Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dziwię się że Kamil tak trzyma kciuku by gry Xboxa na trafiły na Playstation. Sonce przydadzą się dobre arcade racery, FPSy czy  rpgi od Bethesdy. Co prawda, wątpię by to urzędy regulacyjne narzuciły taką politykę M$, ale nikt nie może zabronić mu marzyć.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Czoperrr napisał:

Wtedy już chętnie zagrasz w gry Microsoftu?

gearsy i forze horizon czemu nie? Nie sa to serie dla których bym kupił konsole, ale jak by wpadły na plejkę to tylko wartość dodana. Wiadomo, że większość skipne ale mając teraz chyba 20 studiów to coś dobrego będzie musiało wyjść. Dla microsoftu sprzedaż konsol nie jest taka istotna jak dla playstation. Xbox ma jeszcze mocną ofensywe na pc i w chmurze. Konsola zawsze będzie miała atut grania ewentualnie w te gry taniej w game passie więc xbox dalej będzie miał swoje plusy.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Czoperrr napisał:

Podsumowując, Tobie chodzi nie tylko u utrzymanie monopolu PlayStation ale też o jego umocnienie.

To chyba mnie coś ominęło skoro sony ma monopol. Xbox przedstawił, że obecnie rynek prezentuje się 70 do 30 na korzyść playstation i to nawet obok monopolu nie stało. Jakby było 95 do 5 to wtedy bym się zgodził. Nie wliczam w to wszystko nintendo bo według mnie to oni jednak robią coś innego i oni faktycznie mają monopol w swojej gałęzi mobilnych konsol. Może steam deck coś namiesza.

Odnośnik do komentarza

Ktoś wie ile steam decków się sprzedało? Valve by musiało jakoś grubo polecieć z własnymi markami aby to rozchulać bo obecnie jest to sprzęt przenośny do ich sklepu i tyle. Nintendo co by nie mówić ale z takimi potężnymi markami jak pokemony czy marian to jest potęgą. Wii u pokazało jednak, że nie są nietykalni. Niedlugo nintendo powinno pochwalic się nowym sprzętem i ciekawe czy pójdą ściezką switcha czy znowu wywrócą wszystko do góry nogami. Na pewno nie będą walczyć na teraflopy.

Odnośnik do komentarza

Już nie tylko Communications Workers of America zrzeszająca związku zawodowe w Stanach jest za przejęciem, również UNI Global Union - światowa federacja związkowa dla sektorów umiejętności i usług, zrzeszająca krajowe i regionalne związki zawodowe. Zrzesza związki zawodowe w 150 krajach reprezentujące 20 milionów pracowników, wyraziła poparcie dla przejęcia.

https://uniglobalunion.org/news/uni-calls-on-eu-to-consider-impacts-on-workers-of-the-microsoft-activision-merger/

 

Jeszcze co do CWA, wczoraj został od nich wysłany list do Margrethe Vestager, wzywając ją do poważnego rozważenia pozytywnego wpływu, jaki przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft może mieć na rynek pracy gier wideo.

 

 

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza

Ja bym chciał konkurencyjnego rynku, na którym Xbox, Sony czy Nintendo, rywalizuje na gry czy uslugi, a nie w salach sądowych sądząc się o to że Call of Duty w Game Passie zaburzy "równowagę" (czyt. Dominację Sony) ma rynku.

 

I chociaż jestem w stanie zrozumieć z biznesowego punktu widzenia, że Sony chce powstrzymać to przejęcie bo obawiają się utraty swej dominujacej pozycji na rynku. To nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego Kamil tak walczy na forum,  przecież nie będzie na tym stratny że gry takie jak Call od Daty wyląduja w GP.

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, PanKamil said:

Ktoś wie ile steam decków się sprzedało? Valve by musiało jakoś grubo polecieć z własnymi markami aby to rozchulać bo obecnie jest to sprzęt przenośny do ich sklepu i tyle. Nintendo co by nie mówić ale z takimi potężnymi markami jak pokemony czy marian to jest potęgą. Wii u pokazało jednak, że nie są nietykalni. Niedlugo nintendo powinno pochwalic się nowym sprzętem i ciekawe czy pójdą ściezką switcha czy znowu wywrócą wszystko do góry nogami. Na pewno nie będą walczyć na teraflopy.

Raczej będzie to rozwinięcie Switcha. Sprzęt był hitem i nie będą chcieli powtórki z niewypału jakim jest Wii U. Tylko niech wymyślą lepszą nazwę. Nintendo musi wypuścić nową konsolę bo Switch to jest techniczna tragedia, można już ogrywać gierki z niego na komórkach.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

Ja bym chciał konkurencyjnego rynku, na którym Xbox, Sony czy Nintendo, rywalizuje na gry czy uslugi, a nie w salach sądowych sądząc się o to że Call of Duty w Game Passie zaburzy "równowagę" (czyt. Dominację Sony) ma rynku.

 

I chociaż jestem w stanie zrozumieć z biznesowego punktu widzenia, że Sony chce powstrzymać to przejęcie bo obawiają się utraty swej dominujacej pozycji na rynku. To nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego Kamil tak walczy na forum,  przecież nie będzie na tym stratny że gry takie jak Call od Daty wyląduja w GP.

Ty nie jesteś w stanie zrozumieć nic co wykracza poza zielony świat gdzie xbox zawsze dziewica. Po pierwsze ciężko walczyć na forum bo to nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość, a po drugie na plejke moga przestać wychodzić gry jak tony hawk, crashe, spyro, kolejne odsłony diablo i spin offy i reszta ich ip. Mam się cieszyć, że na plejke będzie mniej gier? Tak i czekam teraz argument o chmurze bo zamiast natywnie będę mógł sobie grać na telefonie.

4 minuty temu, Czoperrr napisał:

Raczej będzie to rozwinięcie Switcha. Sprzęt był hitem i nie będą chcieli powtórki z niewypału jakim jest Wii U. Tylko niech wymyślą lepszą nazwę. Nintendo musi wypuścić nową konsolę bo Switch to jest techniczna tragedia, można już ogrywać gierki z niego na komórkach.

Myślę, że w 2024 już będzie nowe nintendo. Switch to ma już chyba z 6 lat? Nowa generacja niny nadchodzi bo inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, PanKamil napisał:

Ty nie jesteś w stanie zrozumieć nic co wykracza poza zielony świat gdzie xbox zawsze dziewica. Po pierwsze ciężko walczyć na forum bo to nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość, a po drugie na plejke moga przestać wychodzić gry jak tony hawk, crashe, spyro, kolejne odsłony diablo i spin offy i reszta ich ip. Mam się cieszyć, że na plejke będzie mniej gier? Tak i czekam teraz argument o chmurze bo zamiast natywnie będę mógł sobie grać na telefonie.

Nie musi ci się to podobać, ale musisz zrozumieć że taki już jest ten biznes, wszystkie firmy od lat kupują sobie ekskluzywną zawartość na swoją platformę. Jakoś nie widzę twoich protestów że Sony zapłaciło za to by Final Fantasy czy Silent Hill nie wyjdzie na Xboxa, bo jak sam mówiłeś ciebie to nie dotyczy. Czyli widzisz tylko czubek swojego niebieskiego nosa i gdy Sony robi to samo co MS to nie masz z tym żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ASX napisał:

Nie musi ci się to podobać, ale musisz zrozumieć że taki już jest ten biznes, wszystkie firmy od lat kupują sobie ekskluzywną zawartość na swoją platformę. Jakoś nie widzę twoich protestów że Sony zapłaciło za to by Final Fantasy czy Silent Hill nie wyjdzie na Xboxa, bo jak sam mówiłeś ciebie to nie dotyczy. Czyli widzisz tylko czubek swojego niebieskiego nosa i gdy Sony robi to samo co MS to nie masz z tym żadnego problemu.

Dokładnie. Wszystko się zgadza. Nie podoba mi się to co chce zrobić ms, taki jest biznes i mam w dupie czy fajnal wyjdzie na xboxa gdzie zagrałoby w niego max 5% uzytkowników xboxa jak we wszystko co japońskie. Myślę, że 95% posiadaczy konsoli xbox ma to w dupie razem ze mną czy fajnal na xboxie jest czy go nie ma. Dobrze, że się zgadzamy.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Z punktu widzenie szarego Kowalskiego (konsumenta), to każda forma ekskluzywności jest zła, bo wymusza od niego podjęcie pewnych działań (zakup sprzętu itp.). A na drugim końcu są korporację, dla których ekskluzywność jest w pewnym sensie dźwignią handlu. Chcą oni dostarczać na rynek produkt ekskluzywny, wyjątkowy niedostępny u konkurencji, który ma szanse przyciągnąć do nich nowych odbiorców. I cała zabawa polega na tym, żeby szukać jakiegoś złotego środka, kompromisu.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, PanKamil napisał:

a po drugie na plejke moga przestać wychodzić gry jak tony hawk, crashe, spyro, kolejne odsłony diablo i spin offy i reszta ich ip

Tylko że jest mały problem z tym. Dzisiejszy zarząd ActiBlizz ma kompletnie gdzieś praktycznie wszystkie IP które nie dostarczają setek milionów $. Rok temu firma mająca 10 000 pracowników wydała Overwatch 2, CoD MW2+Warzone i dodatek do WoWa. Może jak ktoś ich przejmie to zaczną wydawać też inne gry, z drugiej strony MS też ma duże problemy z ogarnięciem projektów.

Jak dla mnie jeśli jest szansa na to że po przejęciu zobaczę coś innego niż CoDy to może ich wykupić nawet Disney bo pod względem wydawanych gierek gorzej już być nie może.

Odnośnik do komentarza

To jakieś przesłuchanie co ja wole? Co do przejęcia acti czy bethesdy to w sumie nie zrobiłoby mi to różnicy bo nic by się nie zmieniło? Przeciez ich gry tak czy siak byłyby na ps5(wiadomo, że gier bethesdy już nie ma bo becie kupiło sony). Jedyna różnica, że nie byłoby ich na xboxie i tyle, choc patrząc na bungie to na xboxie byc może dalej by jednak te gierki były. Podsumowując byłbym za, a nawet przeciw. Za to podobają mi się te ploteczki o przejęciu tego baltic moon bo takie nowe ekipy z weteranami na pokładzie to może byc ciekawa perspektywa. Xboxowi polecam podobną drogęm, zdrowszą dla naszej branzy bo wyrośnie nam więcej ekip.

1 minutę temu, łom napisał:

Tylko że jest mały problem z tym. Dzisiejszy zarząd ActiBlizz ma kompletnie gdzieś praktycznie wszystkie IP które nie dostarczają setek milionów $. Rok temu firma mająca 10 000 pracowników wydała Overwatch 2, CoD MW2+Warzone i dodatek do WoWa. Może jak ktoś ich przejmie to zaczną wydawać też inne gry, z drugiej strony MS też ma duże problemy z ogarnięciem projektów.

Jak dla mnie jeśli jest szansa na to że po przejęciu zobaczę coś innego niż CoDy to może ich wykupić nawet Disney bo pod względem wydawanych gierek gorzej już być nie może.

Naiwne myślenie. Xbox ma tyle zakopanych marek a miałby odświeżać te z acti? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...