Skocz do zawartości

Awaryjność Xbox Series S/X


Amer

Rekomendowane odpowiedzi

To wygląda jak problem z ekranem/tv. Tak jakby przy częstotliwości 120hz miał jakieś sprzężenie przy odświeżaniu matrycy w tym trybie. 

 

W samej konsoli masz wiecej ustawień przy tym trybie - tam też poszukaj tych rozwiązania:

 

automatyczne wykrywanie (zalecane) na HDMI : (Xbox> Ustawienia> Wyświetlacz i dźwięk> Wierność wideo i overscan> Wyświetlacz> Połączenie> HDMI

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, LiŚciu napisał:

To wygląda jak problem z ekranem/tv. Tak jakby przy częstotliwości 120hz miał jakieś sprzężenie przy odświeżaniu matrycy w tym trybie. 

 

W samej konsoli masz wiecej ustawień przy tym trybie - tam też poszukaj tych rozwiązania:

 

automatyczne wykrywanie (zalecane) na HDMI : (Xbox> Ustawienia> Wyświetlacz i dźwięk> Wierność wideo i overscan> Wyświetlacz> Połączenie> HDMI

Ale co mu to niby da bo max tam można w tym trybie uzyskać 1440p? Na dodatek nawet hdr w tym trybie nie uzyska. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, LiŚciu napisał:

Sprawdzi jak się zachowuje w tym trybie jego TV. Nie każe mu w nim grać tylko zidentyfikować problem. 

No ale normalnie w auto detect też 1440p sobie może ustawić jeśli jego tv to obsługuje, tak samo jak 1080p i 120hz.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś znalazłem to co poniższe. Bo miałem problem z tym że xsx nie wykrywał 120hz w 4k. Tam było info o przestawianiu trybów. Skoro o tego usera Wooyka jest coś nie tak przy włączaniu trybu 120hz to mu dałem info żeby tam popróbował bo może zlokalizuje błąd. Chciałem tylko pomóc. Jak masz lepszy pomysł to dajesz :)

 

Poniżej info. 

Aktualizacja 11.06.2018: Uwaga dla posiadaczy Xbox One X i Xbox One S: 120 Hz z Xboksa nie będzie działać z tym telewizorem (i wszystkimi testowanymi przez nas Sony z 2018/2017), ponieważ telewizor wymaga wymuszonej rozdzielczości do wyświetlenia 120 Hz.

Aktualizacja 12.06.2018: Okazuje się, że 1080p przy 120 Hz jest możliwe, gdy typ połączenia konsoli Xbox zostanie zmieniony z automatycznego wykrywania (zalecane) na HDMI : (Xbox> Ustawienia> Wyświetlacz i dźwięk> Wierność wideo i overscan> Wyświetlacz> Połączenie> HDMI). Niestety w tym trybie 4k, HDR, 50 Hz i 24 Hz nie są możliwe, więc ten tryb jest zalecany tylko wtedy, gdy wyższa częstotliwość odświeżania 120 Hz jest dla Ciebie ważniejsza niż te inne funkcje.

Aktualizacja 18.06.2018: Korekta, 24 Hz i 50 Hz są w rzeczywistości możliwe przy typie połączenia Xbox ustawionym na HDMI .

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, LiŚciu napisał:

Kiedyś znalazłem to co poniższe. Bo miałem problem z tym że xsx nie wykrywał 120hz w 4k. Tam było info o przestawianiu trybów. Skoro o tego usera Wooyka jest coś nie tak przy włączaniu trybu 120hz to mu dałem info żeby tam popróbował bo może zlokalizuje błąd. Chciałem tylko pomóc. Jak masz lepszy pomysł to dajesz :)

 

Poniżej info. 

Aktualizacja 11.06.2018: Uwaga dla posiadaczy Xbox One X i Xbox One S: 120 Hz z Xboksa nie będzie działać z tym telewizorem (i wszystkimi testowanymi przez nas Sony z 2018/2017), ponieważ telewizor wymaga wymuszonej rozdzielczości do wyświetlenia 120 Hz.

Aktualizacja 12.06.2018: Okazuje się, że 1080p przy 120 Hz jest możliwe, gdy typ połączenia konsoli Xbox zostanie zmieniony z automatycznego wykrywania (zalecane) na HDMI : (Xbox> Ustawienia> Wyświetlacz i dźwięk> Wierność wideo i overscan> Wyświetlacz> Połączenie> HDMI). Niestety w tym trybie 4k, HDR, 50 Hz i 24 Hz nie są możliwe, więc ten tryb jest zalecany tylko wtedy, gdy wyższa częstotliwość odświeżania 120 Hz jest dla Ciebie ważniejsza niż te inne funkcje.

Aktualizacja 18.06.2018: Korekta, 24 Hz i 50 Hz są w rzeczywistości możliwe przy typie połączenia Xbox ustawionym na HDMI .

Ale on nie ma problemu z wykryciem tylko jakieś artefakty tam ma na ekranie, zmiana portów, kabla ewentualnie sprawdzenie na innym tv żeby wykluczyć walniętą konsolę, może reset tv (jeśli android to bym polecał bo lubi świrować). Jak nic z tego to może w TV coś pierdykło. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MacioNY napisał:

Witam kupiłem nowego xboxa series x a od 2 mięsiecy mam ps5. Zauważyłem że Xbox jest cichszy ale grzeje się jak cholera ps5 jest tylko lekko ciepłe przy demon's souls a Xbox grzeje się bardzo przy grach ze strej generacji czy to normalne 

 

 

Co znaczy grzeje? Dotykasz wylotu ciepłego powietrza a masz tam ciepło? To normalne. Nie normalne jest jak sprzęt się nie grzeje bo to może oznaczać że źle odprowadza ciepło. Musisz podać więcej szczegółów. Gdzie dokładnie ci się grzeje i jak to sprawdzasz. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, orion50 napisał:

Musze zareklamować pada. Sam w sobie jest bardzo dobry, ale trafiła mi się wadliwa sztuka. Do problemów z Y doszedl problem z prawym spustem, który się zacina i nie odbija za każdym razem.

Ja ostatnio naprawiałem sobie lewy bumper z poradnika z yt. :D

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, orion50 napisał:

Musze zareklamować pada. Sam w sobie jest bardzo dobry, ale trafiła mi się wadliwa sztuka. Do problemów z Y doszedl problem z prawym spustem, który się zacina i nie odbija za każdym razem.

Wymieniałem już dwa razy w ciągu miesiąca. Zgłaszasz chęć wymiany pada na stronie supportu  MS (olej reklamację w sklepie) - przez czat z botem albo telefon do człowieka. Podajesz tylko rodzaj awarii, z miejsca wymieniają na nowy.

 

Dostajesz list przewozowy do wydrukowania i naklejenia na paczkę, nadajesz w UPS. Paczka idzie do oddziału w DE około 4 dni. Paczka z nowym padem od momentu wysłania powinna dojść do Ciebie w 48h. 

 

W pierwszym padzie miałem blokujący się B, w nowym (wymienionym) tak samo jak Ty RT. Czasem wycieka klej spod gumki odbojowej i spust się do niej klei. Pad faktycznie super wygodny i zewnętrznie wykonany dobrze, ale bebechy raczej mizerne. Poradniki z naprawą blokujących się ABXY są od czasów xone :reggie:

 

Oby obecny, trzeci już, nie wysypał mi się po miesiącu xD

 

EDIT: Trzecia sztuka przyszła mi wczoraj, dopiero teraz na szybko potestowałem. Na pewno któryś silniczek wibracji jest głośniejszy niż w poprzednim i przy mocnej wibracji terkocze (wyraźnie czuć przy kręceniu bączków we Wreckfest, w Forzie raczej tego nie czuć), tego w poprzednich 2 egzemplarzach nie było. I albo dawno i grałem, bo co chwilę wysyłam pady do wymiany, albo moment załączenia wibracji jest mniej subtelny niż w poprzednich egzemplarzach. Tak bardziej zerojedynkowo się odpala. Nie wiem, przy okazji pożyczę pada od mojego kumpla i porównam. Gdybym miał dwa, to pewnie wymieniłbym drugi raz. Tam w kontroli jakości padów siedzą chyba jakieś małpy :dafuq:

Edytowane przez ProstyHeker
  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...