Skocz do zawartości

The Last of Us Part I


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, easye napisał:

Ta gra na keyshopach kosztuje 160-170 zł, wątpię by za 2 tyg. było jakoś mega taniej.

 

Za dwa tygodnie to ta gra będzie śmigać na PC w poprawionej wersji, nie mówiłem nic o cenie.

Odnośnik do komentarza

No niestety - zdarza się, po to właśnie np. ja poza średniej klasy pecetem mam też konsole, chociaż u mnie na sprzęcie za 1/3 ceny Riga Tjerego gra też działa dobrze w rozdzielczości Ultra Wide (70-120 klatek). No ale to, że gra pływa na takich kartach jak 3070 czy 3080 to już jest kpina i w ogóle się nie dziwie, że zbiera takie noty.

 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, YETI napisał:

10 lat czekania na zbugowną wersję, w pełnej cenie... i bardzo, kurwa dobrze.

 

 

58 minut temu, balon napisał:

TLOU musiało wyjść na PC, aby w końcu jakaś część/dlc/wersja franczyzy zeszła poniżej poziomu 90+ :)  

 

Lepiej po 10 latach i z oceną poniżej 90 niż w tą papkę po prawej stronie ;)

 

WpalOX9.jpg

 

Edytowane przez tjery
  • beka z typa 9
Odnośnik do komentarza

 

Godzinę temu, tjery napisał:

Lepiej po 10 latach i z oceną poniżej 90 niż w tą papkę po prawej stronie ;)

 

WpalOX9.jpg

 

 

 

O kurde, już lecę po kartę za 6 koła.

 

Chyba 'nieco' przesadzasz z tą papką (mam nadzieję, że celowo, stąd emot;)). 1440p to nadal bardzo akceptowalna rozdzielczość w 2023, a w takiej właśnie działa przy 60 fpsach The Last of Us Part I na PlayStation 5. I to jest rozdzielczość natywna, a nie żadne dynamic.

 

Wiele osób grających na PC przecież z satysfakcją korzysta z takiej właśnie rozdzielczości. Na pewno nie nazwałbym jej papką. Ba, na moim TV 55 cali nawet gry 1080p potrafią się dobrze prezentować, jeśli zaimplementowany AA jest dobry.

Edytowane przez Hal Emmerich
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Hal Emmerich napisał:

 

 

 

O kurde, już lecę po kartę za 6 koła.

 

Chyba 'nieco' przesadzasz z tą papką (mam nadzieję, że celowo, stąd emot;)). 1440p to nadal bardzo akceptowalna rozdzielczość w 2023, a w takiej właśnie działa The Last of Us Part I na PlayStation 5. I to jest rozdzielczość natywna, a nie żadne dynamic.

 

Wiele osób grających na PC przecież z satysfakcją korzysta z takiej właśnie rozdzielczości. Na pewno nie nazwałbym jej papką. Ba, na moim TV 55 cali nawet gry 1080p potrafią się dobrze prezentować, jeśli zaimplementowany AA jest dobry.

 

No nie wiem na czym to oglądasz, jak na komórce, to może wydaje Ci się, że przesadzam, odpal na większym ekranie to zobaczysz, że jednak nie. Poza tym spokojnie, to było bardziej skierowane do Sony świrów świętujących, że na PC nie wyszło idealnie ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Dobrze mówili, że Xboxa nie trzeba do exów, ale PlayStation jednak tak. Po prostu te drugie są na PC tak spierdolone, że człowiek mimochodem rozgląda się za konsolą.

 

Well played, Sony. :lapka: 

Od początków cywilizacji twórcy gier mieli wyjebane w pecetowców przy portach i w tej kwestii nigdy nic się nie zmieni. Sprzęt dla zajawkowiczów naprawiania gier i robienia modów na gołe baby

  • This 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, tjery napisał:

Gdzie tam, do prawie dużo brakuje, nic się nie równa z mocą potężnej PS5. Ledwo co na minimalnych śmiga.

 

Ty też idziesz w potężny przesadyzm - większość gier konsolowych działa natywnie w jakości która na PC oscyluje w okolicach high i nie dajmy się zwariować, że to jest już niegrywalne, bo na blaszce masz ultra.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiem, że boli.

 

2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Ty też idziesz w potężny przesadyzm - większość gier konsolowych działa natywnie w jakości która na PC oscyluje w okolicach high i nie dajmy się zwariować, że to jest już niegrywalne, bo na blaszce masz ultra.

 

:beka:

 

To jest to samo, ja se tylko wkręcam.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Pupcio napisał:

Od początków cywilizacji twórcy gier mieli wyjebane w pecetowców przy portach i w tej kwestii nigdy nic się nie zmieni. Sprzęt dla zajawkowiczów naprawiania gier i robienia modów na gołe baby

Napisał gość, który zesrałby się ze szczęścia gdyby zobaczył Remake RDR 2 w 120 fpsach na ULTRA na konsolce. No dostępne jest od paru lat na PC - nawet w 8K, z grafika i modami lepszymi niż życie.

No i gówniane porty się zdarzają, ale mimo wszystko 90% gier chodzi lepiej na PC, nawet jak nie posiadasz high-endowych kart. Chyba zapominacie, ze od lat na konsolach gracie często w ustawieniach "lower then the lowest on PC" i jest gites, ale jak ta sama gra nie działa na ULTRA to już jest beeeeekaa...

  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, tjery napisał:

No nie wiem na czym to oglądasz, jak na komórce, to może wydaje Ci się, że przesadzam, odpal na większym ekranie to zobaczysz, że jednak nie.

 

Ale co mam odpalić, filmik Cyca? No nie chcę mu nabijać wyświetleń. Poza tym nie wiem, po co w ogóle miałbym to robić, skoro mogę włączyć samą grę na PS5 i na oledziku bożym. Serio, nigdy nie określiłbym tej konsolowej wersji mianem żadnej papki, czy gówna rozmazanego, jak chcą widzieć ją niektórzy. Bardzo satysfakcjonujące wrażenie estetyczne i dobra jakość obrazu.

 

Pewnie, nie jest to tak dobre jak natywne 4k, ale na sprzęcie za 2,5 koła zapewnia dobre odczucia i przede wszystkim bezproblemowe doświadczenie w trakcie rozgrywki.

 

A wersja PC mam nadzieję, że zostanie jak najszybciej połatana, by jak największa liczba graczy mogła doświadczyć tego znakomitego remake'u wspaniałej gry bez jakichkolwiek poważnych mankamentów.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Hal Emmerich napisał:

 

Ale co mam odpalić, filmik Cyca? No nie chcę mu nabijać wyświetleń. Poza tym nie wiem, po co w ogóle miałbym to robić, skoro mogę włączyć samą grę na PS5 i na oledziku bożym. Serio, nigdy nie określiłbym tej konsolowej wersji mianem żadnej papki, czy gówna rozmazanego, jak chcą widzieć ją niektórzy. Bardzo satysfakcjonujące wrażenie estetyczne i dobra jakość obrazu.

 

Pewnie, nie jest to tak dobre jak natywne 4k, ale na sprzęcie za 2,5 koła zapewnia dobre odczucia i przede wszystkim bezproblemowe doświadczenie w trakcie rozgrywki.

 

A wersja PC mam nadzieję, że zostanie jak najszybciej połatana, by jak największa liczba graczy mogła doświadczyć tego znakomitego remake'u wspaniałej gry bez jakichkolwiek poważnych mankamentów.

 

Nie, wystarczy, że odpalisz mojego screena. To nie jest trochę bardziej ostre, pod względem jakości obrazu to jest przepaść.

 

Ale spoko, to nie było skierowane do normalnych użytkowników takich jak Ty, tylko do betoniarzy ;) 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, GearsUp napisał:

No ale @tjery trzeba jeszcze podkreślić, że ten obraz po stronie PC jest z włączonym DLSS 2 w Quality Preset co dodatkowo wyostrza obraz. Czytałem, że są przez to problemy z ghostingiem w tym trybie i trzeba jakiś tam dodatkowy plik ściągać.

 

Znowu magiczne słowa, trzeba zmienić dll. DLSS na wersję 2.5.1 ;) twórcy niestety jeszcze nie do końca to ogarniają i dają zły dll, chociaż coraz rzadziej. DLSS już nie wyostrza obrazu od kilku wersji, tak to wygląda dzięki temu, że ma o wiele lepszy AA i rekonstrukcję szczegółów niż TAA.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, tjery napisał:

Nie, wystarczy, że odpalisz mojego screena. To nie jest trochę bardziej ostre, pod względem jakości obrazu to jest przepaść.

 

Ale spoko, to nie było skierowane do normalnych użytkowników takich jak Ty, tylko do betoniarzy ;) 

 

Wolę odpalić grę niż screena czy skompresowany filmik na YT. Jeszcze od Cyca, serio? Już mogłeś zaczekać na analizę Digital Foundry.

 

A różnica pomiędzy 1440p, a 4k jest znaczna, nie ma co ukrywać. To ponad 2 razy więcej pikseli. Jak ktoś posiada sprzęt, który zapewni mu taką rozdzielczość na PC przy dobrym klatkażu (plus wyższe niż na PS5 ustawienia), to wiadomo, że konsolka nie będzie mogła się z tym równać i w przyszłości będzie to definitywna wersja. Jednak absolutnie nie wykorzystywałbym tego, jako pretekstu do jebania udanej wersji TLOU na Małża.

 

I rest my case.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...