Skocz do zawartości

Awaryjność PS5


triboy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Ooo. A może to ma jakiś związek z cewkami. W sumie zawsze na filmach występuje wersja z napędem. Aczkolwiek raczej reszta podzespołów jest identyczna. Z tego co widziałem, problemem są cewki i kondensatory od zasilania. W zasadzie tak jak w kompie, wystarczy je zalać i problem znika lub jest minimalny.

 

W wersji digital może być zasilacz o mniejszej mocy. 

 

A z kolegi, który radzi myć ręce przed graniem i chować pada przed kurzem się nie śmiejcie. Chłop ma racje i ja też bym nie mógł grać na oblepionym syfie jak jakiś flejtuch. 

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że jak ktoś właśnie skończył jeść kurczaka, ma upierdolone tłuszczem paluchy i łapie za pada, to raczej nie ma co liczyć na długowieczność sprzętu. 

 

No, ale żeby chować pada do woreczka? To trochę jak w tych amerykańskich filmach, co mieli kanapy owinięte folią, żeby się nie zniszczyła...

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Ja się zastanawiam czy niektórzy tu trollują czy też naprawdę ich konsola nie piszczy. Bo przecież nie ma tu staruszków nie słyszących już określonych częstotliwości.

A skoro ktoś pisze, że słyszy jak startuje wentylator, to musi słyszeć odpalające się chwilę później cewki. No nie ma innej możliwości.

Tyle, że miałem 2 sztuki i piszącą,@creatinfreak ma swoją i piszczy, na forach tematy o cewkach mają setki stron, na YT jest w pip filmików. Więc albo jest tu kilku wybrańców, albo kilku trolli...

Ja właśnie chciałbym wybrać się do kogoś, kto ma ten problem żeby usłyszeć to na własne uszy. Nie wiem jak głośno powinna chodzić "dobra" konsola PS5 dlatego nie mam porównania. Ja w swojej nie mam się do czego przyczepić, faktycznie chodzi głośniej jak gra się odpali, ale ta różnica jest dla mnie minimalna i pewnie gdybym turaj nie zaglądał to raczej nie zwróciłbym na to uwagi  :)

Edytowane przez niunias101
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Ty tak serio z tym czyszczeniem i myciem rąk? O fuck... Nie chciałoby mi się.

Mi też się nie chciało przy poprzednich padach i potem miałem tak, że przyciski zaczęły mi nawalać. Nie z walenia w nie, ale właśnie z tego, że łapałem za pada kiedy mnie naszło na granie i ręce różne są. Bo dotykasz wielu rzeczy. I potem są takie skutki, że albo przyciski nie reagują albo coś innego się zaczyna z padem dziać. Pad dual sense jest tak zajebisty, że postanowiłem dbać o niego. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Przemo napisał:

Mi też się nie chciało przy poprzednich padach i potem miałem tak, że przyciski zaczęły mi nawalać. Nie z walenia w nie, ale właśnie z tego, że łapałem za pada kiedy mnie naszło na granie i ręce różne są. Bo dotykasz wielu rzeczy. I potem są takie skutki, że albo przyciski nie reagują albo coś innego się zaczyna z padem dziać. Pad dual sense jest tak zajebisty, że postanowiłem dbać o niego. 

Ale, że łapy maczałeś w smarze czy co tam robiłeś bo rozumiem żeby to miało wpływ na pada to ten brud musiałby dostać się do środka? 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:
7 godzin temu, areka napisał:
Ok, w weekend ogarnę. 

Ale musisz nagrać całość od menu do gry. Wchodząc do gry startuje wentylator, a cewki dopiero później. Bez różnicy jaka gra. Nie wiem skąd to gadanie o Deamon's oraz spiderman. Ogólnie po prostu gra ma 60 fps to skwierczą głośniej, a jak ma 30 to ciszej.

 

6 godzin temu, Aegir79 napisał:

Deamon's słychać zmianę natężenia brzęczenia nawet podczas zmiany filtrów graficznych.

 

 

6 godzin temu, Aegir79 napisał:

I podczas nagrywania obracaj kamerą w grze bo to też bardziej uwydatni różne natężenia tego dźwięku.

 

 

6 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Ma znaczenie głównie klatkarz. Reszta gier jakie włączyłem mają tak samo. Jedyna różnica w liczbie klatek.


O w mordeczkę.
To ja dorzucę wilgotność powietrza. Jak jest sucho to brzęczy bardziej ! :>

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, triboy napisał:

Wiadomo, że jak ktoś właśnie skończył jeść kurczaka, ma upierdolone tłuszczem paluchy i łapie za pada, to raczej nie ma co liczyć na długowieczność sprzętu. 

 

No, ale żeby chować pada do woreczka? To trochę jak w tych amerykańskich filmach, co mieli kanapy owinięte folią, żeby się nie zniszczyła...


 

A co US, jak u nas w latach 90 sporo osób miało pilota zafoliowanego:notbad:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, lpcl napisał:

Ale, że łapy maczałeś w smarze czy co tam robiłeś bo rozumiem żeby to miało wpływ na pada to ten brud musiałby dostać się do środka? 

Nie musisz trzymać w smarze. Wystarczy ze coś jadłeś rękami godzinę  wcześniej i nawet jak wydaje Ci się ze nie masz tłustych rąk to tylko Ci się wydaje. Po kilku miesiącach to jednak siw zbiera.Cena tego pada jest dość wysoka, wole jednak umyć te ręce,  niż potem po pol roku lecieć po drugiego.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Przemo napisał:

Nie musisz trzymać w smarze. Wystarczy ze coś jadłeś rękami godzinę  wcześniej i nawet jak wydaje Ci się ze nie masz tłustych rąk to tylko Ci się wydaje. Po kilku miesiącach to jednak siw zbiera.Cena tego pada jest dość wysoka, wole jednak umyć te ręce,  niż potem po pol roku lecieć po drugiego.

Akurat w padach elite te gumy mocno zbierają naskórek. Potem ciężko to doczyścić. 

Odnośnik do komentarza

liczba klatek nie jest wyznacznikiem, bo tutaj chodzi o to, jak dana gra obciąża sprzęt. słabo wyglądająca gra w 120 klatkach może obciążać mniej niż graficzny sztos w 30 fps, tak samo lepiej zoptymalizowana gra o podobnej grafice może mieć jakiś zapas

 

 

Odnośnik do komentarza

Ok, moja konsola jest w Neonecie w ramach rękojmi. Zobaczymy, co dalej.

 

Tak tylko z innej beczki - potwierdzę coś. Otóż faktycznie Neonet wysyła karton z konsolą owinięty jedynie czarną folią :facepalm: Żadnej folii bąbelkowej czy zewnętrznego kartonu. Gry z zestawu dostałem z kolei w takiej kurierskiej kopercie... również bez żadnego zabezpieczenia czy folii bąbelkowej. Pewnie gdzieś komuś upadła po drodze i mam przez to niewielkie, ale jednak pęknięcia w pudełkach od gier :facepalm: :facepalm: :facepalm: Grunt że płyty całe.

Odnośnik do komentarza
Ale wiesz, że to działa w dwie strony? Nikt nie neguje, że są "głośne" egzemplarze, bo są tak samo "bezgłośne".
Myślisz, że można mieć takiego pecha i w 3 sztukach mieć ciulowe cewki? Cóż, dziś wieczorem powinienem mieć kolejną sztukę więc zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, PiPoLiNiO napisał:
Godzinę temu, Square napisał:
Ale wiesz, że to działa w dwie strony? Nikt nie neguje, że są "głośne" egzemplarze, bo są tak samo "bezgłośne".

Myślisz, że można mieć takiego pecha i w 3 sztukach mieć ciulowe cewki? Cóż, dziś wieczorem powinienem mieć kolejną sztukę więc zobaczymy.


Juz nie mogę się doczekać:)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Na dniach mam nadzieję dostanę 3 sztukę, także zobaczymy. Jak w 3 będzie to samo, to nikt mi nie wmówi, że ma bezgłośną. Nie ma opcji.

A może po prostu ta częstotliwość Tobie przeszkadza. Niektórzy ludzie są wyczuleni na pewne dzwięki. Ja słyszę tylko jak przystawię głowę do konsoli. A tak to konsola jest cicha. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...