Skocz do zawartości

The Last of Us Part I


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Daffy napisał:

Czym np taki post się różni od rzekomych pecetowych wysrywow?

 

Screenshot_2023-03-29-15-18-49-05_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.4d4afbe83edb1959d56a1135d589c8b7.jpg

 

Niczym, ale pokazywanie pogardy do wszelkiej maści tematów technicznych/graficznych na tym forum jest trendy, więc jest jak jest, sami zagrajmerzy mający w dupie wszystko poza duszą i pieprzem.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Observer napisał:

A ty spryciarzu, myślisz że nikt już nie pamięta że termin "Console exclusive" to miał premierę na konferencji Microsoftu?

 

No, i była beka, że konsolowy ex to żaden ex do czasów jak nie podjęło się tego Sony. Teraz "konsolowy ex" i "ex na PS4, PS5, Switcha i PC" to w oczach niektórych dalej gra na wyłączność.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No, więc sprawa wygląda tak. Chciałem napisać o grze, o Joelu, czy jest spoko, czy może nie, ale po pierwsze nie mogę się na tym skoncentrować, bo klatki spadają z 60 do 55 w trybie jakości, i to w momencie, gdy na ekranie niewiele się dzieje, a po drugie aberracja chromatyczna jest domyślnie włączona, więc obraz jest niewyraźny na krawędziach, a co za tym idzie, emocje wywoływane przez grę, też są niewyraźne na krawędziach mojej duszy. Co dalej, blur można włączyć, można wyłączyć. Jak ktoś lubi pościgi to lepiej, żeby zostawił, jest bardziej naturalnie, ale jak ktoś nie lubi, to lepiej wyłączyć. Wtedy obraz jest ostry jak żyleta.

Filmowe ziarno wkurwia, dlatego polecam całkowicie zjechać wskaźnik w lewo, chociaż to cinematic, więc może lepiej zostawić, bo w kinie takie rzeczy są spotykane, więc w sumie dlaczego ktoś nie chciałby mieć kina u siebie w domu. Każdy uzna sam według siebie, dla mnie poza horrorami specjalnie stylizowanymi jest to niepotrzebny zabieg.

Kontrast też podkręciłem, żeby było bardziej immersyjnie w bardziej mrocznych zakamarkach, ale Ellie ma przez to niebieskie zęby jak u kukuryku w UD. Cóż zrobić, coś za coś. Nie można zjeść ciastka i mieć ciastka.

Ogólnie super remake, ale to na razie opinia na podstawie pierwszych dwóch godzin spędzonych w opcjach i w prologu(z przewagą pierwszego).

Jak wyjdę, to dam znać, co się dzieje dalej. Oczywiście pod kątem technicznym.

P.S. Acha, czekam na patcha, bo z włączonym HDR-em w trybie upłynniacza na ekranie jest mleko, a z produktami mlecznymi nie jest mi po drodze.

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Teraz, Pupcio napisał:

Zapomniałeś dodać "fajna, fajna gierka ale już mi się nie chce grać po godzinie, graficzka sprawdzona" byłoby autentyczniej :nosacz3:

Ty dalej jestes zagrajmerem tylko dzięki temu że masz peceta i tam ogrywasz gierki więc nie udawaj konsolowca xdddd

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, SlimShady napisał:

bo klatki spadają z 60 do 55 w trybie jakości

 

musisz sobie podmienić DLSS na DLAA (jest modzik na githubie, że można zamienić DLSS na DLAA w każdej grze obsługującej DLSS), no ale do tego to raczej tylko 4090, bo to podnosi obraz do wyżej rozdziałki niż natywna i potem downsampluje, najlepsza forma antyaliasingu, ale trochę bardziej wymagająca niż natywna z TAA (kilka % fps mniej), za to wygląda o niebo lepiej od TAA.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Daffy napisał:

Ty dalej jestes zagrajmerem tylko dzięki temu że masz peceta i tam ogrywasz gierki więc nie udawaj konsolowca xdddd

No i pisze o grach a nie pecetowej dupie maryny więc konsolowa dusza zachowana. Twoja niestety zanieczyszczona steam beką i rezidencikiem w 20fpsach podczas burzy :/

Odnośnik do komentarza

Hipokryzję pięknie pokazuje temat o RE4, 5 stron płaczu jak to hujowo wygląda i chodzi na PS5 +tryby, HDRy i inne, a napisałbyś jedno zdanie z niezrozumiałym dla konsolowca terminem i już by stosy podpalał. No chyba, że tu są wciąż typy co w 2023 roku na samą wzmiankę o PC się podpalają, a sami mają pececiki w obudowie z dna Bałtyku.

  • Plusik 4
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Już 2 strony obrzucania się błotem. Echh, fajnie by było gdyby ludzie przestali się w końcu sami dzielić na pecetowiec, konsolowiec itd, nie można być po prostu graczem ? Każda platforma ma swoje plusy i minusy, każdy gra na czym chce i nikt nie kaze też grac na jednej jedynej.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Daffy napisał:

Czym np taki post się różni od rzekomych pecetowych wysrywow?

 

Screenshot_2023-03-29-15-18-49-05_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.4d4afbe83edb1959d56a1135d589c8b7.jpg

Jeśli sugerować się tylko tą stuletnią nazwą to proszę o usunięcie każdego działu na forum prócz playstation


Czy mam kogoś przeprosić za tego posta ? :) To jest DRUGA gra na PS5, w której musiałem pogrzebać w zakładce display. Gram od premiery sprzętu. 

Odnośnik do komentarza

Czym się różni pytanie o ustawienie kolorków od tego?

DLSS działa, jest TAA, DLSS i FSR. Nawet sobie podmieniłem DLSS na DLAA (jest modzik na githubie, że można zamienić DLSS na DLAA w każdej grze obsługującej DLSS), no ale do tego to raczej tylko 4090, bo to podnosi obraz do wyżej rozdziałki niż natywna i potem downsampluje, najlepsza forma antyaliasingu, ale trochę bardziej wymagająca niż natywna z TAA (kilka % fps mniej), za to wygląda o niebo lepiej od TAA.

 

No nie byłeś chyba za dobry w znajdź 5 różnic

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...