tor jazdy. Akurat w FM7 da się dobrze wyczuć auto nawet z takiej kamery, granicę uślizgu itp. Kamera z wnętrza jest idealna w momencie jak każdy musi z takiej korzystać, albo grasz na kierownicy i poświęcasz tej grze duuuużo czasu. Wtedy jesteś niezwyciężony wyciskając z auta 100% potencjału, wiadomo. 

Odnośnik do komentarza

No ale nie brakuje Wam immersji? Dla mnie kamera ze środka dodaje w pip do tego. 

 

Abstrahując, bawi mnie jedna rzecz. Niektórzy inteligentni inaczej na tym forum, w każdym możliwym temacie gdzie występuje Ray Tracing piszą jakim to on nie jest gównem i jak to nic nie zmienia.

Natomiast tu, w grze wyścigowej, gdzie faktycznej w trakcie wyścigu totalnie nie byłoby widać Ray Tracing, jest jakiś lament o jego użycie, tudzież brak użycia. 

 

Wyścigi to jedyny gatunek gdzie on jest zbędny totalnie, bo widzą go jedynie Ci którzy mają kamerę zza auta, a i tak pewnie nie byłoby za dużej różnicy w porównaniu do sztucznych odbić, bo mają to na tyle dopracowane. 

 

F1 ma RT i chuj nie różnica jest. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Że tak się wyrażę - jebać imersję gdy walczysz o dobry czas i w dodatku grasz na padzie. ;) A tak serio, to gdybym grał na kierownicy, to tylko ze środka, dokupił ps5, gt i vr. Ale nie gram na kierownicy, nie mam czasu, bo praca ostatnio mi zabiera cały czas w tygodniu, więc chcę grać bez zbędnej spiny.

Edytowane przez Marcin_wawa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Moldar napisał:

Cóż, zależy od tego jakie RT jest zastosowane, odbicia na aucie faktycznie imo nie mają większego znaczenia.

Mi bardziej chodziło o tych krzykaczy co to w każdym temacie marudzą, że po co dawać RT skoro nic nie daje, a gdy się okazuje, że może w Forza nie będzie, to jest lament w drugą stronę. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...