Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, to kiedy to AB wydaje jakąś dobrą grę która nie jest oklepaną do porzygu 20 iteracją marki?

Pytam poważnie, byłem średnio zainteresowany całym procesem ale skoro juz w zasadzie mają zielone światło to bym zagrał w jakiegoś sztosa.

Przeglądam ich portfolio i trochę sraka. W DIV już się nagrałem na 10 lat podczas otwartej bety, a poza tym to nie mają nic dla mnie. Sieciowe strzelanki to nie moja bajka kompletnie, rts i mmo również. 

W co grać panie Phil?

 

Odnośnik do komentarza

To przejęcie jest nastawione przede wszystkim na zgarniecie dochodów z CoDa i gier mobilnych oraz zboostowanie Game Passa poprzez wrzucenie tam Call of Duty. 

Dla graczy takich jak my, tak naprawdę niewiele z tego wyniknie, oprócz tego że do Game Passa trafi trochę staroci od Blizzarda i Activision i wspomnianego CoDa.

 

Acti mimo ogromnych rozmiarów to firma nastawiona przede wszystkim na gry usługi i nowe gry z wyjątkiem corocznej nowej edycji CoDa robią stosunkowo rzadko. 

 

 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Dalhi napisał:

No dobra, to kiedy to AB wydaje jakąś dobrą grę która nie jest oklepaną do porzygu 20 iteracją marki?

Pytam poważnie, byłem średnio zainteresowany całym procesem ale skoro juz w zasadzie mają zielone światło to bym zagrał w jakiegoś sztosa.

Przeglądam ich portfolio i trochę sraka. W DIV już się nagrałem na 10 lat podczas otwartej bety, a poza tym to nie mają nic dla mnie. Sieciowe strzelanki to nie moja bajka kompletnie, rts i mmo również. 

W co grać panie Phil?

 

Efekty tego przejęcia w kategorii zróżnicowania gier od AB zobaczymy dopiero za parę ładnych lat bo raczej MS nie przeniesie devów z już rozpoczętych projektów na jakieś nowe czy powracające po latach IP. Nawet nie wiadomo czy to zrobi w przyszłości ale gorzej niż teraz być nie może bo w tym momencie dużo studiów siedzi np. w gułagach CoDowych, więc może za rok czy dwa ktoś zostanie wypuszczony, ale czy przejęcie MSu coś zmieni będzie wiadomo najwcześniej za 3 lata (wtedy powinny być pokazane jakieś trailery czy teasery projektów rozpoczętych pod koniec 2024).

Odnośnik do komentarza

Nie będzie żadnych natychmiastowych efektów. Jedyny namacalny to większość gier w GP, a pierwszym kamieniem milowym będzie zapewne premiera tego nowego IP Blizzarda z pominięciem PS. Reorganizacja zadań zajmie lata nie mogą z dnia na dzień odciąć deweloperów od supportu CoDa i diablo 4.

 

CNBC raportuje, że MS już dogadał się z CMA. Ogłoszenie może być jeszcze dzisiejszego dnia: https://www.cnbc.com/2023/07/11/microsoft-activision-deal-moves-closer-as-judge-denies-ftc-injunction.html

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, PanKamil napisał:

Jak ktoś zastanawia się kiedy ewentualnie cod wpadnie do game passa to możliwe, że będzie to 2025 rok

 

 

 

 

 

To są akurat domysły CMA, a nie fakty. Umowa promocyjna z Sony była do końca 2022 r. W chwili obecnej nie mają już umowy na tegorocznego CoDa, więc do GP gry zaczną wpadać w przeciągu kilkunastu miesięcy od zamknięcia transakcji.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, PanKamil napisał:

FTC ponoć rozważa odwołanie od decyzji sądu które może pojawić się już dzisiaj. 

 

https://www.videogameschronicle.com/news/the-ftc-is-reportedly-leaning-towards-appealing-its-microsoft-activision-loss/

Wiesz dlaczego MS było tak na rękę ta rozprawa? Bo od decyzji sądu federalnego nie możesz się odwołać.  FtC przegrało a CMA zmiękło po decyzji sądu- dwie pieczenie na jednym ogniu.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Dragon13 napisał:

Wiesz dlaczego MS było tak na rękę ta rozprawa? Bo od decyzji sądu federalnego nie możesz się odwołać.  FtC przegrało a CMA zmiękło po decyzji sądu- dwie pieczenie na jednym ogniu.

Nie wiem  czy to prawda bo nawet florian z zielonej strefy komfortu zaznacza, że to możliwe. 

 

https://twitter.com/FOSSpatents/status/1679162173078007809?t=feFyLdVQmZ6CNsflnpCrtw&s=19

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

To jest oczywiste. Tylko pytanie czy na forum jest ktos dostatecznie naiwny żeby bronic MS gdyby sytuacja byla odwrotna. Na ten moment dzieki temu przejeciu doszla potencjalnie spora liczba gier, które zostaną dodane do abonamentu, co oznacza ze bedzie je mozna ograc bez dodatkwoych oplat. Dla mnie to pozytywna sytuacja. Zwlaszcza ze poza malymi wyjątkami za wiele to w catalogu Acti nie ma za co warto zaplacic osobmo 

Odnośnik do komentarza

Mnie z całego tego wariactwa koniec końców interesuje tylko uwolnienie gier Blizzarda z ich platformy. Tj. mam nadzieję, że do tego w ogóle dojdzie w efekcie tego cyrku. Gamepass to jedno, ale na Steam takie Starcrafty, Warcrafty, czy Diablo bym chętnie przyjął, albo na GOG.

 

Jeszcze ta nadzieja oprócz tego, że Microsoft zaprowadzi w Acti-Blizz porządek, bo to co ta firma i Kotick w ostatnich latach odwalają woła o pomstę do nieba. Diablo IV im wyszło, ale to raczej wyjątek, i tak pomijając wszystko, co się dzieje na zapleczu.

Odnośnik do komentarza

Jest wiele korzyści z tego przejęcia dla graczy:

- gry AB na Steam,

- reaktywacja IP jak Starcraft i Warcraft, które są potrzebne MS do dalszej ekspansji na PC (to samo co robią AoE czy AoM + inwestycje w nowe pokrewne IP),

- uwolnienie przynajmniej części deweloperów od prac na CoDem,

- więcej drogich gier AB w tanim abonamencie GP,

- bardziej przemyślana monetyzacja w grach AB - posunięcia MS są w tym zakresie w większości prokonsumenckie (ograniczanie monetyzacji), gdzie obecne praktyki AB są mocno dyskusyjne.

 

 

  • Plusik 2
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...