Skocz do zawartości

Chorus


rodi84

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem jakieś filmiki na yt i wygląda to całkiem obiecująco. Jeśli lubi się takie klimaty i latanie "stateczkiem" w tpp. Ja będę chciał nabyć w tym lub przyszłym tygodniu i samemu obadać. Dobra cena (159 PLN za wersję na PS5) dodatkowo zachęca. Liczę na przyjemną zabawę szczególnie, że jestem fanem tego typu tytułów.

Średnia ocen oscylująca koło 75%, czyli całkiem nieźle. Do tego przejście zajmuje ok. 12-15 h. Będzie grane.

 

Edytowane przez marcinwks
Odnośnik do komentarza

Gram od premiery i bardzo dobre wrażenia :)

Niestety ostatnio miałem przerwę, ale marzę  o powrocie. Grafika potrafi zachwycić, sterowanie wymaga nauki ale jest świetne, zdania zróżnicowane, dodatkowo w fajny sposób urozmaicili nużące w innych grach podążanie za wrogami - mamy tutaj teleportację za plecy wroga, ograniczoną czasowo. No i dużo innych fajnych rzeczy, typu upgrade broni, statku, zbieractwo. Minusy to cięcia w scenkach i dialogach, czasami są kiepskie i postacie to tylko obrazki, czasami zdarza się filmiki, ale wtedy są już świetne.

Muzyka w menu mnie zachwyciła, w grze już nawet nie pamiętam czy jest.

No i ta cena :)

 

p.s. przypomniały mi się dwa plusy i minus:

+ czas loadingów

+ statek który rozmawia z bohaterką - z charakteru Venom, fantastyczne rozwiązanie

- bohaterka uzewnętrznia swoje myśli poprzez szept, taki  w stylu hellblade, nie każdemu się to spodoba.

Edytowane przez Rtooj
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ogrywam od premiery wersję na PC. Zdecydowanie bardzo dobra giereczka. Widoczki śliczne, a starcia szalenie dynamiczne i efektowne. Dawkuję sobie ją na spokojnie zwiedzając galaktykę i zaglądając w każdy możliwy zakamarek. IMO najlepszy "stateczek" 3D jaki powstał.

Odnośnik do komentarza

3 h za mną. Jestem zachwycony i smutny zarazem. Zachwycony, bo niemal wszystko - od sterowania, po grafikę i strzelanie - pasuje mi tutaj (początek miałem bardzo oryginalny, bo konsola nie chciała czytać płyty, przez co byłem zmuszony instalować raz jeszcze - pierwszy raz coś takiego mi się zdarzyło, w karierze konsolowego gracza). Bronie dają radę, moc przeczesywania terenu przez bohaterkę również, a statek (dalej w fabule) to niezły towarzysz. 

Smutny, bo Sony zamiast taśmowo tłuc kolejne sandboxy w innych realiach, mogłoby wydać nextgenowe Colony Wars.

To teraz poproszę o nowego Freelancera, Crime Cities i od razu Chorus 2.

Odnośnik do komentarza

Gra skończona, z pobocznymi zadaniami wyszło nawet całkiem dużo grania.

Polecam wszystkim bo mało takich gier, a gra jest bardzo solidna. W drugiej połowie gry gdy stosunek statku i bohaterki jeszcze bardziej się polepszył doszedł bajerancki motyw wspólnego komentowania akcji na ekranie, typu

"- they all gonna...

-BURN."

Nie powiem, uśmiechnąłem się mocno, dodajmy do tego manewry statkiem pomiędzy skałami i budynkami które powodują że emocje przed ekranem sięgają zenitu i parę razy wyrwałem głośny długi okrzyk gdy leciałem 2 centymetry od ściany niczym podczas ataku na gwiazdę śmierci, i mamy grę która daje trochę wrażeń.

Nie sprzedaję, chętnie do niej wrócę za rok.

  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Również skończyłem. 

Gra jest bardzo dobra i tyle w temacie. Ok. 27 h na przejście kampanii i niemal wszystkich misji pobocznych (zostały mi chyba 2). Brakuje mi 4 pucharków do platyny, ale 3 z nich to obrzydliwy grind.

Najwieksze rozczarowanie to finałowa walka. Wyglądało to tak jakby już im pomysłów zabrakło na rozsądny koniec i zaserwowali graczom bardzo słaby i męczący finisz.

Tak czy siak moja gra roku. 

Edytowane przez marcinwks
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie podobnie, koło 6 pucharków w tym parę do zrobienia, ale pozostałe to musiałbym latać, szukać przypadkowych starć i robić głupie rzeczy. A że dla pucharków nie przechodzę gier to gra idzie na razie do szuflady.

Mnie już tak od połowy główny wątek fabularny zaczął nużyć

Spoiler

(nagle się okazuje że w Kręgu są kółka miłośników zwierząt którym nie podoba się niszczenie planet, a na końcu to już nie wiedziałem czy strzelam do piratów, bezlicowych czy bezstopych, co za różnica).

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gierka jest przekozaczna, narracja i fabuła idealnie wpasowała się w tematyke gry, wygląd lokacji robi wrażenie, do tego gra działa ultra płynnie, co prezy takim |modelu sterowania i dynamicznej efektownej walce potęguję doznania - dla wszystkich lubiących takie klimaty MUST HAVE!

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...