Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kuuurła, mamy to! Ledwie dwa i pół miecha po premierze :obama:
Brightness.thumb.png.3a8a03c2d584e04c1f27777ece08e948.png

Teraz trzeba się będzie suwaczkami pobawić, bo póki co ciężko tak skalibrować na oko.
Muszę polecieć na tę pierwszą planetę i zajrzeć do kopalni, żeby tam to sobie ogarnąć, a póki co taki ładny widoczek z drugiej, odwiedzanej fabularnie miejscówki:

0b1fbad9-9364-41e8-9a9b-0f0a376fbff1-min.thumb.png.a0303399ef11dffbf817e394d6fb8a4e.png

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kiedy pokażą jakieś teaser do fabularnego DLC, już powinni zapowiedzieć, wszyscy już dawno ograli, a gra umiera. Może na TGA :reggie:?

 

Wciąż liczę, że dostaniemy coś pokroju Far Harbour, a nie jakieś popłuczyny i fetch questy. 

 

Przy grze bawiłem się dobrze, ale z perspektywy czasu, nie wiem dlaczego była tak słaba. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Starfield ma szanse zostać chyba pierwszą grą AAA w mojej karierze gracza, której nie skończe i do której nie wrócę po krótkiej przerwie XD dawałem szansę, ale no nie mogę się w to wkręcić. Co z tego, że gra ma pierdyliard mechanik i rzeczy do robienia, jak nie czuje się zachęcony ani motywowany do korzystania z nich, jak chociażby rozbudowa statków, załogi, zbieractwo, crafting itd. Ostatnio jak odkryłem te świątynie z mocami, to byłem rozjebany na łopatki - latanie od mgiełki do mgiełki przez kilka minut XD naprawdę przez 20 lat nie mogli wymyślić czegoś ciekawszego? Ta gra jest ogromna i biedna jednocześnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja nadal gram.

 

Mam wiele baz na wielu planetach wydobywajacych i przesyłających mi surowce, z których produkuję różne dodatki do swojej glownej siedziby. Modyfikacje do broni, do skafandra. Buduje kolejne statki, eksperymentuje z roznymi projektami. Odwiedzam nowe planety, skanuje ich zawartość, zamieszkujące je zwierzęta. Wchodze w interakcje ze napotkanymi statkami w kosmosie. Walcze z piratami, zwiedzam kolejne napotkane placowki bawadcze, opuszczone lokacje. Czytam zawartość komputerów. Poznaje różne ciekawe projekty i dowiaduje się dlaczego ta placówka badawcza nagle zostala opuszczona.:drakeyeah:

 

Ta gra ma jakąś fabułę, jakies misje ? :drakenope: 

Jak dla mnie to absolutne 10/10. Moze jak sie znudze eksploracją kosmosu to zabiore sie za misje i odkryje gre na nowo. Ale narazie bawie sie rewelacyjnie. 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Jak oni suwaki gammy i kontrastu robili ponad 2 miesiące, to jeśli tego DLC nie mieli gotowego przed premierą, to może tak za 2 lata wyjdzie :p

 

W ogóle ta gra ma taką strukturę, że w teorii robienie nowej zawartości powinno być dziecinnie proste. Wrzucasz nowy układ gwiezdny z generatora z jakimś ciekawszym biomem. Ręcznie robisz jakieś placówki, stacje kosmiczne, a wątki fabularne ściągasz z jednej z tysięcy książek SF.

Edytowane przez SnoD
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To już nie można się dobrze bawić przy grze max 8/10? Która miała być grą 10/10 i była reklamowana ostatnie 100 lat? 

15 minut temu, SnoD napisał:

Jak oni suwaki gammy i kontrastu robili ponad 2 miesiące, to jeśli tego DLC nie mieli gotowego przed premierą, to może tak za 2 lata wyjdzie :p

 

W ogóle ta gra ma taką strukturę, że w teorii robienie nowej zawartości powinno być dziecinnie proste. Wrzucasz nowy układ gwiezdny z generatora z jakimś ciekawszym biomem. Ręcznie robisz jakieś placówki, stacje kosmiczne, a wątki fabularne ściągasz z jednej z tysięcy książek SF.

To niech zrobią coś jeszcze ręcznie i lepiej, głównym problemem tej gry jest, że większość nie zrobili ręcznie :D. 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, balon napisał:

Nie to że się czepiam słówek, ale z tego by wynikało, że się dobrze bawisz przy dobrej/bardzo dobrej grze (8/10).

Tak, to była dla mnie dobra/bardzo dobra gra 8/10 i nie miałem dysonansu poznawczego - od początku to była taka gra - niemniej jednak to dalej duży zawód, jak u większości spowodowane dosyć nierealnymi oczekiwaniami.

 

 

10 godzin temu, SnoD napisał:

Krychu ma dysonans poznawczy. Bardzo dobrze bawił się przy grze, ale mainstream wmawia, że jest gówniana i teraz mu się styki w mózgu przepalają ;)

 

Dobrze się bawiłem. Ale słaba gra. Ale gdzie DLC.

robocop-dance.gif.7a1a0be78382fb7457195b3e2a46181b.gif

Nie rozumiem, pisałem nawet recenzję zaraz po przejściu tutaj oceniając na takie 8/10 dla fana gier Bethesdy, jakim jestem i także to był wtedy zawód, z szerszej perspektywy nie tylko dla mnie.

 

 

Dobra gra ogólnie i  czekam na DLC, słaba gra jak na oczekiwania budowane przez Bethesdę, a właściwie Microsoft od czasu przejęcia, czyli od wielu lat. 

Presja oczekiwań zbudowana została nawet nie właśnie przez Bethesdę, bo to taka "Bethesdowa" zwykła ich gra, ale przez sam Microsoft, ciężar ambicji nie został dźwignięty, stąd na Steam mamy wciąż, mimo upływających dni mixed, a nie vastly positive. 

 

Niemniej jednak jak z F04 DLC będzie ogrywane i pewnie zapewni lepsze wrażenia, niż podstawka, wiedząc z czym ma się do czynienia :drinks:.
 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, darkos napisał:

A ja nadal gram.

 

Mam wiele baz na wielu planetach wydobywajacych i przesyłających mi surowce, z których produkuję różne dodatki do swojej glownej siedziby. Modyfikacje do broni, do skafandra. Buduje kolejne statki, eksperymentuje z roznymi projektami. Odwiedzam nowe planety, skanuje ich zawartość, zamieszkujące je zwierzęta. Wchodze w interakcje ze napotkanymi statkami w kosmosie. Walcze z piratami, zwiedzam kolejne napotkane placowki bawadcze, opuszczone lokacje. Czytam zawartość komputerów. Poznaje różne ciekawe projekty i dowiaduje się dlaczego ta placówka badawcza nagle zostala opuszczona.:drakeyeah:

 

Ta gra ma jakąś fabułę, jakies misje ? :drakenope: 

Jak dla mnie to absolutne 10/10. Moze jak sie znudze eksploracją kosmosu to zabiore sie za misje i odkryje gre na nowo. Ale narazie bawie sie rewelacyjnie. 

Jeśli dobrze się bawisz nie tykając głównej misji to rób tak dalej jak najdłużej. Jakość misji głównych mocno otrzeźwia i sprowadza z kosmosu na ziemię.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem wątek dla Gwardii.

 

Było tu chyba wszystko: inwazja kosmicznych potworów,  intryga polityczna, wyprawa do zniszczonego objętego kwarantanną miasta, lekko szalonego robota który długo po wojnie wciąż przemierzał pole bitwy tropiąc ostatniego przeciwnika, zwroty akcji i decyzję moralne. 

 

Swoją drogą takie wątki poboczne jak te dla Gwardii czy Karmazynowej Floty spokojnie mogłyby stanowić podstawę DLC albo nawet, jeśli je trochę rozbudować ,osobnej gry, a tutaj wszystko jest zapakowane w jeden produkt i w związku z tym że to tylko zadania poboczne to wiele osób pewnie nawet nigdy ich zobaczy. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W ogóle sama gra w sobie jest naprawdę ogromna. Wczoraj skończyłem, ponad 50 godzin na liczniku a czuję jakbym tylko liznął jej część. Skończyłem oczywiście wątek główny, jedną frakcje całą, resztę zrobiłem po kilka misji i dużo pobocznych. Nie ruszyłem nawet budowania statków, stawiania stacji badawczych, nie bawiłem się w skanowanie. Naprawdę dużo misji pobocznych i dokończenie frakcji też zostało do zrobienia. Wczytuje ostatni zapis i muszę zająć się resztą. Spokojnie 100h na liczniku będzie coś czuję.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, KamilM napisał:

Nie ruszyłem nawet budowania statków, stawiania stacji badawczych, nie bawiłem się w skanowanie.

I tak jak znaczna większość graczy ruszysz to, po czym stwierdzisz, że to tylko nudne zapychacze i sie odbijesz :) Te elementy w ogóle nie zachęcają do dłuższego grania 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...