Skocz do zawartości

Awaryjność Xbox Series S/X


Amer

Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, eX4cT_PL said:

Ja ostatnio wkładałem płytkę z X360 z GTA IV i śmigała.

Mam w domu tez Xboxa One S, miałem Xboxa One X i Xboxa One Fata,  Xboxa One S raz jeszcze i X360, nigdy z żadnym nie było problemów.

Też mi działały na początku, testowałem Deus Ex, Wieśka 2 i Splinter Cell Chaos Theory z X1. Wczoraj jak nie czytał nowego Bloodstained zapaliła się lampka i zacząłem testować napęd no i nie czyta już żadnej płyty z tamtych konsol, z Xbox One działają 2 na 3 gry jakie mam w pudełku. Nie ma żadnego błędu, po prostu napęd olewa płyty po kilku sekundach i milknie. 

Odnośnik do komentarza

Alan Wake (x360)

 

Bloodstained (XBOne)

 

Cyberpunk - o dziwo działa, RE3 też działa

 

Mam tylko 3 gry z Xbox One - 2 na 3 działają. Z X360 i Xbox1 testowałem łącznie ponad 10 gier i konsola żadnej nie widzi - to samo zachowanie co przy Alan Wake.

 

Jak widać z płyt grałem sporadycznie, po kupnie konsoli testowałem wsteczną i normalnie działały Deus Ex, Wiesiek 2, albo tytuły z pierwszego Xboxa, które teraz nie działają.

Gdyby Bloodstained działało a gry ze starszych konsol na DVD nie to może bym pomyślał, że to problem ze softem. Robiłem troubleshooting, wyłączałem konsolę z prądu na jakiś czas, czyściłem pamięć, wczoraj zrobiłem też factory reset konsoli (znów czeka mnie ściąganie przez kilka dni tych wszystkich gierek :() i niestety zero efektów.

 

 

Edytowane przez Czoperrr
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Nie pokazałeś na żadnym filmiku prawej strony ekranu, a to tam powinna pojawić się ikonka płyty (przy grach z 360/OGX nie ma artworka z grą, tylko kafelek z ikoną dysku), ale zakładam, że nic tam nie ma. No to zostaje chyba tylko wysyłka na gwarancję, i błagam - nie każ nam powtarzać się, skontaktuj się z MS, a nie sklepem :kaz:

Odnośnik do komentarza

Na Cyberpunk pokazałem - pojawia się instalacja. Przy pozostałych nic się nie dzieje. Co może być tego powodem skoro jakieś płyty czyta, a całej reszty nie? Gdyby nie czytał tylko DVD to jakaś byłaby wskazówka, ale Bloodstained jest na Bluray i też nie działa.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

Obstawiam wadę napędu, ciężko tak naprawdę zdiagnozować usterkę na własną rękę, bez rozbierania konsoli i bez wiedzy na ten temat. Moja rada taka, słuchaj pan forumiaka i uderzaj na MS supporciaka. Wyślesz, naprawią, odeślą i po krzyku.

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, eX4cT_PL said:

A ja zadam głupie pytanie, próbowałeś konsole wyłączyć z menu zasilania? W sensie tak na dobre? I odpalić ponownie?

 

Tak jak pisałem w poście wyżej, próbowałem wyłączenia z menu konsoli, próbowałem wyłączenia przez trzymanie przycisku zasilania 10 sekund a później odpiąłem z prądu na pół godziny, próbowałem factory reset.

No już zgłaszam to do serwisu ale niesmak pozostaje i to duży bo raz konsolę wysyłałem do serwisu i dostałem w złym stanie kosmetycznym i boję się powtórki.

Odnośnik do komentarza

naprawią wymieniając napęd. Taka usterka jest łatwa w naprawie. Widać czytnik nie radzi sobie przede wszystkim z dvd. Miałem podobną sytuacje kiedyś z ps3. Miałem pierwszy model z wsteczną kompatybilnością i czytał niektóre płyty tylko z ps2... Oddałem na serwis i sony odesłało działającą. A napęd wymieniony działa do teraz i służy ps3 jako odtwarzacz muzyki i płyt z filmami u rodziców

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Czoperrr napisał:

Tak jak pisałem w poście wyżej, próbowałem wyłączenia z menu konsoli, próbowałem wyłączenia przez trzymanie przycisku zasilania 10 sekund a później odpiąłem z prądu na pół godziny, próbowałem factory reset.

No już zgłaszam to do serwisu ale niesmak pozostaje i to duży bo raz konsolę wysyłałem do serwisu i dostałem w złym stanie kosmetycznym i boję się powtórki.


Zrob zdjęcia konsoli przed włożeniem do pudełka.

Odnośnik do komentarza

Ja to ostatnio grałem przez 2 godz. i zapomniałem, że przykryłem xsx od góry gazetką. xd

Gorąca była i się wygięła od temperatury ale konsola nawet się nie zadławiła. Bydlę dobrze musi tam w środku odprowadzać ciepło przez ten radiator. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...