Skocz do zawartości

The Last of Us Part I


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

no ja to kiedyś już pisałem, że wypowiedzi na temat dobrej optymalizacji, gdy ma się kompa z Nasa za 20k jest trochę nie teges...

Do tego sam musisz ustawiać locka na 60 fpsów - no lock na 60 fpsow to jest na konsolce za 2k...

Na 4070 TI gra działa w miarę dobrze - fpsy potrafią spaść w niektórych momentach, a to przecież karta na poziomie 3090, za którą do niedawna płaciło się 6 tys zł, wiec sorry ale optymalizacja jest CHU*OWA. Na 3080, którą miałem do niedawna pewnie 40 fpsów by było. :down:

  • This 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Czoperrr napisał:

Naiwni byli ci co sądzili, że zagrają w to na Steam Decku :sonkassie:

Ogółem fakt, naiwnym trzeba byc by wierzyć ze gierki AAA robione PS5 only będą super śmigać na handheldzie ale....dickman klamczuszek jeszcze w grudniu:

 

Screenshot_2023-03-29-10-26-08-51_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.thumb.jpg.5aecff14c0ec26dadc61065918b7d364.jpg

 

A sama gierka ma jeszcze w opcjach profil sterowania dedykowany deckowi xdd

 

Dodatkowo rewelacyjnie zoptymalizowane porty days gone, uncharted, gow czy Spidermana też rozpieściły.

 

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KrYcHu_89 napisał:

Na pewno graficzne top1 na PC, do czasu wyjścia Forbidden West na PC :). Btw od kiedy na UW jesteś? Jaki monitor?

 

Ojj nie, na PC zbyt duża konkurencja ;) wygląda świetnie, ale taki CP 2077 na max ustawieniach czy nawet RDR2 wciąż półeczka wyżej.

 

Zrobiłem sobie UW z C1 48" ;) , rozdziałka 3840x1620 i jest UW 45" 21:9, każda gierka go wykrywa normalnie jako UW z HDRem itd.

W ogóle to jedno z moich największych objawień growych od dłuższego czasu, co to jest za format, gierki TPP, FPSy czy wyścigi w UW to :obama:

 

 

2 godziny temu, easye napisał:

Do tego sam musisz ustawiać locka na 60 fpsów - no lock na 60 fpsow to jest na konsolce za 2k...

 

No tak, 60 fps tylko przy "troszkę" innej rozdzielczości i ustawieniach grafiki ;)

 

DLSS działa, jest TAA, DLSS i FSR. Nawet sobie podmieniłem DLSS na DLAA (jest modzik na githubie, że można zamienić DLSS na DLAA w każdej grze obsługującej DLSS), no ale do tego to raczej tylko 4090, bo to podnosi obraz do wyżej rozdziałki niż natywna i potem downsampluje, najlepsza forma antyaliasingu, ale trochę bardziej wymagająca niż natywna z TAA (kilka % fps mniej), za to wygląda o niebo lepiej od TAA.

 

Edytowane przez tjery
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Beka w uj. Dali do gry zbugowany dll od pamięci który ma wysrywy. Wersja piracka ma już zmieniony dll i gra śmiga aż miło, a legalni w dupie i czekają na łaskę Pana. 

 

U mnie bez dlss zwykle 100 klatek w 4k i wszystko max, ale potrafi nagle zdropić mocno. Do tego procek ciśnięty jak głupi z pamięcią przez te biblioteki. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Homelander napisał:

To forum konsolowe, więc obowiazuje zasada konsolowych exów. PC sa na doczepkę i ma swój dział. Pisz tam do woli o dlss, nvidii, fsr i innych takich sprawach. 

Czyli rozumiem że wg ciebie za chwilę każda gra od Sony powinna mieć zdublowany temat w dziale pc?

 

Jakoś od lat w dziale Xbox nikt się nie zapala że gierki też wychodzą na pc i powinno się o tych wersjach pisać gdzie indziej

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...