Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, pawelgr5 napisał:

@Dr.Czekolada czy jak sobie odpalasz coś na SD a potem na kompie to save jest tak kozak teleportowany w chmurze jak na xboxach czy cos tam ręcznie sie synchronizuje? Jako biedak nie mialem dwóch PC nigdy żeby tak używać i testować.

Tak po wyłączeniu gry na SD wyświetla się informacja o synchronizowaniu zapisu w chmurze. Po jego zakończeniu odpalasz grę na pc. Na razie działa to tak sobie, zdarzały się errory z synchronizacją savów w Akrham Origins ale po odpaleniu później wszystko miałem cacy.

 

Tak jak Kris pisze GLS wysyła.

 

Uważajcie z używkami gdyby komuś przyszło do głowy kupić z Alli/eBay etc. Jeden typek za granicą się nadział i dostał model przedprodukcyjny:teehee:

IMG_20220406_230131.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Deck to jednak trochę inny typ urządzenia. Pomimo, że wciąż niszowy w porównaniu do innych konsol to wierzę, że Valve i (przede wszystkim) community dołożą wszelkich starań.

Jak już przy community jestem to stworzyli nieoficjalną zakładkę z pluginami. Póki co nic tam nie ma poza kalkulatorem ale w przyszłości np wygodne puszczanie dowolnych podcastów radiowych podczas grania albo playlisty jednym przyciskiem i kto wie co jeszcze.

https://www.gamingonlinux.com/2022/04/steam-deck-plugin-loader-gets-upgraded-easier-to-install/

 

Na reddicie już muzę na tym tworzą.

 

RDT_20220407_1540426495389725832817980.jpg

Odnośnik do komentarza

Niepokoją mnie informacje te o głośności Decka. Od czasów pierwszego Xboxa 360 nienawidzę suszarek i kultura pracy jest dla mnie bardzo ważna. Ktoś z forumka kto dostał już sprzęt może się wypowiedzieć jak wygląda to w porównaniu do innych urządzeń, przeszkadza to w użytkowaniu?

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, ASX napisał:

Niepokoją mnie informacje te o głośności Decka. Od czasów pierwszego Xboxa 360 nienawidzę suszarek i kultura pracy jest dla mnie bardzo ważna. Ktoś z forumka kto dostał już sprzęt może się wypowiedzieć jak wygląda to w porównaniu do innych urządzeń, przeszkadza to w użytkowaniu?

Jest dużo głośniejszy od Switcha kiedy jedzie na "full mocy" ale to chyba logiczne biorąc pod uwagę, że to bydle radzi sobie z grami AAA no i to jest komputer ale w miniaturowej obudowie. Tam siedzi mały wiatraczek to też dźwięk jest bardziej wysokotonowy niż typowa "suszarka". Mi osobiście to nie przeszkadza bo i tak gram na słuchawkach a w nocy domownicy mają twardy sen. 

Jeżeli jednak to cię martwi konsola ma podręczne opcje odpowiedzialne za obniżenie taktowania procesora, woltaż jak i pracy wiatraka. Jeżeli grasz w mniej zasobożerną gierkę albo zależy ci na wydłużeniu trochę pracy to też dobrze sobie to powłączać. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Normalnie odpalasz tryb desktop przytrzymując power i wchodzisz do Discovery, które jest swoistym Microsoft store ale linuxowym z własnymi darmowymi apkami. Stamtąd możesz pobrać emulatory jakie cię interesują albo ewentualnie ogarnij sobie tą stronę i będziesz miał emulowane gry bezpośrednio z menu trybu gry.

https://www.emudeck.com/

Odnośnik do komentarza

Persona 4 z najnowszym protonem experimental działa już gites. Dragon Quest Builders 2 odpala się z wersją 6.3-8 czyli kolejny tytuł niekompatybilny działa. W necie jakiś gościu odpalił windowsowego LOTR Powrót Króla przerzucając instalke, dodając do steama jako nonsteam i również oczywiście Proton. Jutro sam spróbuje tak z innymi tytułami. Ogólnie nie czuję potrzeby instalowania windowsa jak na razie. 

Z innych wieści skończyłem swoją pierwszą grę na Decku - Arkham Origins :fsg:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...