Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zacząłem się zastanawiać nad anulowaniem zamówienia i zrezygnowaniem. Wczoraj zamówiłem laptopa gamingowego no i nie wiem po co mi teraz Steam Deck, chyba muszę już ograniczać wydatki. Używałbym go głównie w domu, na wycieczki nie biorę takich rzeczy bo nie ma czasu na granie, a do samolotu pakuje się zazwyczaj w jeden plecak i też na to miejsca nie będzie. 

Odnośnik do komentarza

Też właśnie patrzę, że przewidywana data realizacji zamówienia zmieniła się na Q3 (July-September). Niby fajne zaskoczenie, aczkolwiek na wydatek nastawiałem się raczej na koniec roku. ;) No trudno, przeboleję. Oby tylko obyło się bez żadnych nieprzyjemności, czy usterek.

 

Jak to wygląda u osób, które sprzęt już mają od dawna? Zaobserwowaliście jakieś wady bądź mankamenty ujawniające się po czasie?

 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Suavek napisał:

Jak to wygląda u osób, które sprzęt już mają od dawna? Zaobserwowaliście jakieś wady bądź mankamenty ujawniające się po czasie?

Sprzęt na dużą wadę odkąd go mam przestałem używać Switcha a co za tym idzie kupować gry w pudełkach w lokalnych sklepach z grami i przyczyniam się do ich wymarcia.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Suavek napisał:

Też właśnie patrzę, że przewidywana data realizacji zamówienia zmieniła się na Q3 (July-September). Niby fajne zaskoczenie, aczkolwiek na wydatek nastawiałem się raczej na koniec roku. ;) No trudno, przeboleję. Oby tylko obyło się bez żadnych nieprzyjemności, czy usterek.

 

Jak to wygląda u osób, które sprzęt już mają od dawna? Zaobserwowaliście jakieś wady bądź mankamenty ujawniające się po czasie?

 

 

U mnie na razie all good. Ze dwa razy miałem wrazenie ze jeden przycisk mi nie odbił ale normalnie wszystko pieknie smiga. Jak chodz o OS to po podpięciu do docka od Lenovo nie mam dzwięku po kablu HDMI (dziala na gówno hubie za 100zł z allegro) i dosłownie dwa razy po przełączeniu się między trybami desktop i gaming wylogowało mnie ze Steam. Poza tym wszystko top. Obecnie to duzo wygodniejsze do grania niz Switch i po prostu wszystko co moge to kupuje na SD chociażby ze wzgledu na wygodę samego HW (pomijając ze praktycznie wszystko dziala po prostu lepiej bo to duzo potężniejsza zabawka).

 

Jak masz te pare złotych do wydania to polecam. Chyba ze musisz miec wszystko na ultra w 4k to moze lepiej się zastanów ;)  No i nie patrz na oznaczenia Valve ze cos dziala na SD lub nie. W dupe sobie te ikonki mogą wsadzić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z większych wad to na pewno obrzydzenie switcha. Gierki dużo lepiej wyglądają i działają do tego znacznie poprawiona ergonomia. Teraz jak biorę Switcha to mam wrażenie ,że trzymam cienką deskę a nie sprzęt do grania.

 

Z wad samego Decka to bateria przy grach AAA, Elden Ring to wysysa baterię w 2h.  

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, pawelgr5 napisał:

Jak masz te pare złotych do wydania to polecam. Chyba ze musisz miec wszystko na ultra w 4k to moze lepiej się zastanów ;)  No i nie patrz na oznaczenia Valve ze cos dziala na SD lub nie. W dupe sobie te ikonki mogą wsadzić.

Ja jestem graczem, którego nadal satysfakcjonuje rozczielczość FHD. ;) Nie mam wygórowanych oczekiwań, więc myślę, że ze SD będę zadowolony.

 

Framerate dla mnie jest dużo ważniejszy niż grafika, generalnie. Za Switchem płakać nie będę, bo od początku to dla mnie przeciętna maszynka do exclusive'ów i nic więcej.

 

Nie planuję póki co też korzystać ze SD w formie stacjonarnej, dopóki mój główny PC jeszcze działa dobrze. Nastawiam się na handheldowego PC + emulacja, która z tego co czytam działa zadowalająco. Chciałbym sobie odkurzyć trochę gier PS2 i GC, jeśli będzie taka możliwość. Na moim głównym PC niestety napotkałem na irytujące błędy graficzne w paru gierkach i dalej nie miałem już ochoty się babrać z konfiguracją.

 

Z innej beczki, czy w SD można jakoś zmienić wyświetlane przyciski w grach? Tj. na Steam jak mam podpiętego Dual Shocka, lub Dual Sense, to gra wyświetla mi znaczki Sony. Czy da się tak ustawić Decka, żeby domyślnie też wyświetlał mi te znaczki, zamiast ABXY? Po prostu po tylu latach przyciski Sony są dla mnie naturalne, a do Xboxowych ani Nintendowych do dziś nie potrafię się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.08.2022 o 14:57, jar3czek napisał:


W zeszły czwartek opłaciłem zamówienie, w piątek było już wysłane, dzisiaj ziomek dostał paczkę (odstąpiłem swój slot kumplowi). W piątek dostałem od Steam powiadomienie na maila z info o wysyłce i linkiem do GLS z numerem przesyłki.

no nieźle :) pewnie sekundy dzieliły mnie od lepszego miejsca w kolejce do wysyłki. do mnie wysłali dopiero wczoraj (środa) wieczorem wg. trackingu. Jakaś minimalna szansa na jutrzejszy odbiór pewnie jest, ale i tak nastawiam się psychicznie na poniedziałek... :< 

Odnośnik do komentarza

Po instalacji emudecka zakładka "kolekcje" (tam, gdzie są emulatory) potwornie laguje, trzeba czekać nawet parę sekund żeby przejść między ikonami. Zaznaczam, że dzieje się to tylko po podłączeniu SD do tv, w trybie handheldowym jest ok. Co może być zjebane? Czy to może normalne, że w  niektórych momentach w docku tak siada wydajność?

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Meanthord napisał:

Po instalacji emudecka zakładka "kolekcje" (tam, gdzie są emulatory) potwornie laguje, trzeba czekać nawet parę sekund żeby przejść między ikonami. Zaznaczam, że dzieje się to tylko po podłączeniu SD do tv, w trybie handheldowym jest ok. Co może być zjebane? Czy to może normalne, że w  niektórych momentach w docku tak siada wydajność?

 

Zrób update systemu. Na TV menu skaluje się do 4K i dostaje czkawki. W nowym FW podobno już to panowali tylko trzeba włączyć opcję. (nie sprawdzę, bo....

 

Godzinę temu, S3V3N napisał:

Mi nadali paczkę dopiero dziś, po tygodniu :) I tak bywa. Ale co się odwlecze to nie uciecze ;) 

... bo mój SD - według trackingu wyjeżdża z Wrocławia :| No nic.. do poniedziałku)

Odnośnik do komentarza

Wrzucają PCIe Gen 3 x4 lub PCIe Gen 3 x2. Raczej nie będzie różnicy w X2 i X4 dla tego sprzętu. Wersja eMMC to już tylko PCIe Gen 2 x1. 

 

Mam nadzieję dostać mojego BASIC EDITION w poniedziałek - wrzucę do niego szybkie micro SD + pewnie wymienię SDD na jakiegoś samsunga z demontażu (duże sklepy internetowe mają tego sporo np samsungi pm991) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...