Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem gorzej zbalansowanej gry RPG niż Elex. W jakiegoś kretoszczura musiałem ładować z 10 razy wyrzutnią rakiet żeby padł, a to tylko początek głupot.

Ta gra była nie grywalna aż musiałem odpuścić. Za  to pamiętam pierwszego Risena, niby trochę drewno, ale duch Ghotica był obecny i gameplay dobrze przemyślany. Tylko że to było 11 lat temu. Może lepiej żeby te śmieszne studio pirania umarło, a ich developerzy poszli robić gry na komórki czy inne ścieki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.06.2021 o 21:02, Pure Bladestone napisał:

Nie widziałem gorzej zbalansowanej gry RPG niż Elex. W jakiegoś kretoszczura musiałem ładować z 10 razy wyrzutnią rakiet żeby padł, a to tylko początek głupot.

Ta gra była nie grywalna aż musiałem odpuścić. Za  to pamiętam pierwszego Risena, niby trochę drewno, ale duch Ghotica był obecny i gameplay dobrze przemyślany. Tylko że to było 11 lat temu. Może lepiej żeby te śmieszne studio pirania umarło, a ich developerzy poszli robić gry na komórki czy inne ścieki.

 

Gry od tego studia zazwyczaj są mocno zbugowane, bo to małe studio i nie oczekuje niczego specjalnego. Grałem ostatnio w risen2 i takie to było brzydkie na ps3 i drewno, że głowa mała, ale bardzo przyjemnie się grało :)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy Elex dawał radę na Xbox One, jednak podchodząc do tej gry trzeba mieć silną psychikę :)

Co do dwójki obawiam się, że to będzie bardziej standalone DLC: silnik ten sam, kilka nowych lokacji, pewnie postaci i oczywiście "epicka" fabuła.

Na cuda optymalizacyjne nie liczę.

 

Nie znaczy to jednak, że nie zagram ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

hqdefault.jpg

 

Czyli generalnie Elex na sterydach, dla mnie to dobra wiadomość. Podoba mi się to, że idą nie w powiększanie świata dla samego jego powiększenia, a bardziej w modyfikację i - przede wszystkim - jego zapełnienie. W pierwszym Elex nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że świat gry nie był wystarczająco wypełniony, bo zabrakło na to czasu. Wiele ciekawych miejscówek można było lepiej wykorzystać. Zamiast trzech frakcji, tym razem będziemy mogli wybierać spośród pięciu, a bonusowo dostępna będzie jeszcze jedna, która dostępna będzie w pewnych nieokreślonych okolicznościach. Dobrze też, że tym razem trzymają się obranego kierunku i tylko rozwijają pomysły z części pierwszej, nie wywracając wszystkiego do góry nogami jak w przypadku Risen.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciekawe jak długo fani gier Piranha Bytes beda w stanie firme utrzymac kupujac ich gry. Sam sie do nich zaliczam, ale Elexa nie kupilem jakos jeszcze. Po prostu ostatnio mocno draznia mnie gry z niedopracowana/drewniana mechanika i staram je sie omijac.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Akurat Elex sprzedał się całkiem dobrze jak na grę tych devów. Jednym z głównych założeń przy pierwszym Eleksie było wypuszczenie gry dopracowanej pod kątem ewentualnych bugów i to się raczej udało (z małymi wyjątkami). No i mimo, że to wciąż tzw. "drewno", a fabuła to nic niezwykłego, tak muszę przyznać, że gameplay'owo pod względem mechaniki - zwłaszcza walki - to ich najlepsza gra. Czekam na kontynuację, chociaż fabuła i postacie są dla mnie tylko dodatkiem do rozgrywki, eksploracji, rozwijania postaci. Jedno i drugie jest nijakie, do Gothików nie ma startu i to nie przez setting.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj streamowali gameplay, ponizej mozna znalezc klipy


https://www.twitch.tv/directory/game/ELEX II/clips?range=7d


Uwielbiam gry Piranii, ale ELEX był ich najsłabszym dziełem, wyraźnie zabrakło budżetu na realizację gry o takim rozmachu. Z tego co widać na rozgrywce, będzie powtórka z rozrywki, chociaż otoczenie wygląda na trochę bardziej klimatyczne i zróżnicowane. Osobiście wolałbym kontynuację Risena.

Odnośnik do komentarza

Ja uważam na odwrót, Risen 1 i 2 były godnymi następcami Gothiców (dwójka miała inny klimat piracki, nie każdemu to podeszło ale mi bardzo). Trójka najgorsza, ale ciągnęły ją postaci z poprzedników. Niedawno ograłem z przyjenością całą serię po raz n-ty.

W Elex świat był za duży, wszędzie copy paste assetów, brak ciekawego lootu (wszędzie widelce i śmieci dla vendora), postaci dramat, pamiętam raptem 2-3 w miarę interesujące, gra rozwleczona. Nie czuć było klimatu post apo prawie wcale. No widać tam było że temat przerósł możliwości studia. No i polonizacja dramatycznie słaba.

 

Jak widać, co kto lubi.
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
W dniu 18.09.2021 o 12:49, smoo napisał:

W Elex świat był za duży, wszędzie copy paste assetów, brak ciekawego lootu (wszędzie widelce i śmieci dla vendora), postaci dramat, pamiętam raptem 2-3 w miarę interesujące, gra rozwleczona. Nie czuć było klimatu post apo prawie wcale. No widać tam było że temat przerósł możliwości studia. No i polonizacja dramatycznie słaba.

 

Świat nie tyle był dla mnie za duży, co zdecydowanie niewykorzystany, a na pewno nie został wypełniony w jakiś interesujący sposób, z jakimś większym pomysłem. Dialogi też niezbyt ciekawe, nieangażujące, postaciom brak głębi. Widać, że jest to coś, na co zabrakło czasu. Dobra podstawa/platforma pod coś lepszego. Tej grze przydałoby się porządne rozszerzenie, coś na kształt Nocy Kruka do G2. Szkoda, że tak ją zostawili, bo pierwsza gra z serii jest tylko jedna.

 

 

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.