Skocz do zawartości

Stray


Square

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, _Red_ napisał:

 

Jezu xD Tam nawet nie ma co robić po jednym przejściu, chce się wam oglądać drugi raz to samo? xd

Pierwsze przejście na spokojnie, potem speedrun w 1h40m. Trzecie przejście z mamą w jakieś 4 godziny, bo chciała zobaczyć. Czwartego już raczej nie będzie. Gra jest krótka to powtarzanie idzie szybko.

W sumie lepiej tak niż dwa przejścia na PS5, a potem dwa przejścia na PS4 żeby drugą platynę wbić.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, _Red_ napisał:

No cos w tym jest. Bardzo ładny art style, tona detali w tych slumsach. Chodzę i oglądam każdy plakat, puszkę koło śmietnika, kałuże. Gra jest super do chłonięcia klimatu cyberpunk (czasem bardziej niż CP2077).

No tu już pojechałeś po całości:kekw:

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Czoperrr napisał:

2022 a wy jeszcze z matkami gry przechodzicie?

Nie wiem jak twoja, ale moja grała w gierki. PSXa ma podpiętego, ale nie grała na nim od kilku lat. Ostatnio jeszcze na Pegazusie głównie w Lode Runner, ale ten wyzionął ducha niestety.

Jak jest u mnie, to często się pyta czy dany tytuł już wyszedł i nieraz sporo ogląda.

 

Odnośnie Stray to po skończeniu jak spytała się ile za to dałem, to na odpowiedź "za darmo w abonamencie" odparła tylko "to dobrze". Ale gra jej się podobała.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś nie jest pierdolniętym kociarzem, lub kocią mamką, to można dać w granicy 6-7, jest klimatycznie, ładnie - taki trochę neo honkong miejscami - ale to bardziej doświadczenie niż gra(co też nie jest czymś złym), i to takie mocno ograniczone, bo te kontekstowe skakanie jest mocno dyskusyjne.  Brakuje w tym dynamiki.

Taka rzetelna gra, to też z ok. 8h, a jak na to, co ma do zaoferowania, to jest o połowę zbyt długo choć to może wynikać z braku HUD-u, podpowiedzi są lakoniczne, więc tak jak wizualnie jest to na plus, tak mogło to służyć jako sztuczka, żeby gra wydawała się na dłuższą niż w rzeczywistości.

Oceny nawet nie recenzentów, ale graczy są trochę przesadzone, ale nie tasuję się do kotów i ich pazurków drapiących dywan, więc podszedłem w miarę neutralnie.

Odnośnik do komentarza

Ja myślałem, że się odbiję, bo tego typu "chodzonki" mnie szybko nudzą, ale o dziwo nie. Kitek jest uroczy, klimat świetny, otoczenie bardzo szczegółowe. Gameplay prosty, ale traktuje tę grę jako relaks i rozgrzewkę przed innymi tytułami, więc sprawdza się pięknie. Myślę, że będzie mocne 7 z dwoma pazurami i trzema mruknięciami :dog:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wziąłem tego triala Plusa by w tę grę pograć - BTW ostatnie 2 lata miałem zwykłego Plusa. Online nie grałem, tylko w Days Gone z darmoszki pociąłem, więc cebula nie szczypała w ogóle. 

Generalnie dzieci zachwycone. Mi się nawet podobało, nie przeszedłem ale myślę o kupnie, a to dla mnie już wyczyn, bo od ok roku mam kryzys growy. Gram, ale w planszówki. 

Co do Stray (PS4) to taka przyjemna, lekka platformówka z czasem ze zbyt dużą dozą tekstu. Kot i tak nie zrozumie ;) Ale poza tym klimat miejscówki, nietypowy bohater i cała koncepcja bardzo mi się spodobała. Gra jest niespieszna (poza niektórymi sekwencjami), co dla mnie wberw stałemu braku czasu jest ok. Forma pozwala grać przy dzieciach, a mnie nawet przykuło. Po tygodniu jednak nie czuję chęci dalszego grania, jednak jak wpadnie w promocję to może wezmę. W sumie i tak jest dobra cena, bo chyba kosztuje 119 zł i słyszałem od NRGeeka, że ma być w pudle. Tylko pytanie za ile i czy też na PS4? 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kurla ale to jest fajne. Jestem po 4h i bardzo mi się podoba. Idealna przegryzka od molochów lub trudniejszych/bardziej skillowych tytułów. 
Fajnie, że czasami trzeba trochę pokombinować. Do tego klimat, lokacja na duży plus. Jak nie lubię kotów, tak tego bardzo polubiłem. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, beardo0 napisał:

Ile jest w tej grze gameplayu? Niewiele. Caly czas naciskam 'x', zeby gdzies wskoczyc. Zieeew. Dajcie spokoj, gra trafila do Ps Plus Extra i jakosc jest odpowiednia.

 

Dla mnie pas.

To chyba bardzo krótko grałeś. Są ucieczki, walki lampą, są proste zagadki, jest szukanie/zdobywanie przedmiotów, aby popchnąć akcję do przodu itd. 
Np musisz zdobyć kable elektryczne aby ci krawcowa zrobiła kamizelkę, która będzie potrzebna do pewnej kluczowej sytuacji (spoiler). Kable ma handlarz, handlarz sprzeda to za spiryt, spiryt jest w pralni, pralnia jest zamknięta i ty musisz wykombinować jak do niej się dostać. Takich akcji jest trochę. 

Odnośnik do komentarza

Kociak skończony. No bardzo fajna giekra, naprawdę poproszę więcej takich gier w usługach czyli np mega mocny indor czy inne AA na premierę. 
 

Co do samej gry to trochę już napisałem, ale dodam, że dostałem więcej niż się spodziewałem, choćby po tym temacie, w sensie że byłem pewien, że będzie mniej grania. No nie jest to napewno żaden wlalking sim czy kolejny klon The Journey. 
 

Jeszcze info dla szanownego i skrupulatnego @Square . Czas przejścia, wg licznika gry to 5:05 :) :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bardzo fajna giereczka.
Z lizaniem ścian mam 4h 47min i wszedłem właśnie do fabryki po zebraniu stroju robola.
Ominąłem 1 wspomnienie a tak to wszystko mam.(chyba wiem gdzie bo było wiaderko a poszedłem na górę)
Chyba już końcówka wiec pewnie kolo 6h wyjdzie.
I chyba sobię strzelę platynke bo od roku nic nie wbiłem na 100% (ostatnia gra it takes two)
Speedrun chyba nie powinien być trudny.
Troche zmarnowali potencjał, chociażby ten odcinek w kanałach można było zrobić sporo dłuższy, tak samo ciut mało tej latarki fioletowej i może jeszcze mogli coś wymyślić, jakiś gadget pod zagadki itd.
Tak czy siak gra bardzo fajna tylko sam początek słaby bo taki samograj press X.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...