Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, co mnie skłoniło, poza paroma piwami, ale złożyłem rezerwację na SD. Późno, więc i tak pewnie najwcześniej przyjdzie na święta w obecnych realiach, ale do tego czasu i dużo się może zmienić, i jakieś aktualizacje pewnie wypuszczą. Plus wyjdzie na pewno kwestia ewentualnej awaryjności po dłuższej eksploatacji. W najgorszym przypadku będzie rezerwowy PC do grania, bo docka pewnie też kiedyś dokupię.

 

Przeglądam listę kompatybilnych gier, i poza zdaniem sobie sprawy, ile to ja mam gier w "backlogu" o których już zdążyłem zapomnieć, to trochę dziwi brak kompatybilności co niektórych tytułów. Taka Persona 4 albo SMT Nocturne nadal widnieją jako Unsupported. Ciekawi mnie, czy to Valve musi jakoś wesprzeć kompatybilność niektórych tytułów, czy to także zależy od developera, albo ogólnej kompatybilności z linuksem. Czas pokaże. Ciśnienia nie mam, ale może być fajna zabawka po prostu, kiedyśtam.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, pawelgr5 napisał:

Nie no 6500zł jak by schodziło bez problemu to chyba sam bym przemyślał. Z drugiej storny to ja po prostu chce mieć taką hybrydę więc albo to albo GPD Win u mnie będzie na pewno.

Nie ma cenie decka NIC w sumie konkurencyjnego. GPD i Aya są sporo droższe. Natomiast Win Max ma klawiaturę, więc jako PC jest bardziej wszechstronny.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, easye napisał:

No w sieci coraz więcej postów po paru dniach uzytkowania, ze jako handheld szalenie niewygodne urządzenie, i ze trzeba grać wyłącznie z opartymi rękoma, bo jest za ciężki.

Dziwne bo praktycznie kazda recka mowi ze to wygodniejsze niz switch. Osobiscie nawet zabawke nintnedo uzywam tak ze ręce mam oparte o coś wiec pewnie tego nie zauwaze. To co cieszy to ze sd ma wygodniejsze uchwyty. To najwieksza wada swticha według mnie. Dlatego polowe czasu gram na tv. Z drugiej strony nie zamawialem decka zeby traktowac go jak przenośniaka tylko hybrydę. Mam nadzieje że mój egzemplarz będzie najdalej w maju.

Odnośnik do komentarza

Kręci mnie ten SteamDeck ale ciekawe jak wygląda sprawa żywotności baterii. Tak samo jak limit ustawień opcji graficznych w grach plus nie wszystkie gry działają ale do indyczków (preferuję metroidvanie i soulsvanie) byłby w sam raz. Ewentualnie warto zaczekać na usprawnione, lżejsze i mocniejsze wersje sprzętu. 

Odnośnik do komentarza

Nie no to urządzenie stać na dużo więcej niż tylko indyczki. Ja już trochę tytułów sobie przygotowałem i czekam, może w ten poniedziałek Pan Gaben w końcu weźmie łaskawie moje pieniądze. Na pewno wjadą emulatory, stricte pctowe gry jak mod Kroniki Myrtany potem Monster Hunter World, Death Stranding, FF XIV :fsg:

Odnośnik do komentarza

Do mnie już w przygotowaniu. Jaram się, ale będę grzebał przy tym sprzęcie. Dragon Quest X, FF XIV, emulatory, Gothic na kiblu moje marzenie się w końcu spełniło :obama:

Na pewno będę testował też gry z innych sklepów jak GOG. Wysyłają GLSem.

IMG_20220323_143124.jpg

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...