Skocz do zawartości

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes


Basior

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Pograłem dzisiaj w Rajsinga w GamePassie. Tylko połtorej godzinki, ale na razie nawet mi się podoba, mimo że wiele nie ma to wspólnego ani z Suikodenami ani z jRPGami z epoki PSXa. Przyjemna muzyka, estetyczna grafika, dużo itemków do podnoszenia (przypuszczam, że później dojdzie do tego jakiś crafting). Wbilem chyba z 3-4 levele i jeśli miałbym mieć jakieś "ale" do tej produkcji po tak krótkim czasie grania to właśnie rozwój postaci. To znaczy, mam wbity ten level 4 dajmy na to i to... tyle. Żadnych nowych skillów, żadnych czarów, czegokolwiek. Może jeszcze coś tutaj się zmieni w przyszłości, fajnie by było ;). 

 

Szczerze to spodziewałem się strasznej kaszany oglądając materiały w sieci przed premierą i jestem... pozytywnie zaskoczony. Po godzinie grania daje "7" na zachęte, wieć w sumie całkiem spoko, ale też słyszałem że gra się rozkręca wraz z upływem czasu. Jeśli tak, to super :).

Edytowane przez tom173
Odnośnik do komentarza

Na razie kilka godzinek pograłem EC:Rising, wbiłem z 10 leveli. Rozwój postaci występuje jak najbardziej. Przez upgrade sprzętu dostajemy nowe ruchy dla postaci. Gra rozwija się bardzo powoli, wręcz zbyt wolno i to może odstraszyć część graczy. Mam nadzieję że z czasem będzie więcej grania bez ciągłych rozmów i przedstawiania nowych mechanik. Bardzo podoba mi się klimat i śliczna dwuwymiarowa grafika. W dialogach jest sporo naprawdę zabawnego humoru, co nie jest raczej normą w gatunku.

Ogólnie bardzo przyjemny, prosty, zręcznościowy jRPG. To tylko rozgrzewka przed przyszłorocznym Hundred Swords, który ma być duchowym następca Suikodena :banderas:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mi się podoba, nie spodziewałem się za bardzo, a tu CJ i reszta da się lubić, humor jest, tło do głównej gry też. Fajnie, że także wiocha się rozbudowuje. Dla mnie tempo ok, nawet za szybkie z czasem. Trochę trudniejsza gierka by mogła być. Gram na switchu przenośnie na wyjeździe i idealna gierka pod to.

 

Jedno mnie niepokoi w kontekście głównego dania - te runelens... Jakieś to takie nudne w kontekście prawdziwych runów z Suikodena. Ale liczę, że też będzie ciekawie.

 

Kurde ta animacja jak kolo nam coś buduje... Mega mimo, że odwalona na szybkości. Jakoś mnie to jara.

Odnośnik do komentarza

Ja ukonczylem wczoraj. Po reckach i pierwszej godzinie myślałem ze przebiegne to na szybko dla fabuły ale koniec konców bawiłem się dobrze. Rozbudowa miasteczka badzo przyjemna. Do tego natychmiastowy progres we wszystkim cieszył bo obecnie koncówka SMT5 mnie lekko wymęczyla (został dosłownie ostatni mini dungeon). Fabuła nawet ok. Ciekawi mnie jak będzie wyglądał system "pełnej, głownej" odsłony. Tutaj jest prościutko i nie ma żadnego wyzwania. Dodatkowo taka walka nawet przy ponad 100 postaci może wynudzic jak zamiast 10h będzie grane np. 70.

 

Na pewno ogram jeszcze raz jakoś przed rozpoczęciem glownego dania. Wtedy też wymaksuje wszystko pięknie. W suikodenach była mechanika rozbudowy zamku poprzez rekrutowanie postaci. Liczę na podobną zabawe tutaj. Prolog dał świetny przedsmak tego jak to może wyglądać ale w pełnej chciałbym, żeby to takiego miasteczka doszedł własnie jakiś zamek. Jak ktoś ma GP to polecam ograć. Dla mnie takie mega przyjemnie 7/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ograłem 10 godzin, zebrałem > 30 stampów i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Gra nie podobała mi się w trailerach i gameplayach wrzucanych na YT i dobrze, że postanowiłem ją przetestować w GamePassie bo bym żałował. Najpierw zaczne jednak od minusów:

- Rising to side-scroller. Nie lubie gier tego typu, więc od razu na samym starcie byłem uprzedzony. Dla kogoś innego może to być równie dobrze jednak zaleta. Przyzwyczajony jestem jednak do rzutu izometrycznego i tego też oczekuje od EC: HH. 

- Questy poboczne (w większości przypadków),  które są zrobione na jedną modłę (pójdz, przynieś 10 sztuk drewna z lasu, koniec). 

- Sposób rozwoju wioski. Chodzi mi tutaj o jeden element, a mianowicie o to, że po wykonaniu zadania budynek z dajmy na to apteką, jest od razu gotowy i od razu możemy w nim dokonywać zakupów. Jednak fajnie by było gdyby najpierw pojawiły się jakieś fundamenty, potem szkielet, a dopiero potem wielkie otwarcie. Niby pierdoła. ale wkurzające to ;). 

- System zastawiania pułapek (moim zdaniem, jest on bez sensu). 

 

A teraz plusy:

- Przyjemna oprawa graficzna i muzyka (nie wiem dlaczego w recenzji na ppe autor dał tutaj minusa, mnie muzyka się bardzo podoba). 

- System walki. Mimo, że jest on dość prosty, to jednak daje dużo frajdy i możliwości. Kopara mi opadła w momencie kiedy wpiąłem jednej z postaci (magowi) run ziemii i zupełnie zmieniło to wygląd, zasięg i sposób ataku! Chciałoby się powiedzieć - więcej tego! Jest to również świetny pomysł, który można przenieść do EC: HH. 

- Ciekawy, chociaż dość infantylny wątek główny + zabawne dialogi. 

- Postaci z krwi i kości. Każda z nich ma swój charakter i to czuć. 

- Rozwój wioski i zbieranie stampów. Super sprawa, która naprawde wciąga. Ten system co prawda wymaga niewielkich poprawek, przynajmniej w mojej opinii.

- Ilośc itemków do zbierania

 

Generalnie bardzo się cieszę, że zagrałem w tę grę i bardzo się również cieszę, że Murayama zdecydował się na wypuszczenie takiego "prologu" do głównego dania. Po pierwsze, to świetny sposób na przetarcie się przed EC: HH, po drugie doświadczenie, które zespół zbierze będzie procentowało w przyszłości. Kilka rzeczy bym w Risingu na pewno zmienił, a kilka pomysłów udoskonalił, jednak to jest na pewno dobry początek historii pod tytułem Eiyuden Chronicle. 

 

Na zachętę daje 7 z małym plusem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

18h i skończone. Jeszcze trochę postgame questów z hard mode (szkoda, że dopiero teraz), trochę statsow do nabicia i leveli. Ale dla mnie czysty fun i nadbudowa pod następcę suikodena. Spodziewałem się o wiele gorszej gry, a to jest lepsze niż sporo gierek tego typu. Pewnie patrzę przez różowe okulary fana suikodena, ale cóż.

 

Plusy:

* fajne a czasem świetne postacie, interakcje między nimi, rozwój postaci, żarty, no czuć suikodena

* rozwój miasta, niby trywialny i odwalony na odpieprz graficznie, ale aż się nie mogę doczekać, aż będzie zamek w głównej części, mam nadzieję, że lepiej customizowalny

* skoro opcji rozbudowy postaci, a to statsy, a to ataki, a to magia, charge atak itp 

* zarys świata i głównej części 

* muzyka, może nie ideał ale ponadprzeciętna 

* humor, nawet w durnych questach

 

Minusy:

* mnie mimo hajpu questy trochę męczyły, podejrzewam, że przeciętna osobę jeszcze bardziej, łażenie na plaza męczy 

* rune Lens są dużo nudniejsze jak true rune, mam nadzieję że w głównej części będzie lepiej, ale na razie to nie jest za bardzo istotne, no nie czuć potęgi, a nie tego, że zależy od tego swiat

* złole trochę nudni, ale w sumie to prequel na kolanie 

* animacje postacie mogłyby być ciut lepsze

 

Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ci, którzy jeszcze nie widzieli => W lipcowum apdejcie na kickstarterze jest nowe, bardzo krótkie video z jakiegoś dungeonu w grze (mowie o EC: HH!). 

 

Niby tylko 8 sekund, ale widząc w końcu troche akcji w tej grze w nowej lokacji daje frajdę. Wygląda to obiecująco ;). 

 

https://www.kickstarter.com/projects/rabbitandbearstudios/eiyuden-chronicle-hundred-heroes/posts/3567408

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

 

Prawie 90 sekundowy film z gameplayem. Strasznie fajnie to wyglada, bardzo przyjemna grafika, praca kamery przypominajaca to, co widzielismy w Octopath Traveler. Do tego pokazano rowniez duele (!) oraz system walki. Bardzo pachnie to wszystko Suikodenem ;). Premiera gdzies w 2023, ale to bylo wiadomo od dawna. Pokaza wiecej na TGS ;). 

Edytowane przez tom173
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...