Skocz do zawartości

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes


Basior

Rekomendowane odpowiedzi


Warto przypomnieć to fantastyczne intro. :yes: Można dodać, że tworzone ono było przy udziale Orkiestry Filharmonii Narodowej pod batutą Jerzego Swobody.:touche: Kapitalna sprawa. :music:

Na Hundred Heroes rzecz jasna czekam. Kilka tygodni temu spędziłem nieco czasu z Rising. Dobrze się bawiłem, choć było zdecydowanie za łatwo.
Widać jednak, że twórcy przeglądają forumek :D


dGvYOpk.jpg
k0uOH2o.jpg

:bluber:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No właśnie, niech to wypali. 

To chyba jedyna gra, o którą się rzeczywiście "martwię" i bardzo chciałbym aby się po prostu udała, a twórcy z powodzeniem uchwycili tamten suikodenowy vibe, jakkolwiek go zdefiniować.

Inne gry? Będą fajne? Ok. Będą chujowe? Też ok, po prostu zainteresuję się innymi. Mało ich?

 

A tutaj nie, bo znowu chcę siedzieć przy tej grze nocami, jak w trakcie ferii zimowych spędzonych z Suiko II.

I będę najzwyczajniej smutny, jeśli to nie wypali.

 

Chciałbym też, aby się mocno przyłożyli do muzyki, bo ta z EH: Rising była w mojej opinii zaledwie dobra, sporadycznie bardzo dobra, ale najczęściej niewyróżniająca się. 

Obawiam się jednak, że twórcy nawet nie celują w próby oddania uroku muzyki Miki Higashino i idą swoją drogą. Oby dobrą.

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Akurat Suiko 1 i 2 można na vitce dziabnąć. Czasem sobie odpalam :wub:

Ale na switcha jak najbardziej, jeszcze jak!

 

Ja bym pozostałe też chętnie przygarnął. Piątka jest cudowna :wub:

 

Tu się bardziej boję systemu magii. Naprawdę runy były idealne. Całe lore, powstanie świata, czekanie na odkrycie wszystkich 27 prawdziwych (których już nie poznam).

 

Co do muzyki, to inna skala, więc może w normalnej wersji będzie lepiej. Muzyka z walk strategicznych z dwójki- Jezusku jakie to było epickie. Liczę też na to, że nie będą się szczypać o trochę postaci poginie w trakcie. Kurde magia 108 postaci też może być zaburzona... To, że Leknat (przeważnie) wbijała i mówiła - nasz ziomuś tablice i dilluj z tym było piękne.

 

Eh, a mogło powstać już z 5 kolejnych suikodenow. Tony portów. Yeba'ne Konami

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Niech oni mi wrzucą na Steam remaster pod FHD (bo SD wiecej nie ruszy he he he). Nadzieja umiera ostatnia:

 

Konami renews its Suikoden trademark | Eurogamer.net

 

Zeby nie było offtopu to czekam na Eiyuden Chronicle bardziej niz na cokolwiek z nowych gier jRPG. Mam nadzieje ze CJ szybciutko będzie można zrekrutowac bo polubiłem ją.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jakoś nie wierzę w Konami i nową cześć. Trademarki się odnawia i tyle. A zrobienie nowej części (ale port przyjąłbym z pocałowaniem kopyta) to za dużo roboty. Ale jak zobaczyli sukces na KS to mogło się coś im urodzić w głowach. Tyle, że po Bloodstained też tak myślałem, a chyba wtedy wyszła jakąś Castlevania na komórkę.

 

Ja z ogólnie gierek chyba najbardziej na Eiyudena czekam. Nawet bardziej jak na botw2.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Basior napisał:

Tyle, że po Bloodstained też tak myślałem, a chyba wtedy wyszła jakąś Castlevania na komórkę.

 

W okolicach premiery Bloodstained wyszła kolekcja Castlevanii na stacjonarne konsole Nintendo, rok temu wyszła kolekcja z GBA. Obie można dostać bardzo tanio i są zrobione ok. Niedługo przed premierą Bloodstained wyszła Symfonia na Ps4. Ogólnie coś się dzieje z serią, no ale Castlevania jest dużo popularniejsza.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ogqozo napisał:

 

W okolicach premiery Bloodstained wyszła kolekcja Castlevanii na stacjonarne konsole Nintendo, rok temu wyszła kolekcja z GBA. Obie można dostać bardzo tanio i są zrobione ok. Niedługo przed premierą Bloodstained wyszła Symfonia na Ps4. Ogólnie coś się dzieje z serią, no ale Castlevania jest dużo popularniejsza.

Tak, ale mi chodzi o nowe części.

 

Tu kiedyś był nawet taki okres, że wrzucili 1 i 2 do vitowego store, 3 na ps3 (kupiłem, mimo, że nie miałem) I chyba nawet był Plan na 4 i 5, ale żarło jak trzeba dla Konami. Taki kolo z Twittera InstallBase aka Yuichi kiedyś o tym pisał, bo tam robił (teraz chyba gdzieś w sony) i po 1 i 2 naprawdę była szansa. A jak jest teraz w konami to ciężko powiedzieć.

 

Ale się trademarkiem w kontekście czegokolwiek od K. nie podniecam.

 

Eiyuden ma jeszcze jedną fajna rzecz - ma trochę lore z tej mniejszej gry. Ja liczę, że wypali i powiązania o większy świat oraz wizja taka jak w Suikach też się pojawi. Wróg z dwójki, matka jednego z głównych hero z trójki? Pięknie. Inne państwa niekoniecznie są złe, zmiana perspektywy, w tle cały świat i jego powstanie. 

 

Kurde niech to wypali!

Odnośnik do komentarza

No tak, odpowiedź na wiele pytań "jak mogę zagrać w tę kultową gierkę z PSX-a???" to nadal "ściągnij na PS3/Vicie". Niestety Sony podobnie jak Nintendo wydaje się nagle mocno zniechęcone do opcji udostępnienia takich gierek. 

 

Myślałem, żeby jednak kupić Vitę tylko do tego, ale to nadal działa? Można ściągać te gierki, można kupować te których się jeszcze nie ma? I będą na zawsze na konsoli czy na koncie? Czy jak znikną to zniknie też opcją ściągnięcia na swoim koncie? I czy to się wydarzy? Serio nie wiem, nie siedzę w tych konsolach.

 

 

No i co z grami typu Suikoden II, które są dostępne w sklepie tylko na PS3 - czy można założyć konto online (bo nie pamiętam nawet czy jakie mam na PS3) bez kupowania znowu samego PS3, i wtedy to przetransportować na Vitę? Czy żeby pograć w tę gierkę, która na przecenach chodzi po 10 zł, muszę KUPIĆ DWIE KONSOLE? Czy możliwe jest kupno Vity z przeróbką i wtedy jest łatwiej, ale żeby Vita pozwalała na normalne zakupy?

Odnośnik do komentarza

Konto PSN masz to samo na wszystkich platformach Sony. Można nadal normalnie kupować gry na poszczególnych platformach, tylko doładowywanie środków zdaje się trzeba ogarnąć przez www lub PS4/PS5, bo bezpośrednio z poziomu PS3/PSV/PSP opcję tę wyłączono już.

 

Zarówno Suikoden, jak i Sukoden II są na PS3 i PSV, więc dwóch konsol nie potrzebujesz, tylko jedną. Gry będziesz miał na stałe na koncie do pobrania zawsze, dopóki dana konsola i/lub usługi Sony będą jeszcze działać. Akurat na to ostatnie nikt Ci gwarancji nie da, ale myślę przez najbliższe lata nie ma się co martwić.

 

https://psprices.com/region-pl/search/?q=suikoden&platform=PSVita&content_type=

 

Na promocje nie ma już co liczyć, ale 42zł za obie gry to i tak tanio. Nie wiem, jak Vita, czy VitaTV, ale używane PS3 drogie nie są.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Basior napisał:

Dobra, ale Suiko3 jest TYLKO na ps3.

Ja na Vicie mam jako nieusuwalne S1 i 2. W ogóle działa nawet transfer save między oboma częściami.

Suikodena 4 też możesz kupic na PS3 (wiem bo mam). To, że te gierki są dostępne to niewiele znaczy chłopaki. Przydałoby się mieć opcje odpalić je na odrobinę nowszym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Wiem, że szału nie ma, ale dostaliśmy w ostatnim, marcowym apdejcie zrzut z interfesju i kilka ciekawych rzeczy z niego można wyczytać:

 

153e7e665d3ffe0ba01f9f70a7e025f4_origina

 

- wygląda na to, że z oprócz tradycyjnych HP dostaniemy także MP oraz SP (Skill pointy pewnie).

- będzie 5 miejsc na sprzęt dla naszej postaci (broń, tarcza, hełm, pancerz i akcesoria).

- postać na skrinie, ma 18 level i 124 punktów HP, czyli wygląda na to, że co level będzie to przyrost rzędu 1-10 na statystykę. 

- każdą z postaci będzie opisywało 7 cech: atak/siła, obrona, magia, szczęście, szybkość, obrona magiczna i jeszcze jedna. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...