Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

15 minut temu, rodi84 napisał:

A jakie to są modele fata? Najnowsze??

Sa 3 modele fata i ostatni, najnowszy jest slim.

Fat:

- CFI-1000A (premierowa) jako Chassis A

- CFI-1100A (2021) jako Chassis B

- CFI-1200A (2022) jako Chassis C

Slim:

- CFI-2016 (2023) jako Chassis D

 

Porownanie chlodzenia fatow:

https://eloutput.com/en/news/video-game/ps5-chassis-c/

Edytowane przez bebbop
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kamil88pl napisał:

Bez sensu dopłacać 800 zł do dysku większego o 125 gb i odpinanego napędu. Wolę fata w promce dzisiejszej za 1999 i 800 zeta zaoszczędzone. 

 

Dokładnie. Na obecną chwilę przy takich cenach, to raczej też decydowałbym się na FAT, a za zaoszczędzone pieniądze po prostu dokupił większy dysk i włożył do konsoli. Jeszcze na gry by wystarczyło ;) Jednak za jakiś czas jak slim zastąpi wersję FAT, to cena powinna zejść niżej więc w przypadku zakupu w przyszłości relacja cenowa może nie być już tak bardzo przemawiająca za wersją FAT.

 

Wczoraj przeszedłem się do EURO i do Media Markt, bo miałem po drodze. Na dziale konsol pojawiły się jeszcze stare pudełka z PS4 500 giga! Nie wiem skąd oni je wygrzebali i czy nie jest to jakiś zabieg marketingowy, bo w obu sklepach PS4 były w pudełkach, które pod wpływem czasu już straciły kolor (wypłowiały) i kosztowały połowę ceny PS5. PS5 2600 zł, a PS4 1300 zł.

 

Pytania:

1. Czy znamy już jakieś opinie użytkowników nowych modeli konsoli?

2. Czy w tej nowej wersji można także samemu rozbudować dysk SSD?

 

1 godzinę temu, bebbop napisał:

Osobiscie czekalem na slima, ale wjechaly takie promki,ze jednak przeprosilem sie z fatem i wzialem w euro agd ze spiderem na plycie, gdzie po sprzedazy gry sama konsola wyszla za 1870. 

 

Miałem podobnie ale ja chcę poczekać jeszcze z rok ;p a może pojawi się też wersja pro konsoli ;) Jednak cena slimki i ten zestaw ze Spiderem kusi mnie aby zakupu jednak dokonać już teraz.

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Elitesse napisał:

 

Dokładnie. Na obecną chwilę przy takich cenach, to raczej też decydowałbym się na FAT, a za zaoszczędzone pieniądze po prostu dokupił większy dysk i włożył do konsoli. Jeszcze na gry by wystarczyło ;) Jednak za jakiś czas jak slim zastąpi wersję FAT, to cena powinna zejść niżej więc w przypadku zakupu w przyszłości relacja cenowa może nie być już tak bardzo przemawiająca za wersją FAT.

 

Wczoraj przeszedłem się do EURO i do Media Markt, bo miałem po drodze. Na dziale konsol pojawiły się jeszcze stare pudełka z PS4 500 giga! Nie wiem skąd oni je wygrzebali i czy nie jest to jakiś zabieg marketingowy, bo w obu sklepach PS4 były w pudełkach, które pod wpływem czasu już straciły kolor (wypłowiały) i kosztowały połowę ceny PS5. PS5 2600 zł, a PS4 1300 zł.

 

Pytania:

1. Czy znamy już jakieś opinie użytkowników nowych modeli konsoli?

2. Czy w tej nowej wersji można także samemu rozbudować dysk SSD?

 

 

Miałem podobnie ale ja chcę poczekać jeszcze z rok ;p a może pojawi się też wersja pro konsoli ;) Jednak cena slimki i ten zestaw ze Spiderem kusi mnie aby zakupu jednak dokonać już teraz.

Mysle, ze za rok spokojnie za te 1600-1700 sie ewentualnie odsprzeda, takze nie chcialo mi sie juz czekac. Jak zapowiedza oficjalnie Pro to bedzie sie myslalo. Na chwile obecna dobry deal. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, bebbop napisał:

Mysle, ze za rok spokojnie za te 1600-1700 sie ewentualnie odsprzeda, takze nie chcialo mi sie juz czekac. Jak zapowiedza oficjalnie Pro to bedzie sie myslalo. Na chwile obecna dobry deal. 

 

Dobry, dobry.

Po ewentualnej wersji pro nie obiecuję sobie zbyt wiele dlatego gdybym jednak skusił się na FATa to chyba nie bawiłbym się w przesiadki dla troszkę lepszej grafiki. Inaczej to wygląda jak to dla kogoś dopiero wejście w konsole sony w obecnej generacji. Choć oczywiście mogę się mylić i mogą czymś jeszcze zaskoczyć. Jednak na podstawie odchodzącej generacji ciężko jest wyciągać takie wnioski.

Odnośnik do komentarza
4 hours ago, pattro said:

Nie widzę aby w sprzedaży była podstawka, to jak mamy to postawić :D

Położyć ;) Z postawionej wycieknie metal :hi:

1 hour ago, KOŁD said:

Slim poza rozmiarem i tym 125gb większym dyskiem nie ma nic do zaoferowania (ba nawet podstawke zayebali XD)

 

WIęc ja poczekam aż się pojawią kolorowe panele i ceny się zrównają :potter:

Proszę bardzo :hi:

136537149-1489143961.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Też się skusiłem na dzisiejszą "promocję", miałem rozterki i dylematy, głównie natury "moralnej", bo wiem, że jako konsumenci i po prostu Polacy jesteśmy dymani, ale ta spekulacja może trwać w nieskończoność, a ile można siedzieć na PS4 Slim?

Czekać na PS5 Slim? Frajerstwo, bo droższy a niewiele lepszy, pewne aspekty nawet na minus, a fat będzie już tylko drożał. Czekać, aż Slim stanieje? A chuj wie, kiedy to będzie. Nie czekać i brać teraz fata? Frajerstwo, bo stara technologia, wypychanie zaległego syfu, zawyżona cena, pewnie stanieje przed Świętami/w styczniu/na majówkę. Kupić PS5 w 2021 za 3,5k? Frajerstwo, bo scalperzy (no dobra, to akurat prawda xD). Kupić preordera i mieć na premierę? Frajerstwo, bo i tak nie ma w co grać, awaryjność, cewki. I tak do zajebania.

 

Golas powinien w Polsce jako OKAZJA latać po 1800zł i prawda jest taka, że to dzisiejsze 2k to żadna łaska pańska, a i tak okazało się, że trzeba na nią polować xD. To, co w ogóle odjebywały dziś sklepy, to jest dramat i żenada.

Liczę tylko na to, że nie padnie mi napęd, bo już pojawiają się w necie głosy, że ten "rzut" ma jakieś problemy w tym temacie xD. Część osób już oddała sprzęt.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Rewizja na wyprzedażach jest ta ostatnia, teoretycznie najlepsza. Wątpię aby duże sieci dysponowały sprzętem z 2021 chociaż wszystko jest możliwe bo jest wysyp PS4 slim w sklepach. Jak z każdym sprzętem trzeba mieć pecha aby był wadliwy.

Ciekawa jest Twoja rozterka bo też się biłem z myślami i jakbym wiedział że tak się to skończy to ps5 bym miał dużo wcześniej a nie czekał nie wiadomo na co. Myślałem że cena slima będzie dużo niższa niż 2700. Za rok jeżeli faktycznie wyjdzie pro strzelam w 3499. Nie każdy ma priorytety aby wydać tyle na konsolę.


Może być też że sklepy lecą w kulki bo odświeżając mm trafiłem na slima z sm2 i dodatkowym padem za 2399, oczywiście nie można było dodać do koszyka. Koniec końców fat wylądował, witam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

Też się skusiłem na dzisiejszą "promocję", miałem rozterki i dylematy, głównie natury "moralnej", bo wiem, że jako konsumenci i po prostu Polacy jesteśmy dymani, ale ta spekulacja może trwać w nieskończoność, a ile można siedzieć na PS4 Slim?

Czekać na PS5 Slim? Frajerstwo, bo droższy a niewiele lepszy, pewne aspekty nawet na minus, a fat będzie już tylko drożał. Czekać, aż Slim stanieje? A chuj wie, kiedy to będzie. Nie czekać i brać teraz fata? Frajerstwo, bo stara technologia, wypychanie zaległego syfu, zawyżona cena, pewnie stanieje przed Świętami/w styczniu/na majówkę. Kupić PS5 w 2021 za 3,5k? Frajerstwo, bo scalperzy (no dobra, to akurat prawda xD). Kupić preordera i mieć na premierę? Frajerstwo, bo i tak nie ma w co grać, awaryjność, cewki. I tak do zajebania.

 

Golas powinien w Polsce jako OKAZJA latać po 1800zł i prawda jest taka, że to dzisiejsze 2k to żadna łaska pańska, a i tak okazało się, że trzeba na nią polować xD. To, co w ogóle odjebywały dziś sklepy, to jest dramat i żenada.

Liczę tylko na to, że nie padnie mi napęd, bo już pojawiają się w necie głosy, że ten "rzut" ma jakieś problemy w tym temacie xD. Część osób już oddała sprzęt.

 

Zgodnie z zapowiedziami, to nowa wersja nazywana 'slim' miała kosztować przecież tyle samo i zastąpić wersje FATowskie. Teraz wszedł marketing albo polityka marketów/Sony aby pozbyć się starego sprzętu i zrobić miejsce na nowy. Tak samo to wystawianie na sprzedaż ps4 slim za połowę ceny ps5. Ciekawe czy ktoś kupił ps4 slim albo czy w tych pudełkach cokolwiek wogóle było ;p Marketing. Jak już to się skończy, to może cena na następnych promocjach będzie w okolicach 1800 zł choć to zależy jeszcze od kursu waluty i tego co się będzie dziać na świecie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.11.2023 o 00:18, kotlet_schabowy napisał:

 Golas powinien w Polsce jako OKAZJA latać po 1800zł i prawda jest taka, że to dzisiejsze 2k to żadna łaska pańska, a i tak okazało się, że trzeba na nią polować xD.

 

Spoko, tylko ile warte jest to dzisiejsze 2000 w porównaniu do takiej kasy 3 lata temu przy okazji premiery, jak sprzęt latał za 2299. Skumulowana inflacja za ten okres to chyba ze 30%, więc myślę że patrząc tymi kategoriami obecna cena jest okej.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, LeifErikson said:

 

Spoko, tylko ile warte jest to dzisiejsze 2000 w porównaniu do takiej kasy 3 lata temu przy okazji premiery, jak sprzęt latał za 2299. Skumulowana inflacja za ten okres to chyba ze 30%, więc myślę że patrząc tymi kategoriami obecna cena jest okej.

Dostałeś 30% podwyżki od 2020? Gratuluję :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki. :cool2:

 

Generalnie wydaje mi się, że Sony swojej polityki cenowej nie uzależnia od poziomu podwyżek w PL czy gdziekolwiek indziej, tylko raczej od sytuacji gospodarczej ogółem, więc jest jak jest. I uważam, że biorąc to wszystko pod uwagę, 1999 zł za fata dzisiaj to dobra oferta, zwłaszcza, że schodzi z rynku i może być w przyszłości pożądany jako używka.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy 3 lata po premierze rozkminiają czy obecnie opłaca się kupić PS5 czy nie. Tzn chcą ale może za pół roku będzie jeszcze lepszy moment. A może za rok? 

A może już pro?

 

Są tacy ludzie o których mówi się, że zabiorą pieniądze do grobu - trochę śmierdzi mi to takim właśnie podejściem.

 

Oczywiście nie mówię tutaj o kwestiach finansowych - tylko o osobach które na coś mogą sobie pozwolić ale tego nie robią bo czekają na najlepszy moment w życiu który nigdy nie nadchodzi, ich walka odbywa się w hipotetycznym świecie wyborów, symulacji zakupów i ogólnego przeanalizowania sytuacji połączonej z wiecznym zwlekaniem "bo zawsze coś". A Kowalski to debil bo kupił 3 lata temu i przepłacił 300zł.

 

  • Plusik 7
  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...