Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

On 1/8/2024 at 8:59 AM, Daffy said:

1.Go to your game Directory : X:\Games\Steam\SteamApps\common\Batman Arkham Origins\SinglePlayer\BMGame\Config

 

2.Find BmEngine.ini and Click to it

 

3.Search for "DetailMode=" and change it to "DetailMode=2" no quote

Sprawdzam właśnie pliczek i u mnie DetailMode było już ustawione na 2 defaultowo. Mam ustawione wszystko na max i rozszerzone DX11, może to dlatego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Emtebe napisał:

A jakie tytuły z PS3 polecacie sprawdzić na Decku? Co poza Batmanami?

Vanquish

20 godzin temu, Daffy napisał:

Max Payne 3

Castlevania Lords of Shadow

Gta4

Trylogia Arkham 

Trylogia Bioshock

Trylogia Mass Effect

Dark Souls2

Sleeping Dogs

Alan Wake

Dragons Dogma

Metal Gear Rising

 

DS2: Badacz Pierwszego Grzechu i GTA 4 to są przeżyćka 10/10 na Decku :). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Okej, dzięki za polecenia. Maxa 3 już ogrywam, GTA4 też, mam też Sleeping Dogs i skuszę się później na MG:R. Co prawda wszystkie tytuły dawno ukończone na PS3, ale wiadomo, że na Decku, w max detalach i na OLED to całkiem nowe przeżycie. Może też się jednak przekonam do trylogii Batmana. Ostatnio była w mega promocji, może jeszcze kiedyś będzie.

 

Od Mass Effect i Bioshock się niestety odbiłem. Pograłem trochę na PS3 jak były w PS+, ukończyłem po jednej części i dałem sobie spokój. Może kiedyś wrócę.

 

Ciekawostka. GTA4 było moją najdroższą grą jaką kupiłem w tamtych czasach i pierwszym preorderem. Złożyłem zamówienie w Empiku i zapłaciłem 279 zł na premierę. Ceny gier na PS3 w tamtych czasach, jak i nowości (o ile dobrze pamiętam) kosztowały 199 zł, max 219 zł. Cena była kosmiczna ale gra jak się szybko okazało warta była tej ceny :hi:

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Może i śmieszne dla niektórych, ale jakoś nie zagłębiałem się specjalnie w wiele opcji Steam (Decka) i grałem raczej na defaultowych. Wczoraj pogrzebałem trochę więcej w ustawieniach kontrolera i kurczę, nawet nie wiedziałem, że zwykłe ustawienia gałek analogowych ma tyle różnych opcji.

 

Przyznam, że nie mogłem nigdy się przekonać do padów Xboxa i pokrewnych. Zawsze miałem wrażenie, że gałki w nich są bardzo luźne i czułe, a ja od jakichś 20 lat przyzwyczajony do wszelkich Dual Shocków. Ze SD było podobnie - jakoś nie czułem tego analoga. Chciałem przez Emudecka przejść trochę odsłon Ace Combat, ale miałem wrażenie, że byle ruch gałki, a samolot kręci od razu piruety. Bardzo źle mi się grało, a żadne ustawienia z poziomu emulatora nie pomagały. Dopiero ustawienia samego kontrolera z poziomu Steama uratowało sytuację. Od razu lepiej, różnica niebo, a ziemia, zaś ustawienia nie są globalne, tylko dla danej aplikacji.

 

Wiem, banał. Ja ogólnie jestem mocno do tyłu, jeśli chodzi o poznawanie tajników tego sprzętu, ale w pewnym stopniu też to pokazuje, jak świetnie SD działa "out of the box", a zarazem jakie daje możliwości, jeśli poświęcić nieco czasu i trochę poszperać, lub zmodyfikować. Wszystko w bardzo przystępnej formie, że naprawdę (nie mówię tego złośliwie), nawet osoba, która czas spędzała dotychczas tylko z konsolami spokojnie wszystko ogarnie.

 

Swoją drogą, AC The Belkan War z PS2 zdaje się działać bardzo dobrze bez żadnej większej konfiguracji, poza widescreen patchem. Za to z AC4 dałem za wygraną, bo chyba nie ma idealnych ustawień emulatora - zawsze będą mniejsze, lub większe mankamenty przy emulacji. Jeśli się mylę, bądź ktoś jest w stanie nakierować na najbardziej optymalną konfigurację, to będę wdzięczny. ;) Niestety, w necie znajduję raczej sugestie konfiguracji do stacjonarnej wersji emulatora i na Dekcu nie wszystko się pokrywa idealnie. Póki co mam te dziwne pionowe linie w niektórych cut-scenkach. Sam gameplay bez problemów.

 

Natomiast odpuściłem sobie TimeSplitters Future Perfect. No nie mogłem tego skonfigurować, żeby nie było artefaktów. Próbowałem na PC, na Decku i nigdy gra nie wyglądała tak, jak na konsoli. Może, gdybym dłużej posiedział, to coś by z tego wyszło, ale koniec końców kupiłem grę na XO. Natomiast wspomnę również tutaj, że za sprawą gry Homefront The Revolution można na PC odpalić pełną wersję TimeSplitters 2. Działa również na Steam Decku. Więcej info tutaj - GitHub - HFTSRedux/TS2Redux: Homefront: The Revolution mod to restore and enhance the Timesplitters 2 port.

 

Muszę jeszcze rozkminić, czy/jak zmienić skróty klawiszowe w emulatorach, bo niektóre kombinacje - choć przydatne - przeszkadzają w grze. Np. gdy trzymając R2 muszę wcisnąć Select, a gra mi wchodzi wtedy w tryb Fast Forward.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Podrzuci ktoś jakieś info o co chodzi z tymi kartami, boosterami i gemami? Mam 60 kart z Winter Sale i mogę je wystawić na giełdę i sam wpisać cenę i czekać czy ktoś kupi albo zamienić na jakieś gemy i co dalej? Gemy też na giełdę idą? Jestem nowy w temacie i chętnie bym to jakoś ogarnął zeby się tych śmieci sensownie pozbywać i mieć np 10zl zniżki na gierki.

Odnośnik do komentarza

10zł to byś musiał trochę tych kart sprzedawać, albo mieć jakieś naprawdę rzadkie egzemplarze. ;)

 

Temat bardziej do wątku Steam, niż Steam Deck, ale dobra. W dużym uproszczeniu, z gier i eventów dostajesz karty. Karty możesz sprzedać, lub skompletować i zrobić z nich "odznakę" na profilu Steam (za co też wpada jakaś tapeta czy inna pierdoła). W większości przypadków średnia cena karty wynosi jakieś 10gr, ale jak już wspomniałem, są wyjątki. Także im nowsza/droższa gra, tym karty bywają więcej warte. Należy to sprawdzić w każdym przypadku i samemu ocenić, podać realną cenę.

 

Możesz karty i niektóre inne itemy przerobić też na Gemy. Z gemów możesz stworzyć Booster Pack zawierający bodajże trzy karty do posiadanej gry.

 

I tak w kółko. Albo sprzedajesz, albo robisz odznaki, albo przerabiasz.

 

Jeśli nic się nie zmieniło, to te odznaki podwyższają level profilu, zaś ten rzekomo zwiększa szanse na otrzymanie losowego boostera od czasu do czasu. Nie pamiętam, czy na coś jeszcze wpływa.

 

 

Mnie osobiście już się odechciało bawić tym na większą skalę. Nie chcę żadnych automatów, czy wtyczek, które mi karty z gier wyciągną i sztucznie przekłamią licznik gry. Czasem sprzedam coś za grosze, albo jakąś "Folię", ale tak to raczej grosze. Do paru gier to sobie zostawiłem karty, bo fajne grafiki mają... :D

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Homelander napisał:

Po miesiącach pierdolenia głupot w tym temacie wreszcie kupiłem steamdecka. Nowy, ale model LCD 512 z tym anti glare etchet glass screen. Cena 300$. No i co teraz? Da się bez osobnego kompa powgrywać emulatory?

Tak. Prawdopodobnie Emudeck spełni wszelkie Twoje potrzeby. W linku tutorial z instalacji i setupu. Jest troszkę zabawy ale wszystko ładnie i prosto wyjaśnione. 

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Homelander napisał:

Ok pobawię się w weekend. Jak Baldur chodzi na Steamdecku? Chcę go używać do długich gier na które normalnie nie mam czasu. Baldur, RDR2 i inne takie

Takie rzeczy to na kablu albo z limitem 1.5-2h na sesję.

 

W Baldura grałem w okolicy premiery kilkanaście godzin i chodził bardzo przyzwoicie ale zaznaczam,że nie byłem wtedy w tych rejonach z problemami wydajnościowymi. Jak jest teraz to niech ktoś inny się wypowie. Status ma "verified" czyli powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Homelander napisał:

Da się bez osobnego kompa

Na 99% pytań zaczynających się od tej frazy odpowiedź brzmi: tak, trzymasz kompa w ręku i nie potrzebujesz drugiego kompa, żeby zrobić to o co pytasz na kompie.

  

6 godzin temu, Homelander napisał:

Jak Baldur chodzi na Steamdecku?

 

Lock na 30fps i jest całkiem przyzwoicie. Jak do tej pory grałeś na Switchu najwięcej (a grałeś i pamiętam, że taki Doom 2016 w 30fps był dla Ciebie objawieniem) to na spokojnie zagrasz i w BG3 na decku.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...