Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

6 minutes ago, iluck85 said:

Pobaw się i spr czy to jest dla Ciebie. Jak coś to puścisz dalej nie tracąc nic. A jak stwierdzisz, ze spoko sprzęt to wtedy zamontuj ten dysk.

Wiem, że to sprzęt dla mnie, inaczej bym go nie zamawiał. Ale nie ma sensu zamawiać Decka, czekać kilka miesięcy by potem opchnąć dalej :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

Czyli co, taki dysk powinien wejść?

 

NOWY SSD TOSHIBA BG4 512GB M.2 2230 NVMe - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

 

Gwarancja odpada po rozebraniu Decka?

Taki dysk, tak. Gwarancja - nie wiem - jak traktują go jak PC to nie odpada, tam można dysk zmienić, ale może być potrzeba włożenia oryginalnego przy odesłaniu do zgłoszenia gwarancyjnego. Plomb nie ma. 1 co trzeba zrobić to sprawdzić wszystkie przyciski itd bo to się czasem psuje już na początku i wtedy lepiej od razu reklamować niż czekać.

Odnośnik do komentarza

Patrząc po cenach używek sens jest bo możesz nic nie stracić a nawet coś zarobić i przy okazji będziesz wiedział, czy gry na których ci szczególnie zależy działają, tak jak oczekujesz. 

 

Jestem dziwny ale u mnie z początkowych zachwytów byłem później lekko zawiedziony (głównie, że UI game mode pod tv na razie niegrywalne i chyba z tego całego grzebania przy obskurnych, starych grach zamiast nacieszyć się samym graniem) ale teraz to mój sprzęt codziennego użytku i jest dla mnie równie ważny co Switch.

 

Postanowiłem, że zainstaluje ten beta update i sobie posprawdzam czy faktycznie czasy baterii dużo się pozmieniały. Wyczaiłem jeszcze plugin zrobiony przez użytkowników, że można sterować ilością wątków CPU i opcja boostu. Z tego co widziałem pomaga szczególnie takim emulatorom jak Dolphin. Gaben powinien sam coś takiego wprowadzić.

https://github.com/SteamDeckHomebrew/PluginLoader

https://github.com/NGnius/PowerTools

 

Edit: o kurde wiatrak prawie w ogóle teraz nie słychać :obama: zmiana niebo a ziemia, masakra. Szkoda, że nie zrobiłem screena jakie temperatury były przed ale w Borderlands mam teraz 57-60 stopni. Slider odświeżania ekranu działa legancko.

Odnośnik do komentarza

Ale z czym mają coś robić? Temperatura 70 stopni to normalna rzecz w grach na tym urządzeniu. U mnie we wszystkich testowanych waha się od 55 stopni do w najbardziej wymagającej jaką mam czyli MH World nawet 75 stopni. Poza tym jest masa filmów na youtube z benchmarkami i 70 stopni to norma. Dodam że urządzenie nie jest wtedy wcale gorące co świadczy geniuszu inżynierów grubego.

Poza tym nie słuchałbym Nemo. On miał mokre sny o wymianie pasty w nowym urządzeniu zanim wysłali mu steam decka.

Edytowane przez devilbot
Odnośnik do komentarza

Możesz też podzielić partycje z danymi narzędziami które nie usuną danych, jak np. gparted. 

 

Wczoraj wymieniliśmy dysk w decku kumpla. Nie jest to takie skomplikowane, jak ktoś rozbierał laptopa to da radę. Trzeba otworzyć obudowę i odkręcić aluminową osłonę. Nic więcej. 

 

Ekran matowy bardziej mi się podoba, kolega też chwalił jak stanęliśmy pod żarówką. I jest "miękki", lekko rozmywa przez technologie etched glass a kolory u nas się różnicy lekko, jego ekran był "zimniejszy". Jasność wydawała się identyczna. 

20220430_222234.jpg

20220430_222131.jpg

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bigby napisał:

Żałuję, że anulowałem swoje zamówienie pod koniec zeszłego roku. Teraz tyle czekania na Q3 albo później. :nosacz2:

Zachowałeś się bardzo nieodpowiedzialnie żeby nie powiedzieć lekkomyślnie czy zwyczajnie głupio. Wiem, że lubisz grać na PC i masz pewnie dużo gier na Steam więc tym bardziej. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale steam deck odpali każdą nawet nową grę w obłędnej jakości. Kupiłem na wyprzedaży NIOH 2 bo nie grałem nigdy i jest to idealna gra na taką platformę, ustawienia HIGH i refrash rate ekranu deck ustawiony na 40 hz i zablokowane 40 klatek, wsszystko w 3 sec w podręcznym menu steam OS przywoływanym w każdej chwili jednym przyciuskiem. Śmiga (długo szukałem kombinacji dużego Ś na klawiaturze, trzy klawisze trzeba wcisnąć jakiś obłęd) to bardzo dobrze i mimo że niby tylko 10 klatek to różnica z 30 jest ogromna. Oczywiście można ustawić low i mieć 60fps ale imo nie warto i tu dochodze do sedna. Steam deck to idealne połączenie komputera i konsoli. Mamy dash steam os jak menu w każdej nowoczesnej konsoli, a do wszystkiego dochodzi możliwość ustawiania gry i grafiki pod siebie. Jest to tak prostackie i oczywiste, a zarazem genialne. Wszystkie konsole powinny to mieć.

 

Ogolnie ten nowy update BETA z ustawianiem refresh ekranu rozjebał system masa wymagających gier chodzi w 40-50 klatkach teraz można mieć płynne 40 własnie przez zmniejszanie refresh rate i jest to co innego niż zwyczjane zablokowanie klatek na 40 bo nie tworzy chujowego frame pacingu i innych gówien. Jest też dużo innych opcji i dlatego nie planuje wgrywać windowsa nie ma sensu grać w gry bez tych genialnych funkcji od Valve.

 

 

Switch to gówno obesrane. Ok miał swoje pięć minut. Ale tandeta w chuj przy decku. jasne zawsze będę grał na nim ale juz tylko w gry nintendo. Nie mam zamiaru płacić 10x więcej za inyczka który się wczytuje 10 raz dłużej.

Edytowane przez devilbot
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...