Skocz do zawartości

RETROARCH czyli emulator wszystkiego na Xboxie Series X/S.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja używałem, ale krótko, tą wersję developerską i nie polecam. Czy potrzebujesz czy nie, blokujesz część miejsca na dysku, dodatkowo musisz przełączać się między normalnym os, a tym developerskim. Natywne apki są sto razy wygodniejsze w użytkowaniu.

 

Ups Bzduras był szybszy.

Edytowane przez basbot11
Odnośnik do komentarza
On 12/24/2021 at 9:25 AM, grzybiarz said:

kurła jako posiadacz konsol Sony, nie mogę o tym czytać że emulujecie gry z PS2 na Xboxie, a ja specjalnie przerobiłem sobie PS3, do gier z PSX, PS2...  czemu sony nie da zezwolenia na tego retroarcha? :/

 

Sony zrobi emulacje swoich klasycznych konsol wraz z nową usługa na PS5, będzie oczywiście płatna :pawel:

Odnośnik do komentarza

Metroid Trilogy z Wii działa pięknie (oczywiście po dostosowaniu sterowania z uwzględnieniem prawej gałki jako wiilota. Jakoś nie mogłem się ogarnąć w wersji na NGC, z tym dziwnym sterowaniem)
Pytanie o granie z USB, czy pendrive musi być jakoś specjalnie przygotowany? Sformatować rozumiem jako NTFS, bo np. taki wspomniany Metroid zajmuje coś koło 7 GB?

Odnośnik do komentarza

Czy są różnice w emulacji między xboxem s, a x?

czy można ładować ISO z dysku USB?

—-

kurla przeglądam ceny i trochę jestem wkurzony ze miałem możliwość zakupu nowki series s, poniżej tysiaka, ale pchnąłem dalej :/ a teraz jak zobaczyłem tego screena Ridge Racer w 4K to chcę mieć taką mała konsole tylko do emu i gamepassa :)

Odnośnik do komentarza

Pewnie jakieś nieznaczne różnice są zwłaszcza w tytułach z PS2 i gamecube. 

Można ładować ISO z USB ale dobrze jakby był to szybki dysk USB. U mnie w gównianym przerywał dźwięk np w emu PSP a na lepszym tego nie było.

Series S w zupełności styknie do emu i gp. Zwłaszcza przy obecnych cenach i dostępności Series x.

 

@janol tak, goście co przenoszą te emu na Xboxa zalecają NTFS

Edytowane przez devilbot
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

tutaj gościu ma pełno filmików z ustawieniami retroarcha. 

kurde zamówiłem konsole na szwajcarskim Microsoft store. A potem pomyślałem ze nie wbije tego w koszty plus przewalutowanie tez trochę zdjęło z karty. No ale to nic… dzisiaj miałem mieć kuriera i nie przyjechał, mimo ze było w doręczeniu. Dawać mnie tu kurla xboxa !!!!


 

A czy idzie jakość odpalić gry z pierwszego xboxa czy po prostu je się kupuje na store czy są w game passie?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A emulacja ps2 znośna czy lepiej gry z ps2 odpalać na ps3? Tylko tu chyba jest AA, scalowanie tekstur i wyższa rozdzialka, a na ps3 odpalają się natywnie z krawędziami. 
Pytam, bo muszę mieć swoje wewnętrzne feng shui jak to wszystko poukładać:

- PC z launchboxem i tu mam wszystko łącznie z pinballami

- New2DS do emu handheldow Nintendo

- PS3 mam do gier Psx ps2 ps3 plus emulatory (ale je raczej wybiorę na XBS)

No i właśnie chyba trza będzie zrobić porządek :/

 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, grzybiarz napisał:

PS3 mam do gier Psx ps2 ps3 plus emulatory (ale je raczej wybiorę na XBS)

No i właśnie chyba trza będzie zrobić porządek :/

 

Prosta sprawa, wywal PS3, bo do emulacji i tak nigdy się nie nadawało (jak w ogóle mogłeś grać w XXI wieku w gry z PS2 i PSX-a bez save state i żadnych filtrów? i jeszcze to kilkunastosekundowe czekanie na załadowanie się gry z logo psx na początku, lol), na XBX będziesz miał emu nesa, snesa, megadrive, psx, ps2, wii, gamecube, sega cd, 3do, mame, dreamcasta, psp i parunastu innych konsol. A tryb handheldowy też masz, bo możesz przerzucić sobie obraz z konsoli na telefon i voila, Final Fantasy 10 czy ICO z PS2 w łóżeczku ;). To nawet 2DS nie musisz już mieć.

Odnośnik do komentarza

Niektóre gry robią charakterystyczne białe pionowe kreski przy ustawianiu jakiejkolwiek wyższej roździałki wewnętrznej od tej natywnej PS2. Wiele znanych bugów jak chociażby czarne tła w grach Critetion czyli Burnout 3 albo Black (charakterystyczne właśnie dla pcsx2). Przy zmienianiu rozdzielczości niestety póki co trzeba się nagimnastykować inaczej program się wiesza. Włączamy grę, wchodzimy w ustawienia gry, zmieniamy co chcemy, wychodzimy z gry i musimy wyłączyć po czym ponownie włączyć retroarch. Niestety tak to na chwilę obecną działa. Sexik ma sporo mocy żeby poradzić sobie z grami PS2, DC, GCN, Wii ale dużo pluginów ma wciąż status alpha.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Meanthord napisał:

Prosta sprawa, wywal PS3, bo do emulacji i tak nigdy się nie nadawało (jak w ogóle mogłeś grać w XXI wieku w gry z PS2 i PSX-a bez save state i żadnych filtrów?

Ech… muszę opchnac ps2… je trzymałem plus pełno płyt verbatimkow w tym formacie, ze się odpalają na nieprzerobionej konsoli (jakiś „niedawny” hack).

Ps3 zostawiłem dla gier z ps3 (a przy okazji przerobiłem i mam tam ps2 i Psx).

Akurat logo PlayStation mi nie przeszkadza bo te stare gry i tak odpalam dla sentymentu żeby chwile pograć. 
No i planowałem sprzedać ps4 i zamienić na ps5, ale wyszło ze zostawiam se prosiaka a kupiłem małego xboxa do emu i game passa.

Po prostu chce pod tv mieć jak najmniej konsol. Zobaczę na własnej skórze jak wyglada emu ps2 na xss, ale chyba na ps3 nie będę wywalał tamtejszej listy. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Wiele znanych bugów jak chociażby czarne tła w grach Critetion czyli Burnout 3 albo Black (charakterystyczne właśnie dla pcsx2).

Właśnie dlatego w którymś updejcie dorzucili core SW, gdzie co prawda renderujesz wszystko w natywnej rozdzielczości PS2, ale za to te glitche graficzne nie powinny mieć miejsca. Pewnie coś i tak się krzaczy z tym core, ale takie uroki emulgacji.

Odnośnik do komentarza

Akurat Black nie warto emulować bo we wstecznej jest z wyższą rozdziałką.

29 minut temu, Dr.Czekolada napisał:

Niektóre gry robią charakterystyczne białe pionowe kreski przy ustawianiu jakiejkolwiek wyższej roździałki wewnętrznej od tej natywnej PS2. Wiele znanych bugów jak chociażby czarne tła w grach Critetion czyli Burnout 3 albo Black

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...