Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, ping napisał:

Warpinator/Winpinator styknął.

Zainstalowałem sobie Emu Decka, odpaliłem na próbę NBA Street V2 z PS2 i po przejściu do rozgrywki mamy niegrywalny koszmar w 10 fps :D

Wiedziałem, że nie ma co się cudów spodziewać, jednak zostanę przy emulowaniu na Anbericu / RPI, a platformy 'nowsze' na PC/daruję sobie. Chociaż może GCN chodzi uczciwie, bo dość dobrze rozpracowano tę platformę.

Da sie to zintegrowac z eksplorerem jakos? Zeby nie wrzucal romow do jednego folderu, tylko tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza

Mój egzemplarz w doręczeniu dziś. :) Szkoda, że w robocie do wieczora, musiałem przekierować kuriera. Ogólnie tak jak w poniedziałek była wysyłka z NL, tak dziś już dostawa, więc całkiem nieźle. Z tego co czytałem u niektórych się to wydłużało.

 

Jakieś tipy na początek dla laika? Linuksa (Ubuntu) miałem kilkanaście lat temu i nie przekonał mnie, prawdę mówiąc, ale zakładam, że sobie poradzę. SD będzie tylko do gier Steam i sporadycznej emulacji póki co, ale jak coś warto wiedzieć na początek, jeśli chodzi o dobry soft, albo optymalizację, to sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, devilbot napisał:

Jak coś to są też natywne wersje pc tony hawkow na stronach z abandonware jak i np pecetowe porty outrun Coast 2 Coast,  Sega rally itp. Też śmigają na decku. 


Pewnie w desktop mode trzeba się nakombinować żeby odpalić? Emulator jednak prostszy.

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, S3V3N napisał:

Taki mały OFFTop ;)

Jak by ktoś szukał SSD SK Hynix HFM256GD3GX013N 256GB M.2 PCIe M.2

  Ukryj zawartość

Mam nowy - przelatane 20h z komputronika z gwarancją i FV. System już zainstalowany, tylko włożyć i będzie działał. Info na PW.

 


Linkowałem tu tego wariata z którego korzystam 

Troche żałuje ze nie dopłaciłem do 512

te 512 zaraz się skończą 

Odnośnik do komentarza

Większość tutaj już SD posiada, ale ja muszę dodać od siebie to, co wiele razy zostało już powiedziane - ten sprzęt jest cudowny... A tak naprawdę dopiero zacząłem się nim bawić.

 

Na razie mam za dużo rozgrzebanych gier po różnych sprzętach, żeby się poświęcać czemuś wyłącznie na SD, ale wstępne testy wypadły bardzo pozytywnie. Kilka gierek z dobrze działającym Cloud Save (który nie rozpieprzy ustawień za każdym razem) już sprawdzonych, plus parę tytułów w kolejce. No i oczywiście Emudeck. TimeSplitters 2 i 3, Burnout 3 oraz Revenge i inne... Odpaliłem także wersję "undubbed" MS Saga: A New Dawn i byłem pod wrażeniem, jak ładnie ta gra wygląda. Jeśli znajdę kilkadziesiąt godzin, to chyba sobie przejdę ponownie po latach, bo to naprawdę niedoceniony jRPG, nawet jeśli nie idealny.

 

W zakupach growych wrzuciłem żartobliwe zdjęcie w odniesieniu do Switcha, ale przed chwilą postanowiłem na serio sprawdzić jedną grę, którą mam zarówno na PC, jak i na Switchu i naprawdę przekonałem się, jak mizernie wypada konsola Nintendo w porównaniu z Deckiem...

 

Zdjęcia robione gównianą komórką tego nie oddadzą jak należy, ale stawiając Switch OLED i SD obok siebie widać, jak porządnie wykonany jest ten drugi. Maksymalna jasność i maksymalna głośność w obu przypadkach. Choć SD nie ma ekranu OLED, to wypada moim zdaniem lepiej. Głośniki nieporównywalnie lepsze również w maszynie Valve. O samej jakości wykonania oraz ergonomii nawet nie ma co wspominać. Niebo, a ziemia, i to bez konieczności dokupowania drogich akcesoriów.

 

Nie ma co komentować mojego gustu growego, bo jaki by nie był, to myślę poniższe przykłady bardzo dobrze ilustrują różnicę między obiema konsolami. Gra - Project Diva: Mega Mix.

Spoiler

A.thumb.jpg.a730c529d0ccf4b8537936d72221ea75.jpg

 

D.thumb.jpg.ecc7df80185997e5a96490777e05c61b.jpg

 

C.thumb.jpg.38ea080c6343eb83e2c2c238186c6a8a.jpg

 

Switch:

3a.thumb.jpg.77887ceb3eba84f41d185029d3e44a9d.jpg

 

SD:

3.thumb.jpg.ef31def609371f79ae974ca9d4fa5bb6.jpg

 

PC FHD:

3b.thumb.jpg.bbd4a21c71ad00e36f9c12a856a6528e.jpg

 

SD / Switch

1.thumb.jpg.2c7a86faf4a751431b077cd01a3a9284.jpg

1a.thumb.jpg.0c4c146abec5473a54b3e887642cf49e.jpg

 

2.thumb.jpg.8ac177f6e6c8de03108f05eaa5c8f8e3.jpg

2a.thumb.jpg.ab9a66be6397dd906b7059daa964ffee.jpg

 

 

A dodam jeszcze, że w tym przypadku mówimy o grze dostępnej wyłącznie cyfrowo na obu platformach. SD hula z maksymalnymi detalami 60fps i bardzo szybkimi loadingami, podczas gdy Switch się męczy, żeby zmienić jedno menu, a pomimo niskiej rozdzielczości i tak gubi klatki animacji podczas właściwej gry. A najlepsze jest to, że jeśli chcielibyśmy kupić grę z kompletem DLC, to na PC wyniesie nas to mniej więcej 3x taniej (tak a propos cen gier na konsolach Nintendo). To nie to, że nie lubię Switcha, ale na ten moment to już dla mnie nic innego, jak maszynka do exclusive'ów i ewentualnych (udawanych) gier ruchowych. Żałuję tylko, że kupiłem kiedyś tą Miku, bo w chwili obecnej granie w to na pstryku kompletnie nie ma sensu... :/

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Co do tej różnicy jeśli chodzi o ekrany Switch ma znacznie ciemniejszy ekran niż Steam Deck dlatego na zdjęciach to tak wygląda. Niby na papierze mają podobne parametry ale Nintendo albo to obcięło albo coś się w papierach nie zgadza. Czernie wiadomo gdzie są lepsze. 

 

Wiadomo pod względem ergonomii, mocy, jakości wykonania steam deck gniecie Switcha. Tylko pamiętajmy ,że między tymi sprzętami jest 4 lata różnicy. Nie ma szans żeby jakakolwiek gra na Switchu działała czy wyglądała lepiej. Sporo też lenistwa i tanich portów gdzie suwaki przesuwane są w dół gdzie nawet nie ma opcji żeby gra na najniższych na PC tak wyglądała. Właśnie ogrywam Luigi's Mansion 3 i ta gra wygląda pięknie więc coś tam Switch jeszcze potrafi. 

 

Wcześniej miałem GPD Win 1 i GPD Win 2 więc indyki działające lepiej niż na Switchu to dla mnie żadna nowość. Jednak Steam Deck to dla mnie sztos bo nawet takiego Elden Ringa można było ogrywać. Odpalasz gierkę AAA na PC, w podróży kontynuujesz rozgrywkę na Steam Decku. To jest coś pięknego! Żadnych problemów, synchronizacja w chmurze, tanie gierki, dobry klatkarz, darmowy online i ten cudowny tryb 40 klatek, dobra bateria (nie w grach AAA :). Uwielbiam ten sprzęt i ostatnio mnóstwo gier gniotę na emu. Nawet jak Valve nie będzie kontynuować linii to jest mnóstwo innych producentów którzy robią tego typu sprzęty. Valve nie było pierwsze ani ostatnie, jest sporo tego na rynku. Jednak żaden nie jest robiony po kosztach jak ten od Valve. W innym przypadku ten sprzęt uwzględniając słabą złotówkę kosztowałby między 4000 a 5000 zł. 

 

Dla mnie największą zaletą jest wygoda użytkowania tego sprzętu, wszystko szybko działa, masa znaczących aktualizacji. Do tego ergonomia jest cudowna, Switcha zwyczajnie źle się trzyma w rękach przy dłuższych sesjach. Pamiętam jak brałem na premierą Switcha i ten sklep działał jak gówno, 5 lat po premierze i chyba działa jeszcze gorzej :)  Przeglądanie sklepu na Switchu to jest tragedia. Do tego ten system praktycznie się nie rozwija, DS z 2004 roku miał bardziej rozbudowany system. Valve jedną łatką potrafi wprowadzić więcej nowości do Decka niż Switch dostał przez 5 lat. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ping napisał:

Najwygodniejszy sposób na przerzucanie plików ogarnalem sobie dziś - puszczanie wszystkiego przez SSH via filezilla. Polecam.

 

 

hmm generalnie spoko, sam teraz chciałem to zrobić ale z jakiegoś powodu mam permission denied :|  haslo wpisuje takie jak ustawiłem na decku w terminalu,

 

wchodze na komie po ssh: ssh://[tu ip decka/] klikam enter, woła o hasło i nie chce puścić dalej... pamiętam, że w xbox series s miałem tak samo, tylko nie pamiętam jak wtedy sobie poradziłem ;_;  

 

//edit ruszyło... po ssh działa, teraz chciałbym żeby to ruszyło po smb :)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...