Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

9 hours ago, kotlet_schabowy said:

Trochę godzin z PS5 już spędziłem, więc parę zdań przemyśleń można strzelić, a ten topic chyba jest najbardziej adekwatny.

 

Po pierwsze: Dual Sense jest rewelacyjny. To już chyba trochę wyświechtane, ale serio to najbardziej "next genowa" rzecz w tej generacji, może poza SSD, no ale tutaj nie poczułem jakiegoś wielkiego szoku, bo od dłuższego czasu mam do czynienia z tą technologią na PC. Haptyka i adaptacyjne triggery naprawdę mocno wpływają na IMMERSJĘ i zwyczajnie cieszą. Zdaję sobie sprawę, że pełne wykorzystanie tych patentów zaoferują przede wszystkim exy, i to nie wszystkie, no ale tak czy siak na ten moment podjarka jest.

Kultura pracy jest taka sobie. Konsola w niemal każdym "trybie" działa głośniej, niż moja PS4 Slim (napęd nakurwiający na pełnych obrotach przy instalowaniu gry/zwyczajne czytanie płyty/spokojna praca w trakcie grania/ zwyczajne przebywanie w menu). Do tego okazyjne "strzelanie" plastiku xD. Wykończenie: czuć lekką taniochę, ale tragedii nie ma (drażni mnie jedynie łatwo zbierający kurz środek sprzętu). Mam trochę ambiwalentne odczucia, bo z jednej strony nie do końca trafia do mnie cała bryła, kolor i ogólna wielkość konsoli, z drugiej strony coś w niej jest i nie mogę wprost powiedzieć, że jest brzydka. Szkoda tylko, że jeśli już postanowiono epatować nas tym światłem z obudowy, to w trakcie używania konsoli jesteśmy raczeni kolorem białym, a niebieski podziwiamy tylko chwilowo przy jej włączaniu, jak dla mnie powinno być na odwrót, no ale to już "tradycja" ciągnąca się od czasów poprzedniczki.

 

Poza tym: no nie wiem, nie wiem. Nie do końca poczułem tę magię związaną z nabyciem nowego sprzętu i wejściem w kolejną generację. Uległem trochę blek frajdejowemu hajpowi i skusiłem się na PS5, ale jak tak na spokojnie się zastanowiłem, to w sumie większość interesujących mnie gier z ostatnich lat mógłbym spokojnie zaliczyć na PS4, względnie na PC xD. Owszem, w gorszej jakości, mniej komfortowo z uwagi na loadingi, klatkaż itd., ale jednak. Tak po prawdzie to w moim gejmerskim życiu nie zrobiłoby wielkiej różnicy, jeśli poczekałbym z tym zakupem choćby i kolejny rok. Co więcej, ogólna otoczka użytkowania PS4 bardziej do mnie trafia (menu itd.). Może przemawiają przeze mnie lata przyzwyczajenia i piękne wspomnienia związane z PS4, może trochę pragmatyzm/minimalizm i rozważania na temat sensu i opłacalności upgrade'u, może w końcu obrzydzenie ogólnym poziomem nowej generacji tudzież obecną polityką Sony, a może po prostu jestem starym konserwatystą. Tak czy srak, szału ni ma.

 

Położ poziomo żeby metal nie wyciekał i będziesz zadowolony.  A menu z czasem ogarniesz bo nie ma wyjścia :) 

Odnośnik do komentarza

Nie mam za bardzo miejsca na układ poziomy, zresztą bardziej mi się podoba wizualnie opcja wertykalna. Z tymi odgłosami to się jeszcze zainteresuję i porównam do kogoś, to też nie tak, że konsola brzmi jak odrzutowiec, ot po prostu jest odczuwalnie głośniejsza niż PS4 Slim, który to był wyjątkowo cichym sprzętem. Zapewne jak ktoś przeskakiwał z Pro na PS5, to miał inne odczucia.

Menu to oczywiście kwestia przyzwyczajenia, natomiast próbując zachować jakąś obiektywność, to pewne rozwiązania są po prostu bardziej intuicyjne i sensowne, a inne mniej. A jak od 2006 roku się przyzwyczajało graczy, że dłuższe przytrzymanie przycisku Home to "szybkie menu", a jednokrotne wciśnięcie to "większe menu", to gmeranie teraz przy tym jest wg mnie bez sensu.

 

No i kwestia estetyki czy pewnych opcji, których zmienić się nie da. Żaden big deal, no ale mówię jakie mam wrażenia.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Pany, myślicie, żeby poczekać na wersję Pro czy to raczej rzecz odległa, a lepiej polować teraz na okazje, gdy w sklepach fat jest wymieniany na slim? Szukałem informacji o możliwej dacie premiery pro, ale wszędzie podają kompletnie inne przewidywania (jeśli w ogóle pro się kiedykolwiek ukaże). Czy ktoś śledzi na tyle newsy, żeby był w stanie powiedzieć czy pro to tylko kwestia czasu czy nie wiadomo czy w ogóle będzie mieć premierę?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Grześ napisał:

Pany, myślicie, żeby poczekać na wersję Pro czy to raczej rzecz odległa, a lepiej polować teraz na okazje, gdy w sklepach fat jest wymieniany na slim? Szukałem informacji o możliwej dacie premiery pro, ale wszędzie podają kompletnie inne przewidywania (jeśli w ogóle pro się kiedykolwiek ukaże). Czy ktoś śledzi na tyle newsy, żeby był w stanie powiedzieć czy pro to tylko kwestia czasu czy nie wiadomo czy w ogóle będzie mieć premierę?

Na jakieś 90% Prosiak wyjdzie we wrześniu 2024. 

To że wyjdzie jest już w zasadzie pewne

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Grześ napisał:

Pany, myślicie, żeby poczekać na wersję Pro czy to raczej rzecz odległa, a lepiej polować teraz na okazje, gdy w sklepach fat jest wymieniany na slim? Szukałem informacji o możliwej dacie premiery pro, ale wszędzie podają kompletnie inne przewidywania (jeśli w ogóle pro się kiedykolwiek ukaże). Czy ktoś śledzi na tyle newsy, żeby był w stanie powiedzieć czy pro to tylko kwestia czasu czy nie wiadomo czy w ogóle będzie mieć premierę?

 

Ja czekam na pro, nie widzę sensu wymiany sprawnego grubasa.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Grześ napisał:

@LeifErikson nie mam w ogóle PS5. Miałem na myśli to, że poniewaz slim wszedł na rynek to sklepy będą się starały po dobrej cenie opchnąć ostatnie faty (albo tak mi się przynajmniej wydaje)

Aaa, okej, nie ogarnąłem. :D To w takim razie ja bym bral teraz co taniej się uda dorwać, a jak pro nadejdzie to się zastanowił nad zamianą za dopłatą.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Za szkolnych lat PS3 kupiłem używaną, ponieważ różnica w cenie była duża w stosunku do nowej, a i na tę używaną długo musiałem zbierać. Teraz jakbym miał spędzić wieczór nad szukaniem używki w idealnym stanie (może dla kogoś to nie ma znaczenia, ale dla mnie ma) to wolę dopłacić kilka stówek, tak jak przedmówca, i mieć nowy sprzęt z gwarancją i z pewnością, że nikt przy nim nie grzebał. 

  • This 2
Odnośnik do komentarza

Podziwiam ludzi z takimi rozkminami. Czekać, teraz, a jak będzie pro? 

 

Chcesz, masz ochotę, kupuj. Wyjdzie PRO, będziesz widział sens podmiany, chęci będą czy kaprys, to się podmieni konsole. 

Rozkmina nad konsola za 2.5k, a tu poziom kupna działki i budowy domu. To można rozkminiać albo auto....

Co do strony wcześniej- aktualne konsole nie dały kompletnie żadnego poczucia nowej generacji. Samym sprzętem jak i grami. Nic mnie z butów nie wyrzuciło jeszcze. Masa niedorobionych gier, jeszcze więcej remasterów. 

Co do stawiania konsoli- Sony przewidziało opcję postawienia w pionie i poziomie. Problem mają konsole które zostały rozkręcone i powstała luka gdzie ciekły metal MOŻE się wydostać. 

Kolejni niewolnicy sprzętu- stawiaj tak, bo inaczej awaria. Sprzęt jest dla nas, a nie my dla niego. Podobna jazda z tym "jak ładować telefon" Dbajmy, ale nie dajmy się zwariować. 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • This 2
Odnośnik do komentarza

To, że pro wyjdzie przed końcem 2024, to niemal pewne, natomiast inna sprawa, z jaką wyskoczą ceną i na ile będzie ona adekwatna. Ja na ten moment bym powiedział, że jak nie masz grubego ciśnienia na nowy sprzęt, to lepiej poczekać.

 

Nawiązując jeszcze do wcześniejszych postów, rozwijając trochę offtop: też raz kupiłem używaną konsolę, tak jak u jednego z przedmówców było to PS3. Oszczędność to raz, a dwa, że wówczas w sklepach dominował już Super Slim, którego nie chciałem. Robiłem research, trafiłem na sprzedawcę, który miał sprzęt na wydłużonej gwarancji, ogólnie wszystko wyglądało w miarę spoko, ale, nie wnikając w szczegóły, gdy konsola dotarła to zacząłem żałować tej decyzji. Ostatecznie wszystko było z nią ok i służy już 10 lat, ale postanowiłem wtedy, że nigdy więcej używanej konsoli no chyba, że od kogoś znajomego, któremu naprawdę ufam, ale w sumie i tak na obecnym etapie życia nie widzę takiej potrzeby, bo oszczędność nie jest tak duża, żeby rekompensowała potencjalne minusy. No i przyjemność z odpakowywania świeżutkiego sprzętu to inny poziom radochy.

 

Mowa oczywiście o konsolach, które nadal są w sensownej cenie dostępne jako nówki.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • This 1
Odnośnik do komentarza
On 12/23/2023 at 6:04 PM, iluck85 said:

Podziwiam ludzi z takimi rozkminami. Czekać, teraz, a jak będzie pro? 

 

Chcesz, masz ochotę, kupuj. Wyjdzie PRO, będziesz widział sens podmiany, chęci będą czy kaprys, to się podmieni konsole. 

Rozkmina nad konsola za 2.5k, a tu poziom kupna działki i budowy domu. To można rozkminiać albo auto....

Co do strony wcześniej- aktualne konsole nie dały kompletnie żadnego poczucia nowej generacji. Samym sprzętem jak i grami. Nic mnie z butów nie wyrzuciło jeszcze. Masa niedorobionych gier, jeszcze więcej remasterów. 

Co do stawiania konsoli- Sony przewidziało opcję postawienia w pionie i poziomie. Problem mają konsole które zostały rozkręcone i powstała luka gdzie ciekły metal MOŻE się wydostać. 

Kolejni niewolnicy sprzętu- stawiaj tak, bo inaczej awaria. Sprzęt jest dla nas, a nie my dla niego. Podobna jazda z tym "jak ładować telefon" Dbajmy, ale nie dajmy się zwariować. 

Dokładnie, tym bardziej że nigdzie oficjalnie pro nie zostało ogłoszone przez Sony. Nie wiem czy pro coś tu da, devi dalej będą robić gry źle zoptymalizowane i pro tu nie wiele pomoże, do tego trzeba będzie pewnie przerzucić dużo energii na patche, jak bylo z ps4 pro. To że insiderzy 'przewidzieli' slima to jakieś wielkie osiągnięcie nie jest, slimy są od praktycznie początku playstation. Do tego ludzie oczekują po pro wydajności typu 4k 60 fps, czyli poziom ps6, tu bym się nie czarował jak to ma bazować na starym zen2

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...