Skocz do zawartości

PSX Extreme 292


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Roger napisał:

Moi mili takie pytanie do Was - planuję nowy numer i mamy dylemat, czy dawać artykuł o najbardziej wyczekiwanych grach redakcji w nadchodzących latach. Czy to w formie głosowania wewnętrznego na TOP 100 i wyłonienia zwycięzców, czy jakiejś innej. Pytam, bo na forum często czytałem, że to strata miejsca (a jest z tym sporo pracy, bo głosuje ponad 20 redaktorów i trzeba te punkty zliczyć), z kolei gdy raz takie zestawienie na koniec roku się nie pojawiło, dostawałem maile, że to skandali i w ogóle "Ściera wróć". Pomożecie w podjęciu decyzji? 

 

Ja jestem za dalszą obecnością tego typu zestawień. Po prostu je lubię, ot taka lekka lektura ala "TOP 10 hełmów w grach video". Tylko sensowniejsze by było ograniczenie "rozmachu" tego głosowania, bo, po pierwsze, wiąże się to z, jak sam pisałeś, dużą ilością pracy i czasu poświęconego na opracowanie rankingu, a po drugie ciężko zapełnić długą listę faktyczne interesującymi tytułami. Myślę, że spokojnie wystarczy, żeby było to 20, może 30 najciekawszych i faktycznie zapowiedzianych na konkretną datę, tytułów (choć osobiście nie mam nic przeciwko bajaniom o niepotwierdzonych czy nawet czysto fantastycznych zapowiedziach, ot takie coś w stylu "w co bym sobie zagrał" z FPE).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Co do porównań z CDA to to jest ciekawa sprawa, która pokazuje jak ważna dla odbioru całego pisma jest okładka - szmatławiec ma jak dla mnie znacznie lepszy papier wewnątrz (grubszy, bardziej "premium" :D), w CDA jest cieńszy i według mnie taki jakby gazetowy, a i tak jak czytam komcie na ppe czy tutaj, to generalnie chwali się za jakość druku CDA - a według mnie tam lepsza jest "tylko" okładka, pozostałe ~100 stron jest gorsze. :D 

 

Kwestia designu/projektu to oczywiście inna sprawa i to już rzecz gustu - miałem na myśli sam druk i papier.

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza

No nie mówcie, że nie widzicie jak bardzo siadła szata graficzna w PE. Przecież, to jakaś tragedia jest. Jednokolorowe (czerwona np) strony na to czcionka w innym kolorze, dwa screeny i koniec. Serio wystarczy zerknąć co jest w CDA i jak może fajnie i schludnie to wyglądać.

O tekstach nie ma co się wypowiadać, bo każdy co innego lubi. Jednak ostatni nr CDA przeczytamy, a PE tylko przekartkowane. Z PE jestem od pierwszego nr, no ale pierdole i nie kupie w tym miesiącu. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Chyba jestem jakiś nieczuły na sztukę składania stron, bo ani nie widzę, że obecne są gorsze niż były, ani nie widzę, że obecne są gorsze od CDA. Okładka jasne - CDA ma je jak dla mnie znacznie ładniejsze, lakier robi robotę, ale w środku nigdy w życiu nie powiedziałbym, że Szmatławiec wygląda gorzej. 

 

No ale nie to ładne, co ładne, a co się komu podoba. :)

Odnośnik do komentarza

Akurat druk w CDA jest różny- zdarzają się lekko rozmazane litery na niektórych stronach. Gdyby ekszyn miał papier PSXa- byłoby gites. 

Okładki to najlepsze strony reklamowe- tak pisał smg, Roger i inni. Co nie znaczy, że muszą być spisami treści. Plusem CDA jest mniejszy rozmiar loga od roku. I okładki mają chyba najlepsze:

 

 

IMG_20211117_183600.jpg

Odnośnik do komentarza

Najlepszy papier to miał kiedyś Pixel, GRUBA okładka, GRUBE kartki. Minimalizm w środku (i słabe teksty, ale to pomijam). Pamiętam jak wujaszek się pytał co to za gazetka, to mu napisałem żeby kupił i zobaczył jak wygląda dziś pismo o grach (bo wujaszek wieki nic nie kupował). A Perez mi odpisał "ile Ci płacą za reklamę?" czy coś w ten deseń :Coolface:

Zbieram Extrima od 1999 roku, pierwszy numer kupiłem będąc w czwartej klasie. Jak zamawiałem archiwalne numery, prosząc na poczcie o blankiet do przelewu, to babka dając mi go powiedziała "tylko to nie do zabawy". Taaaa, myślała że chcę go popisać, a ja chciałem zamówić archiwalne numery z laseczkami z targów E3 1997.
Np. Pamiętam że zamówiłem numer 16, a tam recenzja Crasha 3, Tomb Raidera 3 i coś tam jeszcze 3. Ciekawiło mnie co zgredy - ówczesne moje guru myśleli o grach, w które grałem.

No i tak zbieram Extrima dziś już bardziej z przyczajenia. Nie mam już kumpla z którym dyskutowałem o recenzji Harvest Moona, czy o Pierdzącym Oszołomie. To nawet nie ma z kim podyskutować o nowym numerze  - niby jest forum, ale na żywo inaczej :)

Jestem ciągle w tyle - np. dziś dopiero przeczytałem artykuł Majka z poprzedniego numeru. Wkurza mnie prenumerata, ale i tak nie mam głowy do czytania i jestem numer do tyłu. To nie te czasy rzucania plecaka w kąt i grania na PSXie do wieczora. I teraz ważne pytanie. Czy jakbym dzisiaj miał 11 lat kupowałbym to pisemko? Odpowiedź brzmi "nie". Sam jutub pewnie by wystarczył.
Ale zbieram i będę zbierał już chyba do samego końca. Z grami zresztą mam tak samo - kupuję, a nie gram :/

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, MichAelis napisał:

Jednokolorowe (czerwona np) strony na to czcionka w innym kolorze, dwa screeny i koniec.

 

Specjalnie przekartkowałem ostatni numer, bo już myślałem, że mi się coś na oczy rzuciło - wypatrzyłem może ze 2-3 strony, które można by w ten sposób opisać. Co więcej, taka prostsza strona, jeśli już jest, sąsiaduje ze znacznie bardziej wizualnie "napakowaną", więc taki oddech dla oczu jest nawet całkiem spoko jak dla mnie. 

Odnośnik do komentarza

Szmatławiec momentami w środku wygląda jak stragan odpustowy- tu trochę tekstu, tam screen, a pod screenem podpis w kolorowym prostokącie lub innym wielokącie. Za dużo czasem zbyt rzucających się w oczy kolorów czy fontów.

Nie chcę rzecz jasna czarnego tekstu na białych stronach i screenów w rządku, ale jednak to wygląda momentami kiepsko. Mniej się to rzuca w reckach, czy artykułach gdzie jest dużo tekstu. 

Z papierem trafiliście w punkt i jego nie zmieniajcie. Layout faktycznie można by spróbować zmienić, albo chociaż robić mniej burdelu w układzie stron. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Juz mam prenumerate. Jako ze mieszkam w uk to nie mam wyboru. Ale nie narzekam. Zawsze przychodzi. Jak zginie to mi dosylaja. Nie bylo jeszcze problemu.

22 minuty temu, Figaro napisał:

 

 

 

:(

Wysylales cos? Ja narysowalem Samus olowkiem i cos tam z nia pomieszalem. Dodalem opisy itd.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza

@Roger, czy jest szansa w numerze noworocznym z podsumowania mi wrzucić wyniki forumkowej bitwy gierek? Ewentualnie czy w ogóle jest szansa umieszczenia w jakimkolwiek numerze? Myślę, że byłoby to coś fajnego spoza redakcyjnego grona l. Kmiot wkłada w to dużo, serca wysiłku i czasu i szkoda by było aby tego nie docenić na łamach szmatławca. No chyba, że @Kmiotsię nie zgodzi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...