Skocz do zawartości

PSVR 2 - komentarze i inne rozmowy


qraq_pk

Rekomendowane odpowiedzi

W tej recenzji mnie zdziwiło żałosne gierkowe wsparcie sony. Jak już nie mają sił żeby zrobić więcej nowych gier na premiere to mogli chociaż zapewnić więcej aktualizacji gier z pierwszego ps vra. No nie dziwie się że kogucik ma obawy że skończy to jak vita, ps move i reszta sprzętów sony

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Nawet taki celowniczek jak until dawn rush of blood był spoko albo blood and thruth gdzie serio bylo to super na krótkie serie. Ale też rozumiem że nie tego gracze oczekują. Ja bym wolał vrowe wersje np time crisis czy hottd overkill i już byłoby miło. Jakoś tak nie ciągnie mnie do grania w kobyły jak skyrim. 

Odnośnik do komentarza

Pokorzystałem kilka h z VR2 i jestem chyba bardziej niż zadowolony. Już z pierwszych gogli byłem zadowolony i dobrze się bawiłem w gierkach zarówno tych dłuższych jak i kilku popierdółkach. Pewnie bym w pierwszym VR spędził wiele więcej czasu bo ochota na granko była bardzo często ale przez to kablowisko kompletnie mi się odechciewalo. Wyciąganie, podłączanie, przełączanie kabli przy tej stacji, montowanie kamerki itd. Dlatego tak bardzo się zajarałem dwójka bo teraz wystarczy jeden kabel i lecimy z koksem. 

 

Taki RE8 to jest obłęd i mokry sen VRowca. Tak jak sama gierka średnio mi podeszła w wersji "płaskiej" rok temu, tak teraz to mi rozwala umysł jak się w to gra. Horizon niezły jako prezentacja sprzętu ale mam tylko demo i fulla ogram kiedys tam. Liczę troche na kolejne patche gier z jedynki jak np. Skyrim który pewnie graficznie by sporo zyskał. 

 

Ponieważ pierwszy VR był dla mnie bardzo spoko (poza kablowiskiem) to VR2 który eliminuje ten problem jest dla mnie idealny. Gram, bawię się dobrze i nie żałuje kaski. Jeśli faktycznie będzie tak że umrze wsparcie za rok czy dwa to pewnie za 1,5 k spokojnie sprzedam i nie zaboli. 1,5 k to minimalny wydatek za weekend w górach z rodziną a się płaci więc rozkminka ekonomiczna czy warto było kupić nie ma kompletnie znaczenia.

  • Plusik 3
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Pupcio napisał:

W tej recenzji mnie zdziwiło żałosne gierkowe wsparcie sony. Jak już nie mają sił żeby zrobić więcej nowych gier na premiere to mogli chociaż zapewnić więcej aktualizacji gier z pierwszego ps vra. No nie dziwie się że kogucik ma obawy że skończy to jak vita, ps move i reszta sprzętów sony

 

PlayStation po restrukturyzacji z wizją Ryana nie ma miejsca na takie projekty. Kto ma zapewnić te wsparcie w Sony jak każdy dev wewnętrzny robi w setki osób przez dlugie lata projekty za grube miliony, bo Sony ma się kojarzyć z oczoyebnymi aaa. To pochłania tyle hajsu i czasu, że po prostu nie ma miejsca na projekty na VR, drugą sprawą jest fakt, że za panowania Ryana nie wierzę, że wyłoży dużo kasy na stół na pełnoprawne AAA dedykowane tylko ich goglom, ryzyko nie spięcia exela będzie zbyt wielkie.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Daffy napisał:

Nikt z wielkiej trójki nie ma środków i mocy by zapewnić dobre wsparcie dwóm systemom na raz.


Tutaj Sony zrobi to co robi od czasu gdy developing zaczął zajmować długie, długie lata - będzie zlecać to 3rd party.

 

Z tym, że AAA na VR tez nie robi się w rok, więc IMO będą jechać na portach z innych platform. 

Odnośnik do komentarza

Sony niech nie marnuje swoich zasobów na vr. Niech zrobią jednego sztosy na rok czy dwa lata bo i tak będą bombardowani gierkami od third party. Nawiązanie współpracy ze studiami zewnętrznymi to też świetne rozwiązanie. Jak ktoś chce wejść w vr to i tak będzie brał pod uwagę psvr2 i ps5 bo jak na tą technologie to i tak niski próg wejścia.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Przestańcie płakać jak małe dziewczynki Sony to Sony tamto. Jak wam się nie podoba Microsoft was przyjmie. Ja się świetnie bawię,  vr2 dał mi nowy oodech to samo miałem z vr1 . A jest w co grać i trochę tego jest nie same krapy. Naj więcej mają do mówienia Ci co na głowie nie mieli. A tu chodzi o fan. Ja uważam że warto położyć te 3 kafle.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ale ja nawet słowem nie pisze że vr to słaba technologia, to świetny bajer (Vita też była świetna swego czasu przecież). Mi chodzi tylko wyłącznie o gry, by to się sprzedawało muszą być gry. Sony nie ma zasobów by zapewnić regularne wsparcie w duże ekskluzywne produkcje bo devi są zajęci robieniem molochów AAA na PS5. Third devi też będą mieć dylematy by na poważnie tym się interesować by developing może im się nie zwrócić. Patche do gierek pod vr są spoko ale jeśli tylko na tym będzie się wspieranie opierało to znowu będzie to tylko bajer na krótko, a nie powazne urządzenie do gierek

 

Odnośnik do komentarza

No bo się nie sprzeda, już VR1 od sony był prawie o połowę tańszy i sprzedaż była OK, ale to wiadomo, to było coś nowego, ludzie byli ciekawi. Sam kupiłem VR1 na premierę, tak samo Vitę. Ale z doświadczenia już wiem że Sony swoje "nie flagowe" dzieci olewa, a w przypadku PS5 to po dwóch latach widać ze nawet i je olewa. 

 

Póki co wstrzymuję się z zakupem nowych gogli ze względu na stracone zaufanie do Sony.

Odnośnik do komentarza

Możesz się mylić, jeśli nawet ilość była porównywalna to nie było tych gier również na ps3.

Ale nie chcę hejtować sony, mówię tylko że oni pięknie potrafią ubić/olać swoje konsole przenośne czy gogle. Vitę olali dwa lata po premierze, a wszystkie IMO najlepsze gry na PSVR1 nie wyszły od nich, chyba że Astro Bot liczymy jako grę sony to sorry, a tak to gry third party.

 

Dziś kupujesz series s za 1300zł, i mało co tracisz z obecnej generacji konsol, tak uważam. Póki co...

Edytowane przez .:marioo:.
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że to takie błędne koło: brak mocnego startu->mniej osób kupuje-> Sony mniej wspiera -> nikt nie kupuje -> Sony ubija sprzęt.

 

Czyli kluczowe jest pierwsze 6-12 miechów.

 

Natomiast taka loża szyderców jaka się tu zlatuje na pewno nie pomaga. To tak jakby rowerzyści wbijali na forum motocyklistów i tam bredzili o cenie, niewygodzie i ogólnym bezsensie z jazdy na moto skoro są rowery. 2 różne sprawy, 2 różne grupy odbiorców, więc mądrale mogłyby sobie darować i wrócić do swojej bańki.

 

Btw. na reddicie z tego co czytam społeczność jest (póki co) bardzo zadowolona z VR2 i gier startowych.

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie zakup trafiony w 100 % . Gram od premiery i jestem zachwycony tym sprzętem. Miałem przed zakupem pewne wahania, ale po odpaleniu zostały automatycznie rozwiane :D  Gier jak na początek dla mnie jest w zupełności wystarczająco. Gram w Horizon , dodatkowo mam do przejścia Residenta (  ta gra na VR jest po prostu genialna ) . Jest też Pavlov, który można grać onnline, jest Gran Turismo. Nie jestem osobą która ma czas spędzać codziennie przy konsoli wiele  godzin, więc dla mnie takie 1 max 2 godzinne sesje z VR2 są po prostu idealnym rozwiązaniem i na nowo rozpalił we mnie  Fun do grania. Czekam również bardzo na 16 marca i The Dark Pictures: Switchback VR :D 

Edytowane przez lekki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...