Skocz do zawartości

Final Fantasy XVI


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, aph napisał:

W idealnym świecie, unifikacja mocy produkcyjnych mogłaby przynieść spektakularne rezultaty i podnieść branżę na nowy poziom, coś jak wprowadzenie międzynarodowych połączeń kolejowych, lotniczych itp. 

 

Niektórych twórców potrafi przerosnąć nawet jedna konsola. ;)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Niektórych twórców potrafi przerosnąć nawet jedna konsola. ;)

Zespół który od ponad dekady klepie MMORPG nie zrobi gierki która dostanie Best Graphics, tym bardziej że gra najpewniej działa na silniku 14tki.

Tym niemniej, błędne decyzje dot. technologii są i miejmy nadzieję zostaną naprawione.

 

1 minutę temu, Schranz1985 napisał:

Ja się jaralem że FF w pl, tym że fabuła wjedzie w końcu jak złoto - a finalnie - dla mnie fabuła to taki sredniaczek.
Nie chwyciło.

Dla mnie chwyciło, na taki scenariusz w grze video czekałem od pierwszego sezonu Gry o Tron - 2011 - i wreszcie się doczekałem. 

16tka błyszczy w aspektach, które dla mnie są najważniejsze, stąd moja pasja do tego tytułu. Nie tylko moja zresztą, stąd gra ma ogromny fandom.

 

 

clijill.png

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Jakim napisał:

No nie wiem. Niedawno robiłem rewatch GOT i w życiu bym nie przyrownał fabuły z finala do tego serialu.

Spoiler

Rodzice Clive to kuzyni, a księżna zachowuje sie w 99% jak Cersei. Poza tym zagłada w formie Blight/Ultima jako Krol Nocy, no i oczywiscie watek walki krolestw.

 

19 minut temu, Schranz1985 napisał:

Ja jestem jedną z tych osób które olały got po kilku odcinkach.
Może temu 16 mnie nie porwała.

No cóż, tak w życiu bywa.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Jakim napisał:

No nie wiem. Niedawno robiłem rewatch GOT i w życiu bym nie przyrownał fabuły z finala do tego serialu.

Przecież cały ród Rosfield to 

Spoiler

Wykapani Starkowie i podobny los postaci. Masz wilczura, wychowywanego od najmłodszego itd.

Jest tego więcej. Nie chodzi o sam przebieg fabuły, ale widoczne inspiracje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, aph napisał:

Nie może wyjść z głowy ta gra, ludziska na netach szaleją...

Mocno polaryzujący graczy tytuł, jak swojego czasu FF 8, 12, 13. Nawet 10 po premierze była mocno krytykowana za te swoja liniowosc, a po latach ludzie mówią o tej odsłonie ciepło.

Rozumiem co tam się mogło ludziom nie podobać, sam bym kilka rzeczy zmienił, ale całościowo gra i tak mi mocno siadła, a najmocniejszym punktem był na pewno Clive. Już pisałem pare postów wczesniej, że w jrpg, to ciężko o fajnego głównego bohatera, bo często dają dzieciaków albo klaunów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Shen napisał:

Już pisałem pare postów wczesniej, że w jrpg, to ciężko o fajnego głównego bohatera, bo często dają dzieciaków albo klaunów.

FF XVI z pewnością nie jest rpgiem. To raczej płaszczyk. Imo akcyjniak z elementami rpg-lite. Coś jak God Of War.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Shen napisał:

Mocno polaryzujący graczy tytuł, jak swojego czasu FF 8, 12, 13.

Z pewnością takie zmiany jakie wprowadziła 16tka podzielą odbiorców, nic się na to nie poradzi. Gra dostała demo więc było wiadomo jak ta odsłona się zaprezentuje -system walki jak z DMC oparty o Loadout + elementy RPG.

 

Godzinę temu, Shen napisał:

ale całościowo gra i tak mi mocno siadła, a najmocniejszym punktem był na pewno Clive. Już pisałem pare postów wczesniej, że w jrpg, to ciężko o fajnego głównego bohatera, bo często dają dzieciaków albo klaunów.

Cała obsada dała radę imo, ba nawet jest 

Spoiler

wiarygodnie poprowadzony romans itp.

 

Odnośnik do komentarza
19 hours ago, Dr.Czekolada said:

FF XVI z pewnością nie jest rpgiem. To raczej płaszczyk. Imo akcyjniak z elementami rpg-lite. Coś jak God Of War.

GOW przy XVI to zaawansowany RPG ze sporą możliwością różnicowania buildów postaci w zaleznosci od stylu gry. Zdacydowanie Kratos jest bardziej RPG niż Clive. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.08.2023 o 21:48, aph napisał:

Z pewnością takie zmiany jakie wprowadziła 16tka podzielą odbiorców, nic się na to nie poradzi. Gra dostała demo więc było wiadomo jak ta odsłona się zaprezentuje -system walki jak z DMC oparty o Loadout + elementy RPG.

 

Cała obsada dała radę imo, ba nawet jest 

  Ukryj zawartość

wiarygodnie poprowadzony romans itp.

 

 

Romans taki średni byl powiedział. Liczylem ze benedykta pokaza swoje walory oraz igraszki z łysym. Tym bardziej, ze początek zaczyna sie PIKANTNIE między tymi dwoma.

 

Niestety nic takiego nie dostalem :/

 

 

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza

Równo 2 miesiące po premierze, a tu cisza jak makiem zasiał. W kontekście dzialan deva rzecz jasna. Jedna łatka poprawiająca płynność i nic więcej. Gdzie są jakieś usprawnienia i ukłon w stronę fanów? Mogliby dać jakiś nowy tryb/poziom trudności, przedmioty, Tonberry, Cactuar. Nie wiem, moze transformacja w Ifrita w dowolnej chwili i totalny rozpierdol? Jestem rozczarowany. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Masamune napisał:

Równo 2 miesiące po premierze, a tu cisza jak makiem zasiał. W kontekście dzialan deva rzecz jasna. Jedna łatka poprawiająca płynność i nic więcej. Gdzie są jakieś usprawnienia i ukłon w stronę fanów? Mogliby dać jakiś nowy tryb/poziom trudności, przedmioty, Tonberry, Cactuar. Nie wiem, moze transformacja w Ifrita w dowolnej chwili i totalny rozpierdol? Jestem rozczarowany. 

Jesteś rozczarowany, ze wydali kompletny tytuł tym razem i nie będą go łatać przez rok jak FF15?

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...