Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

20 minut temu, vip77 napisał:

Myślę że mimo wszystko najważniejszy powód wypuszczania nowej-starej konsoli, to mniejsze koszty produkcji.

 

Mniejsze koszty produkcji = gorsze jakościowo komponenty, z których jest zbudowana konsola.

 

Czyli wciskanie graczom goowna. Jak to jest, że z każdą kolejną rewizją PS3 Slim spadał też pobór prądu?

 

 

edit: rozumiem, że cięcie kosztów produkcji jest również związane z obcięciem ceny?

Edytowane przez GearsUp
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Tylko że proces technologiczny już zszedł z 7 do 6nm w nowszych rewizjach. Teraz te 6nm wraz ze zmianami wpakowali po prostu w mniejszą obudowę żeby więcej zarabiać na każdym sprzedanym egzemplarzu. A cena spadnie wtedy jak sprzedaż spadnie lub konkurencja bardziej przyciśnie. Nintendo jakoś nie kwapi się z zejściem z ceny mimo że zarabia najwięcej na każdej sprzedanej konsoli.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, łom napisał:

Tylko że proces technologiczny już zszedł z 7 do 6nm w nowszych rewizjach. Teraz te 6nm wraz ze zmianami wpakowali po prostu w mniejszą obudowę żeby więcej zarabiać na każdym sprzedanym egzemplarzu. A cena spadnie wtedy jak sprzedaż spadnie lub konkurencja bardziej przyciśnie. Nintendo jakoś nie kwapi się z zejściem z ceny mimo że zarabia najwięcej na każdej sprzedanej konsoli.

 

Chip jest ten sam.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, łom napisał:

Nintendo jakoś nie kwapi się z zejściem z ceny mimo że zarabia najwięcej na każdej sprzedanej konsoli.

 

Skoro już wspomniałeś o Nintendo bo ja nie zamierzałem robić żadnych porównań to oni wypuszczając konsolę, która wygląda inaczej to przy okazji usprawniają ją (ekran OLED, lepsze głośniki itp)

 

 

Czy dożyliśmy właśnie historycznego momentu, w którym na nowo skonstruowana konsola (nie chodzi o wersje kolorystyczne i customy) nie różni się absolutnie niczym od starej? 

 

 

Była taka sytuacja w historii gamingu? Ja sobie nie przypominam.

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, GearsUp napisał:

Wersje slim wypuszcza się z dwóch powodów:

 

- mniejszy pobór prądu

- lepsze chłodzenie

 

Skąd taki pomysł?

Kiedyś może i tak było ale to raczej marketingowe gadanie aby zasłonić to, że producent zmniejszy sobie koszty produkcji przy takiej samej cenie wyjściowej produktu dla klienta. 

Niekoniecznie musi to oznaczać komponenty gorszej jakości. Technologia cały czas idzie do przodu, poprawiła się też sytuacja z dostępnością półprzewodników, odpadły problemy związane z c-19 itp. Proces produkcji cały czas jest udoskonalany. W końcu mniejsza konsola oznacza też i mniejsze koszty transportu. Detale ale w takiej skali umożliwia to wzrost marży albo utrzymanie jej chociaż na podobnym poziomie.

Poza tym masz tutaj większy dysk twardy, a sam producent nie mówi że to jest wersja slim tylko nowa edycja\wersja. Także więc może za rok pojawi się "prawdziwy" slim na jakiego czekasz ;)

 

 

 

 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Elitesse napisał:

 

Skąd taki pomysł?

Kiedyś może i tak było ale to raczej marketingowe gadanie aby zasłonić to, że producent zmniejszy sobie koszty produkcji przy takiej samej cenie wyjściowej produktu dla klienta. 

Niekoniecznie musi to oznaczać komponenty gorszej jakości. Technologia cały czas idzie do przodu, poprawiła się też sytuacja z dostępnością półprzewodników, odpadły problemy związane z c-19 itp. Proces produkcji cały czas jest udoskonalany. W końcu mniejsza konsola oznacza też i mniejsze koszty transportu. Detale ale w takiej skali umożliwia to wzrost marży albo utrzymanie jej chociaż na podobnym poziomie.

Poza tym masz tutaj większy dysk twardy, a sam producent nie mówi że to jest wersja slim tylko nowa edycja\wersja. Także więc może za rok pojawi się "prawdziwy" slim na jakiego czekasz ;)

 

 

 

 

 

Ok tu mnie masz, powiększyli dysk :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.11.2023 o 19:38, misterthep napisał:

Drodzy Państwo chce zakupić PS5. W ofercie Orange jest i otrzymałem od operatora, że to model EAN 5908265550108, ale nie wiem tak naprawdę jaka to generacja/wersja, jak to ustalić?

 

Tutaj masz ciekawą promocję z najnowszym CODem

https://www.euro.com.pl/konsole-playstation-5/sony-playstation-5-ps5-z-napedem-call-of-duty-modern-warfare-iii.bhtml

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...