Skocz do zawartości

The Last of Us Part I


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Homelander napisał:

Czym się różni pytanie o ustawienie kolorków od tego?

DLSS działa, jest TAA, DLSS i FSR. Nawet sobie podmieniłem DLSS na DLAA (jest modzik na githubie, że można zamienić DLSS na DLAA w każdej grze obsługującej DLSS), no ale do tego to raczej tylko 4090, bo to podnosi obraz do wyżej rozdziałki niż natywna i potem downsampluje, najlepsza forma antyaliasingu, ale trochę bardziej wymagająca niż natywna z TAA (kilka % fps mniej), za to wygląda o niebo lepiej od TAA.

 

No nie byłeś chyba za dobry w znajdź 5 różnic

 

Ja tu piszę o formach antyaliasingu i upscallingu. 

Kolorki? Też Ci mogę kolorki tak przedstawić - HDR, HLG, HDR10, HDR10+, DV. 

Odnośnik do komentarza

Ale jakby port nie był spjerdolony to pewnie prócz posta tjerego w którym by się pochwalił oprawa ten temat byłby martwy albo pojawiły by się tylko posty o wrażeniach z gry. A że wyszedł spjerdolony port to się to na jednej stronie skomentowało bo to temat tej gry i tyle.

 

Analogicznie to działa teraz na PS5/series. Jak coś nie działa w jakimś trybie jak powinno to się zaczyna chwilowa dyskusja który tryb wybrać i jak ustawić i tyle.

 

W obu przypadkach nie widzę powodu by o tym nie pisać.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Nie ma czegoś takiego jak słaba optymalizacja jesli jestes wystarczająco majętny.

 

A Ty tylko te pienionszki i pienionszki.

 

Była premiera gry na PC, napisałem posta + technikalia. Mój post dotyczył premiery PC, a na tym forum połowa użytkowników PC ma takiego samego/podobnego kompa jak ja, więc pisząc to informuje też ich, że u nich też będzie dobrze. Jakby nie to, że konsolomaniaki się zleciały jak szarańcza temat dawno by się zakończył.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, tjery napisał:

Była premiera gry na PC, napisałem posta + technikalia. Mój post dotyczył premiery PC, a na tym forum połowa użytkowników PC ma takiego samego/podobnego kompa jak ja, więc pisząc to informuje też ich, że u nich też będzie dobrze. Jakby nie to, że konsolomaniaki się zleciały jak szarańcza temat dawno by się zakończył.

 

Nie tłumacz. Niektórzy dalej myślą, że przy każdej grze trzeba aktualizować sterowniki karty graficznej i bios procesora.

 

Temat martwy, ale napisz coś typowo pecetowego to się od razu zlatują.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, tjery napisał:

Tak samo jak Gierki na konsole - tryby grafiki.:lapka:

 

"Kurwa, jakie mydło na ekranie, słaba implementacja FSR."

"Lepiej Performance czy Fidelity, a może tryb Balanced?"

"Jak włączyć 120hz w TV żeby mieć ten tryb HFR"

"A u mnie VRR działa w takim i takim przedziale to będzie ok?"

"1080p/1440p w 2023 roku w takiej grze? No kto to kurwa widział."

 

Każdy tak samo pierdoli o technikaliach, tylko jakoś PC bardziej boli.

  • Plusik 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, KrYcHu_89 napisał:

Ale grę polecam, jest naprawdę dobra na PS3, PS4, PS5 i teraz PC. Port do naprawy, a kozaki od Arkham Knight powinni zmienić branżę. 

 

No co by nie mówić, to powinni ich wyjebać i zostawić tylko Nixxes, bo jak jakieś problemy z portami to wiadomo, że IG. Teraz jak już backlog nadrobiony to samo Nixxes powinno ogarnąć te 2-3 exy w roku.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, KrYcHu_89 napisał:

Aha i czekam na pecetowe porty od Nintendo, już czas :). 

Coś ciężko uwieżyc, Uncharted wyszło znacznie lepiej, może tutaj dali Iron Galaxy większe pole do samowolki. 

 

 

Cytat

It seems like Iron Galaxy may not be as involved with this PC port as everyone thinks.

Was just listening to Jeff Gerstmann's podcast and he had Dave Lang from Iron Galaxy Studios on for part of the show.
Dave Lang said they were involved with Last of Us Part 1 PC port just a "wee bit".

Basically, it seems Naughty Dog was mostly involved with the PC port and I think their inexperience with PC ports may have been a factor with these issues (even though they are an amazing developer).

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...