Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, maciucha napisał:

No swoje ulubione gierki. Ciężko zeby ktoś miał jakiś uniwersalny zestaw.

Bawiłem się teraz setem dla rp2+ i z początku wrzucałem całe sety ale to jest bez sensu. Zanim w coś zagrasz będziesz szukał sto lat. Teraz mam najlepsze gry z każdej platformy i jest miodzio. Same mame to jest 60gb romow. Powodzenia w szukaniu jakiejś gry. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Heh a co powiesz na paczki PSP - 412 GB i PSX - 842 GB ?? 

Podzielisz sie źródłem? ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O wlasnie o co chodzi z tymi biosami? Bo tam osobny folder na to jest. Po co je sie wrzuca?

Nie chce być nie miły, ale ten sprzęt jest raczej dla kombinatorów. Poedukuj sie trochę z www i yt bo ta wiedza przyda Ci sie dalej podczas korzystania ze SD. A jest to PC na Linuksie i zawsze trzeba będzie coś porzeźbic żeby odpalić bardziej skomplikowane roomy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

Co prawda napisałem już Michaelisowi na PW, ale fakt. SD jest dla kombinatorów i ogarniaczy. 

 

Nawet zweryfikowane gry ze steam potrafią zaskoczyć. Wczoraj zainstalowałem Deathloop i gra wieszała się na splashscreen. Myślę sobie "co jest kurwa" przecież gierka jest nawet w katalogu "świetne na parę". Okazało się, że ustawiony locker FPS jakoś zawiesza ekran ładowania gry. Trzeba było wejść w menu, wyłączyć locker, gra poszła dalej, załadować ustawienia community, ustawić locker fps w grze, a ten systemowy wyłączyć. 

 

Typowy sprzęt dla poweruserów. Tu prawie nic nie działa out of the box 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, S3V3N napisał:

Heh a co powiesz na paczki PSP - 412 GB i PSX - 842 GB ?? 

:bye:

1 godzinę temu, Klasyk napisał:


Podzielisz sie źródłem? ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie chce być nie miły, ale ten sprzęt jest raczej dla kombinatorów. Poedukuj sie trochę z www i yt bo ta wiedza przyda Ci sie dalej podczas korzystania ze SD. A jest to PC na Linuksie i zawsze trzeba będzie coś porzeźbic żeby odpalić bardziej skomplikowane roomy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie jestes niemily :)

po prostu wole dopytac to co mnie trapi zanim dostane sprzet, a potem bede sie bawil. Akurat w tym przypadku nie wiedzialem ze bios tez trzeba dorzucic myslalem ze sam emulator wystarczy :boredom:

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.09.2022 o 09:48, S3V3N napisał:

Ja tera z PS3 emu się bawię. Jezusie jak to lata :))) SD powinien tak naprawdę nazywać się EmuDeck od samego początku xD

 

No różnie lata, Motorstorm Pacific Rift ~ 5 fps. Więc spokojnie, różnie bywa.

 

Dla odmiany Buzz (włącznie z buzzerami) działa bez problemu, polecam ;). Gra ponadczasowa, ta spierdolina wiedza to potęga może czyścić mu buty.

 

Ja ogólnie zawiedziony jestem emulacja, ale nie będę psuł hurraoptymistycznego nastroju tego tematu ;).

Odnośnik do komentarza

Sam sobie przeczysz w tym zdaniu. Nie, że działają tylko bez DRM, nie jest to prawda. Można uruchomić Rocket League a Tony Hawk zaczął działać teraz i ma właśnie od groma DRM. Nie działają gry z NIEKTÓRYMI DRM.

 

Jeśli gierka na epicu nie ma DRM to oznacza, że można pominąć launcher przy jej odpalaniu. Można znaleźć EXE, dodać skrót do Steam i odpalać bez Heroic Launcher/EGS.

 

Gry z GOG co do zasady są bez DRM, tam można grę wypakować na pc, można zainstalować z plików na SD, można użyć launchera, można też użyć zewnętrznych narzędzi żeby grę wypakować i podpiać EXE. Bez launchera MOŻE grze zabraknąć jakichś bibliotek, które launcher zainstaluje domyślne, więc czasem mogą wystąpić problemy, można to dość prosto naprawić ale zawsze jest to trochę więcej klikania.

 

Oczywiście jeśli grę odpalimy z pominięciem launchera to mamy tego plusy i minusy:

plusy

- jeśli launcher wymaga jakiegoś klikania to go nie ma xd

- gra bez launchera włączy się nieco szybciej

- niektóre launchery są problematyczne i np trzeba wyłączyć ich overlay (ubisoft) żeby gra się nie crashowała

 

minusy

- czasem brakuje jakichś bibliotek które trzeba samemu dorzucić

- nie dostajemy funkcji launchera jak np cloud saves

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.09.2022 o 06:47, MichAelis napisał:

Ktos korzysta z GOG? Sprawia jakieś problemy? W bibliotece mam sporo tytułów :nosacz3: których nie mam na steam.

 

jak chcesz to mozna zainstalowac launcher goga bez większych problemów. 

 

ja do goga i epica używam Heroic games launcher - działa świetnie i totalnie bezproblemowo. dodatkowo launcher posiada skrót do strony z informacjami o kompatybilności gier ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...