Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, polityka sony jest zdecydowanie pro player.

Podwyższenie cen gier do 350zł

tworzenie rimejków 9 letnich gier z wyciętą zawartością za full price ( rimejk gry z 2k17 incoming)

płacenie twórcom żeby ich gra nie była w gp na premiere, kupowanie rocznych eksów i bezużytecznych eks dodatków zamiast przeznaczyć to na gry

sprzedawanie pada za tysiaka który trzyma krócej niż podstawowy pad

ich wiara w generacje

różnorodność exów

Jezu jak dobrze że sony nie ma tyle hajsu co microsoft

  • Plusik 1
  • Haha 3
  • This 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, PanKamil napisał:

Oni teraz trzy fpsy klepią więc coś się ruszy w tym gatunku u nich. Firewalks, deviation i bungie coś tam montują. Konkurencja już jest, a samo przejęcie nie ma dla mnie żadnych korzyści. Dla graczy o wiele lepsza byłaby polityka jaką prowadzi sony. Housmarqe pewnie dalej by klepało gry wielkości resogun czy nex machina, a tak mamy kolejne duże gierki. Gdyby ms wziął pod skrzydła takie studia jak larian i pomógł je rozbudować to gracze dostaliby nowe duże studio. Inxile to przykład fajnego przejęcia studia przez ms gdzie zamiast błądzić po zrzutkach na indyki moga robić gry AAA.

 

A może faktycznie nic poza jajami Ryana nie widzisz. Nie mój cyrk. nie moje małpy i szkoda czasu strzępić klawiatury.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, PanKamil napisał:

Dla graczy o wiele lepsza byłaby polityka jaką prowadzi sony.

 

Chyba sobie żarty stroisz :). Jeżeli jeden abonament kosztujący kilkadziesiąt złotych, gdzie ląduje mnóstwo gier (+ potencjalnie cała masa gier Acti na premierę) i można bezkarnie sprawdzić na kilku platformach + cloud gaming żeby nie być przywiązanym do jakiegoś kawałka pudełka pod TV jest mniej pro-konsumenckie, niż to co oferuje Sony, to chyba coś ci konkretnie spadło na głowę.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Shago napisał:

 

Chyba sobie żarty stroisz :). Jeżeli jeden abonament kosztujący kilkadziesiąt złotych, gdzie ląduje mnóstwo gier (+ potencjalnie cała masa gier Acti na premierę) i można bezkarnie sprawdzić na kilku platformach + cloud gaming żeby nie być przywiązanym do jakiegoś kawałka pudełka pod TV jest mniej pro-konsumenckie, niż to co oferuje Sony, to chyba coś ci konkretnie spadło na głowę.

Mówię tutaj o polityce rozbudowy własnych studiów. Rozbudowa mniejszych studiów i umozliwienie robienia im większych gier oznacza więcej hitów. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, PanKamil napisał:

Mówię tutaj o polityce rozbudowy własnych studiów. Rozbudowa mniejszych studiów i umozliwienie robienia im większych gier oznacza więcej hitów. 

Mówisz tak jakby to była jakaś ekskluzywna polityka Sony. A tak naprawdę niemal każdy wydawca rozbudowuje mniejszą studia. To standardowa polityka w tej branży. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ASX napisał:

Mówisz tak jakby to była jakaś ekskluzywna polityka Sony. A tak naprawdę niemal każdy wydawca rozbudowuje mniejszą studia. To standardowa polityka w tej branży. 

No i dopóki ms pomagał takim studiom jak inxile czy death lab to nie powiedziałem złego słowa na ich temat w tej kwestii. 3 mld w piach mam nadzieję, że to będzie zimny prysznic i wrócą do zdrowego podejścia.

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Taka polityka Sony że przeszło 20 lat grania i przywiązania do PlayStation zniknęło niczym kolejny kieliszek Ryana. Starsznie mi obrzydzili ta markę. 

Pisaliscie coś o Tonym Hawku czy Spyro. Weź Kamil przypomnij ile nowych części wyszło na przestrzeni 10 lat? Co do Crasha który doczekał się jednej nowej gry to już widzę jak MS robi z tego exa. Przecież podobni tobie następnego dnia wysadziliby siedzibę MS. No i nie mów że wolisz czekać aż dobre Sony wrzuci Ci te gry po dwóch latach do abonamentu niż zagrać za 4 zł premierowo na czym chcesz. 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Shago napisał:

Czy jak Sony przejmowało Bungie, to było zdrowe podejście? Dla mnie zwykły biznes, ale jakoś nie widać z Twojej strony słów krytyki i "ograniczania konkurencji".

Przejęcie bungie przez sony w ogóle nie wpłynie na twoje granie na xboxie. Oni nawet dalej będą sami wydawać gry bez sony. Ich nową grę "project matter" w 2025 też sobie pograsz w taki sposób w jaki grałeś do tej pory. Nikt Ci nie będzie mówił graj w chmurze czy kup nową konsole. Nie można tego powiedzieć o grach acti/blizz (z wyjątkiem cod). 

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Shago napisał:

Nie można powiedzieć... Bo? Czy ktoś gdzieś powiedział, że gry Acti będą tylko na Xboxie? Z tej rozprawy jasno wynika, że nie taki cel ma MS w tym dealu, a Ty sam sobie coś uroniłeś.

https://www.gamespot.com/articles/some-future-activision-blizzard-games-will-be-xbox-exclusive-microsoft-confirms/1100-6504322/

 

https://nichegamer.com/some-activision-blizzard-games-xbox-exclusive/

 

No faktycznie, ja sobie uroiłem :) to samo słowo "some" padło podczas przejęcia bethesdy przez microsoft i lineup bethesdy na playstation wygląda dosyć dziurawie względem tego na xboxa. Sony interesuje tak naprawdę call of duty więc o nie toczy się sprawa bo oni maja w doopie ich wszytskie inne ip. Ja w przeciwieńśtwie do sony wolę mieć dostęp do każdego IP tego wydawcy tak jak miałem do tej pory na playstation.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, drozdu7 napisał:

Nie wiem po co włączyliscie grzałkę, przecież facet pisze z perspektywy gracza Sony, użytkownika jednej konsoli. Gdyby to Jimbo i spółka chcieli dokonać takiego przejęcia to by chwalił i widział same plusy.

 

Wiadomo, że gracz xboxa będzie patrzył na to inaczej i ja dobrze o tym wiem, ale nie dam sobie wcisnąć tej narracji aby też się cieszył i popierał, że mi utną dostęp do gier acti/blizz bo inczej jestem fanbojem:reggie: Zobaczymy jak sytuacja sie potoczy, ja trzymam kciuki, żeby to się zesrało i każda informacja będzie mnie cieszyć. Gdyby jednak deal poszedł to obstawiam, że sony jeszcze bardziej dociśnie śrubę z wybranymi eksami od wydawców trzecich co pewnie już graczom xboxa się nie spodoba. Console wars nabiera tempa(bynajmniej nie ta między graczami obu platform).

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, PanKamil napisał:

gracz xboxa będzie patrzył na to inaczej i ja dobrze o tym wiem, ale nie dam sobie wcisnąć tej narracji aby też się cieszył i popierał, że mi utną dostęp do gier acti/blizz bo inczej jestem fanbojem

No generalnie logiczne że to gracze Xboxa byliby największymi beneficjentami takiego przejęcia. Ale nadal nie ma mowy o odcięciu sony od gier, dopóki ms będzie na tym zarabiał.

Chociaż osobiście uważam że to Sony potrafiłoby bardziej perfidnie odciąć ludzi od jakiejś serii, co pokazują ostatnie lata. Tak jak powinienem być wściekły że wykupili sobie czasowo SH2Remake, tak wiem że takie rzeczy są już normalne i to jest wojna totalna.

 

Tak jak idealizujesz Sony że oni budują te studia i wspierają niesamowicie. Ale zobacz ile studiów/gier mogło się zaprezentować dzięki GP, to nie jest wspieranie mniejszych twórców?

 

Microsoft przy tym dąży do swobodnego w miarę taniego grania, na wielu sprzętach tworząc fajną alternatywę do której też byś się przekonał?

 

Jasne, gdybym to ja wydawał te 70 mld to też kupiłbym Capcom itp ale oni mają inne plany dotyczące kilku segmentów grania. Deal upadnie to upadnie, ale trzeba być hipokrytą żeby mówić że Ci robią źle a moi dobrze 

Odnośnik do komentarza

O kurde, Kamil jaka odklejka. Będzie się autentycznie cieszył od ucha do ucha jak deal przejdzie i wszystko poza CoD-em będzie exem na XO/PC żeby takim jednoplatformowcom jak Kamilek pękało dupsko w internecie. To będzie piękny widok. :) 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, suteq napisał:

O kurde, Kamil jaka odklejka. Będzie się autentycznie cieszył od ucha do ucha jak deal przejdzie i wszystko poza CoD-em będzie exem na XO/PC żeby takim jednoplatformowcom jak Kamilek pękało dupsko w internecie. To będzie piękny widok. :) 

Muszę Cie rozczarować, ale dupa by mi pękła jakby diablo IV nie wyszło na plejke albo sony straciło naughty dog. Oba tematy są bezpieczne więc o wybuchu dupska nie ma mowy:) smutne, ze ja bede sie cieszyl, ze ms usadza na dupie a wy z innych graczy, ale ok :)

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Figuś napisał:

 

 

 

Unie Europejska (podobno ograniczona jest własnymi dyrektywami) nie jest w stanie formalnie negocjować z Microsoftem środków zaradczych bez wcześniejszego oficjalnego opublikowania zestawienia zarzutów i obszarów w których transakcja możne wzbudzać obawy odnośnie konkurencji i praw konsumentów. Ale nieoficjalnienie rozmowy o ośrodkach zaradczych toczą się od listopada, tak przynajmniej donosił w zeszłym roku Reuters.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.01.2023 o 15:59, Szymek napisał:

Taka polityka Sony że przeszło 20 lat grania i przywiązania do PlayStation zniknęło niczym kolejny kieliszek Ryana. Starsznie mi obrzydzili ta markę.

Tak jak nie jestem ślepym fanbojem plastiku, tak tutaj mam identycznie, nie mieszając w to nawet konkurencji w żaden sposób. PS3 miało swoje problemy, PS4 je miało, ale dopiero teraz czuję niechęć i nostalgia puściła na dobre.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Europejska Federacja Producentów Gier popiera przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft.

 

"EGDF supports Microsoft's ActivisionBlizzard acquisition, as its potential positive impacts on the competition in game markets, in general, outweigh the limited console and subscription market-specific competition concerns. Furthermore, in the console game markets, Sony is a clear market leader with its Playstation platform, and Microsoft is still in a challenger position."

 

"Microsoft's Activision Blizzard acquisition strengthens the competition benefits for global game markets. EGDF supports fair and sustainable competition in game markets. In particular, EGDF has been concerned about the recent consolidation of the global games industry. The more there are equally strong competing market players, the better for European game developers"

 

"Microsoft's Activision Blizzard acquisition allows it to challenge Apple and Google as dominant mobile game market application stores."

 

"The acquisition enables Microsoft to challenge Tencent as the world's leading global game developer and publisher."

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...