Skocz do zawartości

PS5 premiera, preorder i ogólna szajba :]


nero2082

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, iluck85 napisał:

Kiedyś jak wychodziła nowa rewizja/slim, to cena spadała.

Cena spadała bo albo konkurencja prowadziła agresywną politykę cenową albo było coś wycinane żeby obniżyć koszty produkcji (jak w przypadku PS3 Slim). Ten wyciek na temat nowego Series X raczej nie zapowiada obniżek.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

31 minut temu, łom napisał:

Cena spadała bo albo konkurencja prowadziła agresywną politykę cenową albo było coś wycinane żeby obniżyć koszty produkcji (jak w przypadku PS3 Slim). Ten wyciek na temat nowego Series X raczej nie zapowiada obniżek.


Było to zawsze tłumaczone tym ze technologia poszła do przodu, koszty się obniżyły.

Teraz narracja jest ze pandemia i wszystko do góry. Ale niestety jakość leci na łeb i szyje. 
 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Ukukuki napisał:

Dlaczego napęd w Europie kosztuje 100 euro a w USA 50 dolców? 

 

  • U.S.
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc drive – 499.99 USD
    • PS5 Digital Edition – 449.99 USD
  • Europe
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc drive – 549.99 EUR
    • PS5 Digital Edition – 449.99 EUR
  • U.K.
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc drive – 479.99 GBP
    • PS5 Digital Edition – 389.99 GBP
  • Japan
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc drive – 66,980 JPY (includes tax)
    • PS5 Digital Edition – 59,980 JPY (includes tax)

 

 

Podatek w każdym stanie jest inny. Zawszę podają takie ceny bez vatu, ale tam i z ich wyższym podatkiem finalnie wychodzi taniej niz w polsce.

 

A aktualnie najtaniej jest w Japonii kupować sprzęt z powodu niskiego podatku.

Odnośnik do komentarza

Mogli chociaż wypuścić inne kolory jeśli nie chciało im się poświęcić więcej czasu na zmiany w designie. Słabo to wygląda, z jakością pewnie będzie gorzej niż pierwowóz. Cena wyższa niż cena PS5 w 2020 roku, brak podstawki, śmieszny podnóżek. No nie wiem co to za pomysł :sonkassie:

Odnośnik do komentarza

Niech ktoś mnie oswieci. To jest jeden model Slim sprzedawany bez napędu plyt. Ale jak ja chcę to moge sobie ten naped dokupić.

Czy to sa dwie wersje, jedna bez napędu a druga z napędem?

 

Bo wg mnie powinni sprzedawać tego Slima bez napedu i jesli ktos chce to niech dokupi. A widze dwie wersje. 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, darkos said:

Niech ktoś mnie oswieci. To jest jeden model Slim sprzedawany bez napędu plyt. Ale jak ja chcę to moge sobie ten naped dokupić.

Czy to sa dwie wersje, jedna bez napędu a druga z napędem?

 

Bo wg mnie powinni sprzedawać tego Slima bez napedu i jesli ktos chce to niech dokupi. A widze dwie wersje. 

Mają nadal być dwie wersje. Jedna z napędem, druga bez.  Z tym, że będą to te same konsole tyle że jedna ma ten napęd w zestawie, a druga nie i trzeba dokupić.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Ukukuki napisał:

@Elitesse USA jest w top 12 jeśli chodzi i średnią szybkość łącza na świecie.

 

Chodziło mi bardziej o dostępność. Wydaje mi się, że gdzieś czytałem że jest tam z tym większy problem niż w biedniejszej europie. Ale może coś pomieszałem, bo jak teraz czytam to nie wygląda to tak źle.

 

Cytat

Zatwierdzone w zeszłym miesiącu przez Federalną Komisję Łączności nowe mapy pokazują, że 7% gospodarstw domowych i firm w USA, reprezentujących 8,5 miliona lokalizacji i dziesiątki milionów Amerykanów, nie ma dostępu do szerokopasmowego internetu, który jest definiowany jako prędkość pobierania co najmniej 25 Mb/s. 

 

Nowe mapy dostarczają informacji o łączności internetowej na bardziej szczegółowym poziomie, podczas gdy wcześniejsze oceniały łączność tylko na poziomie bloków spisowych. Starsze mapy uważały również blok spisowy za obsłużony, jeśli choć jedno gospodarstwo domowe w tym bloku miało dostęp do szerokopasmowego internetu, nawet jeśli wielu sąsiadów nie miało takiego dostępu - co skutkowało tym, że wielu Amerykanów zgłaszało brak szybkiego internetu, mimo że oficjalne mapy twierdziły inaczej.

https://mycompanypolska.pl/artykul/internet-dla-wszystkich-usa-wyda-na-infrastrukture-425-mld-dolarow/12327

 

 

Odnośnik do komentarza

Wygląd jak wygląd, jak dla mnie oryginalne PS5 wyglądało fajnie w wersji bez napędu i gorzej z napędem, tutaj jest to do kwadratu. 
 

Ciekawe będą porównania wymiarów na żywo.

 

Imo spoko ten zmniejszony model, poprzedni był po prostu za duży jak na ile miejsca mam na stoliku, nowy może kupię.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PiotrekP napisał:

Slimka z napędem faktycznie tragicznie wygląda. Na leżąco jeszcze jako tako, ale stojąca... No nie podoba mi się. 

Ja bym powiedział odwrotnie. Poziomo, jeszcze z tą śmieszną podpórką, wygląda komicznie. Pionowo nawet ok. Ten "przedziałek" z boku obudowy jednak dodaje sprzętowi trochę uroku.

 

Ale jako całokształt nieszczególnie mi się podoba. Pojęcie "slim" wzięte zbyt dosłownie, bo sprzęt wygląda na spłaszczony. Myślę, że mogli jednak pójść w nieco inny design, jak przy poprzednich konsolach, bo ten od początku wzbudzał we mnie mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
18 hours ago, LukeSpidey said:

Ja odpuszczam. Mam idealne miejsce na swoją OG PS5 i nie ma sensu przepłacać. Zobaczymy z czym $ONY wyskoczy za rok w kwestii PS5 Pro. 

Nie wiadomo czy to wyjdzie, zresztą miało by to sens gdyby oferowało 60 fps w każdej grze i 4k, czyli bardziej poziom ps6

w innym wypadku po co ma to wyjść ?, cena pewnie będzie z 700 USD

Odnośnik do komentarza
19 hours ago, LukeSpidey said:

Ja odpuszczam. Mam idealne miejsce na swoją OG PS5 i nie ma sensu przepłacać. Zobaczymy z czym $ONY wyskoczy za rok w kwestii PS5 Pro. 

Chyba mało kto planuje zmienić posiadane już PS5 na slim, nie widzę sensu. No może jeśli komuś uda się sprzedać drogo, kupić tanio i mieć gwarancję od zera, albo w rzadkim przypadku częstego przenoszenia konsoli, gdzie mniejsze wymiary mogą ułatwić trochę transport.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...