Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że sprzęt jest bardzo udany dla ludzi chcących przenośnego peceta.

 

Jeśli np. ktoś jest miłośnikiem emulatorów, to mnóstwo z nich wydaje się działać bardzo dobrze. Daje to możliwość trzymania w rękach 700 gramów całej historii gierek.

Odnośnik do komentarza

Podoba mi się to, co Valve wypluło. Obejrzałem kilka recenzji, filmików i gameplay'ów i jestem pod wrażeniem. Może nie do końca jestem głównym odbiorcą produktu, ale przez chwilę nawet kusiło mnie złożyć zamówienie.

 

Jeśli ktoś szuka mocnej konsoli do grania "przenośnego", to wygląda na to, że otrzymaliśmy naprawdę solidny produkt. Co prawda w przypadku bardziej wymagających gier mówimy tutaj o raptem 30fps i jakichś redukcjach w detalach, ale to nadal lepsze rezultaty, niż wiele multiplatform na Switcha, czy nawet PS4.

 

Ja osobiście do grania przenośnego bądź w łózku wolę autentycznie niewielki sprzęt, dlatego Switch niestety do mnie nie przemówił. Szczególnie wersja goła, bez Hori Split Pad Pro - granie było zwyczajną męczarnią, nie przyjemnością. Split Pad okazał się zbawieniem, ale zwiększył gabaryty konsoli sprzętu. Steam Deck wygląda mi na właśnie tego typu większy sprzęt - nieco masywniejszy od zwykłego Switcha, stabilniejszy w dłoniach i miejmy nadzieję wygodniejszy. Z tego co ludzie recenzują, to ergonomia jest dobra i ręce się nie męczą jak ze Switchem.

 

Pewnie jeszcze porozmyślam nad zakupem Steam Deck, bo to jednak pełnoprawny PC z ogromną biblioteką gier i mnóstwem innych potencjalnych możliwości, a nie przereklamowana awaryjna konsolka do kilku przesadnie drogich exclusive'ów. Niemniej jednak czuję, że skończyłoby to bardziej jako ciekawostka do pogrania w łóżku w pojedyncze tytuły, bo mimo wszystko preferuję fotel i monitor do "większych" gier. No ale oczywiście to tylko moje preferencje. Fanów Switcha na forum nie brakuje i wydaje mi się, że pomijając ślepe uprzedzenie do PC, to Steam Deck może się okazać fajnym sprzętem właśnie dla nich. No i z pewnością gry będą zdecydowanie tańsze... I nie usuną ich za 5 lat z cyfrowej dystrybucji wraz z rzekomą "śmiercią" danego sprzętu...

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, pawelgr5 napisał:

@Suavek Ty masz jakiegoś dobrego kompa stacjonarnego? Jak nie to pamiętaj, że SD można do docka wpiąć i masz wtedy normane granie przed monitorem np w Europa Uniwersalis 4 i inne Age of Empires.

Dobrego, to może nie. Kilkuletni średniak, ale wydajnościowo bezdyskusyjnie lepszy od Steam Decka (spokojnie pogram FHD/60 w większość gier poprzedniej generacji, o ile nie są to jakieś naprawdę wymagające tytuły typu Cyberpunk). Dlatego nie biorę w ogóle pod uwagę zakupu SD do grania stacjonarnego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupuj - jak nie podejdzie, to na tym etapie nie stracisz. Ja chcesz pojanuszować to zarobisz ale stratny nie będziesz na 100%.

14 godzin temu, ASX napisał:

ok przed chwilą dostałem informację że mogę kupić

obraz_2022-03-07_184026.thumb.png.98576f192fc9d0840196fa49d7e245f0.png

 

teraz musze się zastanowić czy jest mi to w ogóle potrzebne :philosoraptor:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...